Mezi dvěma kapradinami (2008) (pořad)

Velmi specifický typ humoru, který na každému sedne. Bohužel nesedl ani mně. Zach není dle mého názoru žádný komik a Between Two Ferns není žádná improvizovaná komediální talk-show, ba právě naopak - je to prostě jen talk-show, kde je vše připravené jako ve scénáři a vy ze sebe děláte jen blbce (proto tam taky chodí samí herci, jak jinak). Ale občas se člověk zasměje a znám spoustu lidí, kterým se to líbí.

Pojďte pane, budeme si hrát (1965) (seriál)

Bohužel, příběhy dvou medvídku od Kolína s emi nelíbili kdysi, nelíbí se mi ani teď a už se mi asi ani nikdy líbit nebudou. Důvodem je nejspíše to, že mi jejich humor nepříjde až tak humorný a jejich příběhy až tak zajímavé. Ale jinak je Břetislav Pojar skvělý režisér, na tom nezmění nic ani moje antipatie k této sérii.

Pohádky tisíce a jedné noci (1974)

Pro Sindibáda jsem měl vždy slabost, a v podání Karla Zemana s uhrančivým hlasem Jana Třísky - tomu prostě nejde odolat. Touha po dobrodružství, exotičnost Orientu, podmanivost prožitých dobrodružství - někdy bych si to se Sindibádem i rád vyměnil. A jakou sbalil na konci kočku, tiše závidím ;)

Sbal prachy a vypadni (1998)

Rozhodně jsem se u toho filmu dobře pobavil, rozhodně se jedná o fakt dobrej scénář, ale nakonec mně už začali lézt všechny ty náhody krkem.

Žlutý (2006)

Nemůžu si pomoct, ale všechny (krátkometrážní) filmy Neilla Blomkampa jsou na stejné brďo a mně prostě u nich chybí nějaká pořádná akce. Jednoduše se u nich tak docela nudím. District 9 je sice povedený, to bezesporu, ale zmíněnými neduhy také trpí.

Hadi v letadle (2006)

Já se jen divím, že se do něčeho takového nechal uvrtat zrovna Samuel L. Jackson. Jinak kdo ví něco o hadech určitě nebude potěšen.

Vybíjená (2004)

FIlm, který kdybych neviděl tak se toho mnoho nestane - takto by se dal zhodnotit tento snímek v jedné větě. Neříkám že je špatný, prostě střelená komedie jak má být s několika opravdu komickými prvky - čekali byste také od filmu, kde hraje Ben Stiller, něco jiného? Já ale nejsem fanda jeho komedií, takže bohužel. P.S. Doufám, že to hodnocení neuvidí Chuck Norris, ale můžu ho uklidnit - Chucku, 2 hvězdičky dávám jen díky tobě.

Pohřben zaživa (2010)

Těžké soudit, když člověk nebyl v takové situaci. Některé scény mi přišli směšné, přehrávané, nereálné, jenže zachoval by se člověk ve skutečnosti jinak a probíhalo by to vůbec takto? Kdo ví... Nekonečná zásoba kyslíku, nesmrtelná poslední čárka baterie a signál 5 metrů pod zemí působí sice nereálně, ale všechno ostatní nezní tak špatně. Ve výsledku kvalitní drama, kde mi 95 minut uteklo jako voda, dobrý Ryan Reynolds, nicméně pár zbytečností a předvidatelný konec trochu kazí celkové dojem. Rozhodně se ale jedná a originální snímek, pro mě však ne s úplně vyhovujícím pozadím. 70%

127 hodin (2010)

Na tak malém prostoru vytvořili Danny Boyle a James Franco velmi slušné drama. Samozřejmě asi každý z nás tušil, jak to bude probíhat a jak to celé dopadne, všichni jsme čekali, až už si konečně ufikne tu ruku, takže kdyby to bylo o půl hodiny kratší, tak by se určitě nic nestalo, jinak ale spokojenost. James Franco je navíc neokoukaný sympaťák, který by měl už konečně dostat více prostoru, protože hrát určitě umí.