Válečný fotograf (2001)

Chválil jsem Bang Bang Club a teď vidím ten propastný rozdíl. Přestože vystupuje hlavně Nachtwey a je to nízkonákladové, má to hlubší kvalitu a přiblížení zvěrstev války. Ale stejně se režiséř chová mainstreamově, hlavně neukázat šokující záběry. Ale přece o prvadu jde, ne?

Daft Punk Unchained (2015)

Přůřez tvorbou hudebních inovátorů vám představí dva mladíčky, kteří v počátcích dostali facku od kritiků, vzali si za své a stvořili nový styl, který najednou inspiruje druhé. Dokument je zajímavý, technicky zvládnutý, s příjemnými přechody důležitých osobností. A pyramida? Chtěl bych tam být. PS: Jako fanoušek si to užijete o to víc.

Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Velmi povedené sci-fi se sympatickými bytostmi, které chtějí lidé převálcovat z důvodu velmi jednoduchého, přežít jako rasa. Takto si představuju edukaci dětí, co je sci-fi, lidskost a sebeobětování pro vetší věc. Osmiletá dcera se bavila, stejně jako její middle age otec.

Grinch (2000)

Přehršel kulis á la Disneyland, hodně se snažící Carrey a hodně debility, kterou prozáří záblesky opravdové srandy a chytrého nápadu.

George Harrison: Living in the Material World (2011)

Emoce během tohoto dokumentu kolísaly od televizní komerce přes spirituální námět až po osobně se dotýkající vyznání. A to poslední ve mne zbylo několik dnů po shlédnutí. A tomu já říkám Touching document. PS: netušil jsem, kolik toho složil.

Souboj Titánů (1981)

Pro mne připomínka dětství a triků, které jsou tak očividné, až je máte rádi. Přehrávání odpouštím, dané období přetékalo podobným ztvárněním. Vše hodnotím očima dneška, před 20 lety jsem z toho byl u vytržení a ztvárnění některých bájných postav mne pronásledovaly i ve snech.

Bang Bang Club (2010)

Exkurze do pouličních bojů očima fotografů, kteří se kdykoliv můžou stát obětí. Jsou to sebevrazi, úchylové bažící po utrpení druhých nebo dobrodinci, kteří ukazují bolest druhých směřující ke změně? Film napoví.

Lemmy Forever (2010)

S chutí se brouzdat vodami tvrdého rocku a potkat živoucí legendu, se ponořuji do dokumentu chlápka, který má dar od boha a to jednak hrát/psát, ale i přežít nával drog, chlastu, cigaret a prý ženských. Má to v hlavě spočítané a charisma trousí kolemjdoucím. Ale vysokou inteligenci nehledejme. A ani pan režisér si neodpočinul, protože výběr muziky je z horší šarže, o doprovodu nemluvě. Kvituji spoustu zpěváků, kteří díky své kariéře mají co hodnotit.

Anna (2019)

Brutální Nikita v novém hábu a tak slabá, že se člověk lekne. Luss je až neskutečně pěkná a Mirren neskutečně stará :). Ukázat Moskvu a Paříž, život modelek a fungování KGB amatérským způsobem a za velké peníze? Všimněme si sparingů, kteří čekají, až na ně přijde řada. Nebo bezduchý scénář či rádoby zapeklitou zápletku. Ještě že Besson neodflákl čas mezi akcemi, může si to vystříhat a udělat celkem dobrý film pro televizního diváka.