Switch (2011)

Francúzsky film, kde hlavným lákadlom sú kúpeľňové scény hlavnej postavy. No pod tou kopou klišé a nelogickostí sa našiel aj správny postup pri úteku, charizmatický komisár a pár naháňačiek.

Noc hrůzy (2011)

Shit! Oh my god! Zase sú všade upíri! Aspoň, že ich zástupca dokáže zmeniť tvár na netvora a charizmaticky si odhryznúť z jablka. Colin Farrell dokázal, že ani upíri mu nerobia problém. Dej slušne odsýpal, no od povrchne napísaných postáv nič viac ako priemernú zábavu nečakajte.

Psycho (1960)

Bola to hrôza... a strach. Tieto dva pocity vo mne vyvolávalo Psycho od začiatku až do konca. Zaslúžlili sa o to perfektná réžia, mrazivý zvuk výčitiek svedomia, desivé prostredie a jedna z najvýraznejších postáv kinematografie Norman Bates, ktorý vďaka Anthonymu Perkinsovi získal dokonalý výraz. Pilier žánru.

V Bruggách (2008)

Čo sa môže stať za 3 dni v Brugách... Logický rámec príbehu aj prekvapivé zvraty, vyváženie komornej drámy so strhujúcou hudbou a komédie plnej čiernočierneho humoru. Martin McDonagh nielenže dokáže ušiť role na telo hercom, on to dokáže urobiť aj mestu. Stret rozdielnych charakterov na pozadí trpaslíkovej polemiky prinúti uvažovať o živote a dodržiavaní morálnych zásad. Clint má smolu, pod pojmom drsný Harry si predstavujem Ralpha Fiennesa.

Dobrodruh (1983)

Na supergeroja Belmonda je každá mafia krátka. Film má divný dej, žiadne postavy, no napriek tomu hrajúcich hercov. Prostredie vo mne evokovalo pocit, že zločinci sú všade okolo, záleží len, do akej miery ich necháme zájsť.

Vendeta (2011)

Vzácna drsná téma, autenticita, výborne hrajúci Ondřej Vetchý, ale aj príliš priamočiary dej a nevhodne použité flashbacky.

Leon (1994)

Vynikajúce postavy aj herecké výkony, skvelá réžia. Jeden z najzaujímavejších vzťahov medzi ochrancom a zverencom. Jean Reno vo svojej najlepšej roli však nebol taký osobný strážca, aby zašiel priďaleko. Ale je rozhodne sympatickejší ako Mickey. Každé ráno si ho pripomínam jeho oblúbeným drinkom.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Jon Favreau sa votrel medzi kovbojov a przní žánre nechutným množstvom klišé. Potenciál hercov zostal preto nevyužitý a ich výrazy sa obmedzili na drsný a drsný začudovaný. Najzaujímavejší nápad bol spraviť také efektné plagáty.

Maturiťák (2011)

Čakal som, že to bude o triede, nie o pároch. Nie je tu žiadna hlavná línia, len mnoho nedotiahnutých klišé príbehov. Kolektív má byť jeden celok, nie roztrieštení jednotlivci ako v tomto filme, ktorí majú spoločnú len stužkovú.