Ona (2013)

Technická láska, která si nezadá s lidským citem. Joaquin dohrává cit do konce a Scarlettin hlas nás vábí do nevyhnutelného konce. Zajímavý počin, jenž v elektronickém světě má své místo.

Pasažéři (2016)

Slabé obsazení a využití možnosti filmu překvapivě vytahuje nápad, scénář a tempo.

Trollové (2016)

Neurazí, nenadchne, ale děti baví a dospělý to přežije živ a zdráv.

Bitva o Sevastopol (2015)

Pseudo Zajcevova, patos a otřepaný přístup k tvorbě závěru který už má vyšší parametry. Slabota s malým rozpočtem, který utáhne na emoce, kéž by to soudruzi zkrátili.

Muž jménem Ove (2015)

Divák se ponoří do příběhu, kdy nám Ove předvede, jak se s pedanta stane protivný a pichlavý stařík. Vše má svůj důvod a důsledek, i velké srdce.

Čapí dobrodružství (2016)

Rozjelo se to tak, že jsme se smáli i s dětmi a opakovali se některé pasáže. A to už se dlouho nestalo, takže dám plný počet. A nebudu řešit, že je to omšelé vystupňování děje a že útočí na rodinné city.

Kimi no na wa. (2016)

Pokud máte náladu na pocitový film s tématikou setkání chlapec a dívka, tak budiž. Dostane vás atmosféra, zpomalené záběry a především hudební doprovod. Ale pokud náladou neoplýváte, je to pěkný průměr.

Cesta do fantazie (2001)

Opravdová fantazie, možná trošku více krve pro malé děti, ale i ony se bavily. Bezpáteřňák a jeho dorozumívání, vlak v moři, černí mrňouskové, skákací lampa a mnoho dalších nápadů, které mne potěšily. Mé filmové fantazijní přání bylo splněno.

Howlův kráčející hrad (2004)

Nádherné, fantazii nenásilně uzurpující a hravé. Pro malé spíše ne, pro velké se srdcem dítěte určitě ano. Odpočinul jsem si a pookřál.

Jupiter vychází (2015)

Spektakulární podívaná se mění na chaotickou vybuchující změť úlomků, které sebou odnáší jakýkoliv pokus o dobrý scénář nebo alespoň náznak filmového umění. Propadák.