• Pohádka

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Je to odpad. Ale nějak jsem neměla srdce to Vorlíčkovi udělat. Zoufalství ve své nejryzejší podobě, scénáristická sračkoblička. Proč?

Občanský průkaz (2010)

Občanský průkaz se mohl stát kultovním filmem. Mohl, ale nestal, ačkoli se v něm hláškuje o sto šest a má atmosféru. Nejvíc mi vadila nekonzistentnost celého příběhu. Vedlejší postavy připlouvali a odplouvali aniž by jejich příběhy byly dopovězeny,dějové linky se slibně rozjedou a najednou končí, filmu často dochází dech a ústřední čtveřice film, bohužel, neutáhne. 70%

Princezna ze mlejna (1994)

Nejlepší Troškova pohádka a mně se líbila. Dala bych i víc nebýt uječených vedlejších postav.

Z pekla štěstí (1999)

Přiznám se, že jsem pohádku nedokoukala. Herci jsou naprosto příšerní, děj jakbysmet. V podstatě nevidím jediný důvod, proč se na pohádku dívat. Jedna hvězda za výpravu.

Nesmrtelná teta (1993)

Snaha o nesmrtelnou pohádku vyšla naprázdno. Největší slabinou je scénář, pohádka mne dost často nudila a ústřední dvojice patří mezi jednu z nejhorších v pohádkové historii. Princezna Barbory Bobuľové je nesympatická a Blažka jsem chtěla ubít ihned poté, co nabral rozumu. Hanzlík je roztomilý a Bohdalová exceluje. Třetí hvězdu přidávám za výpravu. 50%

Mechanický pomeranč (1971)

Málokterý hrdina ve mně vyvolává tak ambivaletní pocity jako McDowellův Alex. Odpor, lítost i zmar. Vizuálně podmanivý film, nad kterým se dá hodiny a hodiny diskutovat. Neotřele použitá hudba. Pro mne další film do sbírky - viděno jednou a dost. :-) .

Tajný sňatek (1999)

Příjemná oddychovka plná omylů a nedorozumění. Krásné kostýmy a roztomilý. Nigel Hawthorne.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Menzel stárne, bohužel. Kaiser zraje, bohudík. Jen díky Kaiserovi je film koukatelný. V okamžiku, kdy se objevil na plátně, nespustila jsem z nej oči. Působí jako déšť po dlouhém suchu. Všechno ostatní je zapomenutelné. 50%

Sex ve městě (2008)

Více než dvouhodinová stopáž a všechny neduhy seriálu vypluly na povrch. Několikrát jsem se přistihla, jak pokukuji po hodinkách a přemýšlím, co zítra uvařím k obědu. A ani oblečení, ani boty / kabelky, šátky, šperky film nezachránily. A to jsem kdysi Sex ve městě milovala.