• Pohádka

Candy (2006)

Candy nepřináší nic nového. O drogách bylo natočeno hodně lepších filmů, ale zdobí ji dva úžasné herecké výkony. Člověk má z Ledgera a Cornishové až husí kůži. O to víc zamrzí, že film jako celek působí nemastným, neslaným dojmem. 70%

Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Lister, Rimmer, Kryton a Kocour jsou zpět a to ve své nejlepší formě, série Zpátky na zemi je zapomenuta. Desítka nehýří originálními nápady (ozvěny Cassandry, Queegu, cestování v prostoru a čase ...), ale zato hýří zcela originálními pointami. A tak tu chrochtám blahem a ke štěstími mi chybí už jen Holly.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Velice milé překvapení. Pohádka srší vtipem a příjemnými herci. Anička je feministka a princátko poněkud nedomrlý naiva, ale příběhu to v zásadě nevadí. Pohádka nedosahuje kvalit české pohádkové klasiky, ale patří mezi ta lepší dílka, která byla v poslední době natočena. Největším mínusem je televizní vzhled. 70%

Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

Už je to dlouho, co jsem Čtyři svatby a jeden pohřeb viděla a tak jsem si včera večer dala repete. A musím říct, že jsem byla velice mile překvapená. Příjemná, svěží a neotřelá romantická komedie. Jen by mne zajímalo, kde se v překladu ztratil puch svatý a byl nahrazen uchem a kam zmizely titulky s překladem ze znakového jazyka. :-)

Americký prezident (1995)

Díky nedávno proběhnuvší české prezidentské volbě získal film nový rozměr. :-) Člověk by měl pocit, že něco takového se u nás nemůže nikdy stát, protože Češi na vlastenecké řeči moc nejsou. A ejhle ... Samotný film je spíš průměrnou romancí, ovšem se zajímavými herci a některými nadprůměrnými scénami. 70%

Úsměvem ke štěstí (2007)

Ve své podstatě je to děsná "pitomost", ale člověk při sledování přistihne, že se zubí a chichotá, a že najednou je všechno hezčí. :-) Zaručený lék na každou chmuru a na jakoukoli blbou náladu.

Krakatit (1948)

Atmosféra hustá tak, že by se dala krájet. Karel Höger a filmová hudba byly zdroji mých dětských nočních můr. Kra ka tiiiit.

Sexmise (1983)

Je možné, že Sexmise měl nálepku do 18 let nepřístupno? Ve srovnání s nynější filmovou produkcí je to až úsměvné. Sexmisi mám ráda, baví mne její lehkost a dávka mužského šovinismu. Filmu by nezaškodilo rozsáhlejší použití střihačských nůžek a bohužel si nedokázal zachovat nadčasovost.

Skyfall (2012)

Nová Bondovka s Craigem mne potěšila. Vrátila ke kořenům, v což jsem po prvních dvou filmech už ani nedoufala. Ano, i v tomto díle si nový Bond řeší nějaké to svoje traumátko a tyto pasáže patří k nejnudnějším v celém filmu. Mám zrkátka slabost pro šarmantního Bonda, který si s ničím neláme hlavu a s elegancí sobě vlastní dokáže vybruslit z každého problému. Scénář nepatří mezi nejoriginálnější, ale je roztomile poskládán a film mne bavil. Ocenila jsem hlášky suché jako vodka Martini a třeba se příště dočkám i okřídlené věty - shaken not stirred. :-) Ale přiznám se, těším se na nového protagonistu Jamese Bonda. Zavilý Craig nikdy nebyl to pravé ořechové.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Překvapivě pohádka nebyla až takovým průšvihem. Přesto se nejedná o žádné svěží, zajímavé a nápadité dílko. Rutina a šeď. 50%