Mapa mého světa (1999)

Dve najlepšie priateľky, jedna veľká tragická udalosť...pred oboma stojí najväčšia skúška ich životov...ani jedna to nebude mať ľahké. Filmu dominuje Siqourney Weaver ktorá skoro z obrazovky nezlezie a jej výkon je primeraný. Moore nedostala rozsah ktorý by jej umožnil lepšie vyniknúť. Film má jednu vadu...miestami pôsobí viac ako televízna inscenácia a je nehorázne dlhý...skrátiť ho o nejakých 20 minút a všetko by bolo v poriadku.

Panenská královna (2005) (TV film)

Prvý diel bol vynikajúci , ukázal nám strastiplnú cestu Alžbety na trón. Anne Marie Duff je fenomenálna herečka ktorá dokázala dať tvrdosť a rozhodnosť v chvíľach vlády, ale aj citlivosť a nerozhodnosť v osobnom živote. Nedostatok finančných prostriedkov bohužiaľ ubral tomuto dielu na atraktivite, a maskovanie v druhom diely je tak zúfalé až je nechcene smiešne.Vysoko musím ale pochváliť hudbu...soundtrack sa fakt podaril a je to kapitola sama o sebe.

Večernice (1996)

Cena za nežnosť je krásny oscarový nezabudnutelný snímok. Smutný koniec vychádzal z peripetii ktoré postihlo jednu rodinu. Bodka. Čo viedlo ale tvorcov vytvoriť voľné pokračovanie neviem..každopádne je to zbytočné tím ako sa na celú silu film snaží brať si všetko dobré z Ceny za nežnosť. Čaj ktorý sme už raz dostali servírovaný na zlatom podnose v správnom čase a v správnom množstve je nám znovu podávaný...ale ako to s už 1x vyvareným čajom býva...chuť sa vytratila...cítiť viacej zbytočnej vody a zlatý podnos vystriedal lacný kov. Škoda...aj keď Shirley je skvelá herečka a žena ktorú milujete a nenávidite jej sekne.

Fešák Johnny (1989)

Divný pokus o noir kriminálku ale neviem nejak som sa v tom strácal. Rourke bol príliš nevýrazný a tá druhá operácia bola až príliš úspešná na to,že to robili grátis trestancovi. Freeman nemal ani priestor na to aby odhalil čo presne ho vedie po stope Rourka....dojem je fakt nemastný neslaný....pozitívne vnímam atmosféru 80 rokov a rolu Lance Henriksena....fakt zloduch ako sa patrí

Norma Rae (1979)

Pracujem, chodím do práce chcem normálne živobytie a zdravý vzduch...primeranú plácu za moju prácu...to som hneď komunista ? anarchista ? extrémista ? terorista ? HOVNO !!! len sa chce človek mať aby si mohol povedať...áno som človek a nie otrok....na svoju nenažranosť kapitalizmus zrovna v týchto dňoch končí....film je z dôb kedy sa ešte dala huba otvoriť aspoň symbolicky....silný príbeh !

Mezi nebem a zemí (2006)

Kocháte sa božsky krásnou blondínkou chvíľka nepozornosti a váš život sa radikálne zmení. Nie som veriaci človek to priznám hned na začiatku ale tento film nie je prázdna agitácia alebo kázanie v štýle bu bu bu....každý si v príbehu Neala Walscha nájde toho svojho boha..ja som si svojho našiel a " porozprával " som sa s ním.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Tam kde ma veľký Sly sklamal s jeho " group of dreams " tam ma prekvapil Lin s jeho v podstate reštartom tejto už skoro mŕtvej série o drsných chlapoch a drsných kárach. Rýchlo a zbesilo...zručne a pestrofarebne..atd Priznávam videl som len prvý diel ktorý ešte pomerne sa uchytil a zaujal...dalšie diely boli len klasická nastavovaná kaša ktorá ťažila z úspechu jedničky ( súdim podľa hodnotení na csfd a ohlasov známych ) Séria už nutne potrebovala " nitro " .. a do pätice všetko dobré :) a môžeme čakať šestku :) kadencia hlášok ( kedy ti Martin Luther King požičal auto ? ..) silácke a chlapské reči ..duo Vin vs Rock ..dobrá rýchlá kamera...soundtrack v rytme tempo....Rio....kto chce nájde na tom kopec nelogických vecí ale ruku na srdce...nepozeralo sa na to dobre ? pozeralo :) kombo mix dannyho parťákov a ničenie mesta v štýle Terminátora 3 nevidíte v jednom filme..... kam sa hrabú Bad Boys 2 ? :)

Všemocný (2011)

Neúspešný spisovateľ, loser a človek ktorému na stôl dávajú kľúče od bytu lebo je totálne nemožný, stretnutie s ex švagrom ale premení šedý a nudný život na farbami a svetlom žiarivý ( doslovne ) tech thriller ktorý trošku kazí postava ruského mafiána. Sadol som si a nechal som sa unášať 105 minút úplného odreagovania sa od reality...Knižnú predlohu som nečítal ale pomerne zaujímavý a uveriteľný nápad s nie tak veľmi legálnou tabletkou ktorá extrémne stimuluje ľudský mozog. Nevýhody ? tabletka vám totálne prekope život, stanete sa niekto ako sa vraví..kto "zožral " všetku múdrosť sveta, len popri tom ostáva dosť mŕtvych a ani byt za 8 a pol milióna dolárov vám nepomôže ak si myslíte,že ste dobre zamknutý :)

Babe (1992)

Životná rola Johna Goodmana. Nemyslím si,že by toto mohol hrať iný herec. Podobá sa nielen fyzicky ale má v očiach taký výraz naivného dobráka ktorý nevedel nič iné v živote ako hrať baseball.....Film mal slušnú výpravu a dobrú réžiu...pár hluchých miest by sa našlo ale to v každom životopise býva...Babe Ruth bol veľké " decko " ktoré nepokazili ani sláva a prachy...a celý čas mal svoj veľký sen....

Sběratel polibků (1997)

Knižná predloha ma minula, film sa chcel samozrejme zviesť na vlne ktorú spôsobil kult menom se7em. Nedarí sa mu to v žiadnom smere..od hereckých výkonov ( Judd ) až po scénar ktorý sa stráca sám v sebe a chýbajúca pointa. Poťeší prítomnosť Freemana ktorému svedčia sólo role mužov zákona....a keď má ešte dosť osobný ( rodinný ) dôvod vystopovať sériového vraha mladých žien.