Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Už jste viděli blázna kreslit do vzduchu? To je případ Tarantina, protože ten film moc nedává smysl. A přesto je vycizelovaný do detailu - kdo kde zastaví, jak se pohne a co tím má říct. Takže Pitt si zlepšil figuru, DiCaprio zopakoval lehké koktání a tak nějak všichni následují blázna v kreslení.

Vražda v Orient expresu (2017)

Přehršel dobrých herců, propracované kulisy a katastrofální scénář a finální dojem. Úvod nás naláká, ale cítíme, že něco to nehraje. Dostáváme se do legendárního Orient Expresu a již víme, co je špatně. Režisér nezvládl upéct nadprůměrný film, přestože ingredience měl kvalitní. Jinak řečeno, je to jak partnerství dvou lidí za účelem zisku peněžního obnosu, ale chemii byste hledali těžko.

Mikrokosmos (1996)

Neskutečně ostré záběry světa hmyzu. Zpočátku jsem byl ohromen a nadšen, leč nadšení opadlo po půl hodině. Pak již jen čekám na zajímavý záběry, které přichází, ale nic víc.

Opravdová kuráž (2010)

Drsná divočina a drsný příběh. Bridges je jak ryba ve vodě, leč Damon se tu moc nehodí, holt není to kasino. Bavil mě jak scénář, tak "kulisy".

Obrazy starého světa (1972)

Tomu říkám dokument, jenž nechá mluvit protagonisty, byť třeba beze slov. Krásná sonda do života před cca 100 lety, na venkově méně.

Poslední spravedlivý (2002)

Aby diváka režisér opravdu vtáhl, chybí vyjádření druhé strany a přiznejme si, člověk se obává explicitních scén brutality, to se ale neděje, a tak, paradoxně, je mírně zklamán. Celé to je vpodstatě terapie pro OSN generála, který, dle jeho slov, neměl možnost zabránit odporné genocidě. A my se nedozvíme, jaké to je žít s takovými sousedy dál.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Udivuje mne nízké hodnocení kolegů. Řemeslně a technicky je film nadprůměrný, scénář odsýpá a sice Turner je uměle vytvořená hvězdička, přesto jsem se bavil. Škoda příchodu Chastain, ta snad nebavila nikoho.

Hieronymus Bosch: Ďábel s andělskými křídly (2016) (TV film)

Hodnotím jak geniální dílo, tak snahu oživit obrazy a doplnit je komentářem. Přál bych si detailnější popis obrazů a jejich vztah k aktuálnímu životnímu stylu našich předků.

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Málem jsem od toho odešel, ale pak se to rozjelo a s dětmi hodnotíme jako "ale jo, dobrý". Strašidelní paňácové a tajný život hraček u lunaparku, jo, to sedlo.