Zrození šampióna (2009)

Taková pěkná pohádka, která se ale skutečně stala - nic víc, nic míň. Člověk občas potřebuje vidět takové filmy a vědět, že všechno dobře skončí, a že tedy nemusí čekat v každé chvíli zvrat, jež promění idylické okamžiky v hrůzostrašné drama. Navíc jsou blonďatá a křehká Sandra Bullock a přerostlej teenager dobrá dvojka ;)

Krvavý diamant (2006)

Jednoduše podařený film - nepadnete z něho na zadek, ale jinak všechno klape jak má - dobré herecké výkony, sympatičtí herci, v celku promyšlené dialogy a scénář. Film pro příjemný víkendový večer.

Peklo (2003)

Opravdová vyjímka co se týče filmů s Van Dammem, ale rozhodně žádné terno. Za určitých okolností je to jen dobře koukatelný film...

Ženy v pokušení (2010)

Někdy trochu přehrávané, jindy snaha o nucený humor, dále pak typický nereálný příběh z maloměšťáckého prostředí o chytání druhé mízy, ale ve výsledku příjemný filmový zážitek. Balzerová skutečně vynikající, ostatní herci přinejmenším sympatičtí a pár režisérských kousků, které se mi líbily. 70%

Vlkodlak (2010)

Nejspíše mě něco ušlo, ale já jsem už dlouho neviděl horší film. Absolutní nuda bez nápadu, kterou oživují jen krvavé scény s vlkodlakem, a to je zatraceně málo. Od Joe Johnstona jsem ale nic jiného ani nečekal. Škoda tak dobrých herců na tak špatný film.

Je to i můj život (2009)

Velice příjemné překvapení, především od Cameron Diaz, kterou osobně s kvalitními filmy spojenou nemám. Typický zástupce filmů "Jedno oko nezůstane suché", nicméně celá story je podána nenuceně a s určitým hlubším smyslem, což film vyzvdivuje nad béčka tlačící pouze na divákovy city. 90%

Sherlock Holmes (2009)

Dle mého názoru celkem originální zpracování již otřepaného tématu Sherlock Holmes. Určitě musím pochválit režii a výběr neokoukaných sympatických herců, především výkon hlavních dvou aktérů byl vynikající. Nicméně film se nevyhnul několika filmovým cliché a některé scény byly dovedeny až do absurdity, ale jinak velmi zábavná podívaná.

Prokletý ostrov (2010)

Po dlouhé době konečně přichází povedený thriller, a to přímo mistrovský zpracovaný. Ač se zdála být základní myšlenka filmu velmi prostá, ve výsledku jsem dostal něco, co jsem opravdu nečekal. Když už jsem si myslel, že je to jasné, nastal zlom,kterýmě přivedl opět na začátek, a musím říct, že jsem se nechal rád tahat za nos a právě díky tomu jsem se náramně bavil celých 137 minut. Navíc závěr filmu mě dostal natolik, že jsem seděl u titulku jak zařezaný a nemohl jsem odejít aniž bych si to celé v hlavě znovu prošel. Vyzdvihnout musím v podstatě vše, od režie přes scénář až po herecké výkony. A když se sejdou tyto tři základní věci dohromady, je dobré dílo dokonáno.

Alenka v říši divů (2010)

V 2D je tento film možná jen obyčejný průměr (u Burtona možná podprůměr) - nevím, neviděl jsem, ale ve 3D je to velmi pěkný zážitek, který mi i přes značnou únavu nedal usnout, a to už něco znamená. Kvalitní herecké obsazení (s již pro Burtona typickým Johny Deppem), hluchých míst po málu a ani dialogy nebyly tak slabé, jak jsem čekal. Když k tomu přidáme super mizící kočku, jež byla alespoň pro mě jedním z nejpovedenějších prvků celého filmu, jsou to pěkné 4 hvězdičky.

Prime (2005)

V celku originální komedie s příjemným hereckým obsazením a překvapivým "happyendem", jež i po druhém zhlednutí pobavila a zaslouží si své 4 hvězdičky.