Kladivo na čarodějnice (1969)

Snad nejdepresivnější film, který jsem kdy viděl (snad i depresivnější než Rekviem za sen, a to už je co říct), a možná pravě proto dávám místo 5 hvězdiček "pouze" 4. Jednoduše řečeno, na můj vkus až příliš pochmurné, avšak nade vše musím vyzvednout herecký výkon Elo Romančíka, bez něj by byl film "poloviční" ;)

Obchod na korze (1965)

Skvělý film podle skvělé knižní předlohy. Všechna čest režisérům, všechna čest obou hlavním představitelům a jednoznačně zasloužený oskar. Skvělá kom,pozice celého díla (pozvolný začátek, pozvolná gradace a strhující závěr) dává tomuto filmu jeho konečný náboj a oskarová nominace pro Idu Kaminskou o rok později vše jen potvrzuje.

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Rádoby světový kuchař se vrací do své gastronomicky barbarské rodné země, aby nás naučil vařit? To by asi nešlo...

Bílá vrána (2008)

Zajímavý náhled do světa autismu. Film, který Vás možná nenadchne, ale určitě neurazí, spíše příjemně zarmoutí. Těžko něco vytýkat, byly tam scény, které se mi osobně příčily, avšak takhle to asi chodí. Tudíž nezbývá nic jiného, než politovat ty, kteří měli tu "smůlu" a musí po celý život bojovat s tímto nepřiznivým osudem. Neumím si představit, že já bych to dokázal. A myslím, že mnoho z nás ne.

Prvotní strach (1996)

Byl jsem velmi překvapen kvalitou tohoto snímku, na který jsem přepl jen tak náhodou v televizi. Dobrá režie, velmi dobrý scénář, vynikající Edward Norton, trochu netypický, ale jinak nikterak špatný Richard Gere. Rozdvojenost Edwarda Nortona byla opravdu bez chyby, všechna čest, a překvapující závěr je pouze dalším plusem tohoto nadprůměrného snímku, i když nevím jak vy, ale ja ten konec tak nějak tušil. Nicméně 4 hvězdičky jsou plně zasloužené.

Líbáš jako Bůh (2009)

Po přečtení několika komentářů se mi do toho kina ani nechtělo. Čekal jsem film pod prahem průměrnosti, něco hodně slabého, tak jak bývá u českých filmů poslední dobou zvykem. Jaké ale bylo moje překvapení, když se mi dostalo celkem zábavné absurdní komedie, u které jsem se velmi pěkně bavil, několikrát od srdce zasmál a mohl zhlédnout dobré herecké výkony několika sympatických herců (především samozřejmě Bartoška, ale i Kaiser přesvědčil, že neumí jen chlastat). Jistě, celý příběh byl naprosto mimo realitu, něco vytrženého z našeho světa (nebo tedy aspon něco hodně netypického pro český styl života), určité situace byli až trapné a spíše mě vadili, než rozesmáli, režie byla slabší (audio a video patřilo k sobě, nebo každé patřilo k jinému filmu? nějak mi to do sebe někdy nezapadalo), scénář trochu víc crazy, ale nakonec musím dát 70%, hlavně díky tomu, že podobný styl života by se mi taky líbil ;)

Na stojáka (2004) (pořad)

Někdy jsem se opravdu velmi dobře zasmál, některé díly jsem si pustil i několikrát, ale kolísající kvalita jednotlivých dílů (několik posledních, na které jsem se díval, byli opravdu špatné) mě odradila od sledování dalších dílů a přinutila mě k tomuto hodnocení. Nicméně jsem rád aspon za těch několik dílů, u kterých jsem se tak dobře bavil.

Vyjednavač (1998)

Tento film jsem viděl už před hodně dlouhou dobou a nedávno jsem ho znovu zhlédl. V podstatě nelze nic vytknout, kvalitní herecké obsazení a samozřejmě i výkony (osobně mám velmi rád Kevina Spaceyho), pár originálních prvků a celkově film, který dokáže zaujmout, určitě ale nikoho neurazí.

Resident Evil: Rozklad (2008)

Jako zajímavé zpestření celé zpestření celé série to není špatné, z technického hlediska je to také dobře zpracované anime, režie ovšem trochu pokulhává a ti, co neholdují anime filmům si na své asi nepřijdou.

Zlomené květiny (2005)

Pěkný odpočinkový film, přijatelná délka, tudíž nezačne nudit, dobré herecké výkony i režie, zajímavý scénář. Toto jsou ve zkratce Zlomené květiny. Nic, co by vás dostalo, ale také nic, co by vás zklamalo. A velmi zajímavá pointa celé filmu a originální závěr.