Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Milý a vtipný film o trampotách medzi študentmi a učiteľmi z dôb, keď si jeden druhého vážili. Všetci herci dostali role na telo a tiež potrebný priestor pre svoje postavy. Každý študent aj učiteľ musí dať plnú paľbu!

Kameňák (2003)

Od filmu očakávam poriadne postavy, gradovaný dej a absenciu trápnosti. Kameňák mal množstvo vtipov, či už kvalitných alebo trápnych, no žiadne postavy, ani dej. Prvýkrát sa to ešte odpustiť dá.

Takoví normální zabijáci (1994)

Mickey a Mallory. Masívna nálož brutality podaná skrz dvoch šikanovaných, výborne zahratých šialencov, ktorých koníčkom sa stane zabíjanie. Neprehľadné množstvo záberov akčných, snových aj animovaných dokáže zmiasť diváka. Satira moci médií bola využitá dokonale. A tá ich láska, čo ide len a len cez mŕtvoly... Kto by im dal like?

Poslední ostří hoši (1976)

Súboj postáv hereckých legiend začína byť zaujímavý tesne pred záverom, kde sa film vymaní zo svojho nudného klišé tempa. Obaja totiž majú rovnakú motiváciu - zabiť toho druhého... a práve tu sa začne psychologická dráma, o ktorú sa film pokúšal doteraz.

Klub rváčů (1999)

Bitka dokáže človeka utopeného v konzume dostať z depky. A čo revolta proti spoločnosti? Fincher vie, ako správne naložiť s product placement. Charaktery postáv sú skvelo podporené ich imidžom a samozrejme excelujúcimi hercami. Škoda nespomenúť si ani na rozprávanie a stupňovanie deja a rejžove dvojzmysly.

Život je krásný (1946)

Nič nie je stratené, treba vydržať a bojovať a dobro bude odmenené dobrom. Láskavému pohľadu Franka Capru lahodia aj vhodní herci a komediálna rovina.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Karma. Chlebíček Earlov každodenný. Polepšenie spoločnosti začína polepšením človeka. Seriál plný komických figúrok, kde potom nie je núdza o komické situácie.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Karikatúra ľudských charakterov, často trefnejšia ako niektoré drámy. Neuveriteľné príbehy žltej rodinky naplnené parodovaním a sebaparodovaním.

Příběh rytíře (2001)

Boh ťa má rád William. A ja tiež. Výborný koktejl dobrodružstva, romantiky, humoru a drámy. Ak si odmyslíte prdiacu Williamovu družinu v záverečných titulkoch, dostanete perfektný zážitok.

Memento (2000)

Mám rád nečakané závery - tu to bol podľa chronológie úvod. V tejto geniálnej snímke sa na chronógiu pozeráme opačne. Každá staršia udalosť je šokujúcejšia ako predošlá. Mám rád nečakané úvody - tu podľa chronológie záver. Z pôvodne jednoduchej rovnice, kde x poznáme, tak vzniká rovnica s mnohými neznámymi. Sledujeme drsný príbeh Leonarda podporený naliehavou hudbou, ktorému zavraždili ženu a on sa rozhodne vziať spravodlivosť do vlastných rúk. Má to však háčik - nemôže si vytvárať nové spomienky, tak sa musí spoliehať len na to, čo si pamätá do vraždy svojej ženy, keď tento defekt získal a na výstrahy v podobe fotiek s odkazmi a tetovania na vlastnom tele. Preto sú hrdinov osud a rozprávanie deja v tak dokonalom súlade. Aj pri výbere hercov mal režisér šťastnú ruku. Veril som im každé gesto. Neviem si predstaviť iných ľudí v rolách Leonarda, Natalie a Teddyho. Aj tu Nolan ukázal, že je majster rozprávač.