• Pohádka

King Kong (2005)

Proč další King Kong? Stokrát provařený příběh, který nemůže přinést nic nového. Ano, triky jsou velkolepé, ano jedná se o spektakulární podívanou, ale ... 70%

Prometheus (2012)

Jsou filmy, které by měly mít varování - nevhodné pro těhotné a matky krátce po porodu. :-) Hororům neholduji, z původního Vetřelce jsem viděla asi 10 min. a usoudila, že to není film pro mne. Na Promethea jsem se dodívala. Začátek je bombastický, úchvatný, plný příslibů a očekávání. Až jsem se divila, proč tak nízké hodnocení. Pak se film překulí do druhé půle a vše začne být jasné.

Zlatovláska (1973) (TV film)

Pohádka zavřená do trezoru kvůli přítomnosti Jana Třísky. Nepatří k těm nejlepším, ale ráda se na ní podívám. Akorát Jorze Kotrbové jsem tu jemnou křehkost nemohla a nemohla uvěřit. :-) 70%

Popelka (1969) (TV film)

Jen kdyby princ nebyl tak uvzdychaný. :-)

O pokladech (2012) (TV film)

Nuda, nuda, šeď. O humornější situace se starali hlavně vedlejší postavy, některé z nich v pohádce vlastně ani být nemuseli, protože jejich zásah do děje byl minimální. Usmála jsem se jen párkrát, asi nejvíc když zámecký pán imitoval prince Drsoně. Adama Krause pouštět k filmu jen v případě, že není větší poleno k dispozici. Ach, jo. Ztráta času.

Zkrocení zlé ženy (1967)

Muž je hlavou rodiny, ale žena je krkem, který tou hlavou hýbe. :-) Zeffirelliho mám hodně ráda mimo jiné i pro výtvarnou stránku jeho filmů. Prakticky každý záběr by mohl fungoval i jako samostatný nepohyblivý obraz.

Lék pro Lorenza (1992)

Asi nejvíc mne fascinovalo, že se nejedná o výmysl scénáristy, ale o příběh, který se stal. Neuším, kdo mne dostal víc, zda matka Lorenza, která se nehodlala vzdát, anebo jeho otec, který začal hledat lék pro svého syna, nastudoval mraky knih a nakonec skutečně přišel na objev, který chlapcům s touto nemocí pomáhá. Na filmu musím nejvíc ocenit práci režiséra, protože se nesnažil tlačit na pilu sentimentu.