Avatar (2009)

Můj první 3D film vůbec a jistě nemusím zmiňovat, že mě nezklamal. Pár hluchých okamžiků by se určitě našlo a scénař a dialogy byly občas jak z béčkového filmu a ne z mainstreamového trháků aspirujícího na pár zlatých sošek, ale i tak se jednalo bezesporu o nevšední zážitek. Přidáte-li ke krásným vizuálním efektům i pár srdcervoucích okamžíků, pak snad nikdo nemůže být zklamaný.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Ono se v podstatě dalo čekat, kdo bude středem vesmíru v tomto filmu a že pokud tento film bude pecka, tak to bude kvůli Michaelovi. Otázkou je, zda je to objektivní hodnocení. Zda film dělá jeden zpěvák či všechno to ostatní. Kdo byl vlastně režisér? Myslím si, že tady to Kenny Ortega prohrál. Vytvořil nezáživný dokument (jestli se dá vůbec o nějaké tvorbě mluvit), který drží na nohou jen Michaelova hudba. Takže kvůli Michaelovi dávám 4, neboť právě díky němu jsem měl ve výsledku pěkný filmový zážitek a odcházel jsem z kina spokojen, jinak by to byly slabé 2.

Dost (2002)

S přimhouřenýma očima byl film po celou dobu průměrný (když přehlédneme ten naprosto "originální" scénář), v dobré náladě i koukatelný, ale ten konec byl natolik příšerný, že víc jak jednu hvězdičku si to nezaslouží. Jennifer Lopez by se měla asi přejmenovat na Rambo woman a jít se mlátit někam do rignu a ne na filmové plátno.

Pařba ve Vegas (2009)

Je sice pravda, že road tripy, pařby ve Vegas, kocovinky a taky pořádný okna už tu "párkrát" byly, ale určitě nebyly zpracovány tak dobře, vtipně a oroginálně jak právě v tomto snímku. Po dlouhé době zase komedie, u které jsem se parádně bavil (asi také díky atmosféře v kině). Sice všechno nebylo na 100% (to asi nikdy není), ale dostal jsem víc, než jsem čekal (+ pro mě sympatičtí herci), tudíž 5* je pro mě jasná volba. Škoda jen, že jsem v tom Vegas nebyl já, taky bych si nechal říct ;)

Jeskyně (2005)

Typický horrorový scénář - partička lidí se dostanou do nějakého prostředí, ze kterého se snaží dostat ven. Samozřejmě to není jen tak - je tam děsivé monstrum, které je jednoho po druhém zabijí. A nakonec přežije je jeden (většinou samozřejmě žena), která se zachrání. To už jsem prostě někde viděl, a ne jednou. A tento film není vyjímkou, navíc s o dost slabším scénářem, režií a hereckými výkony.

Vdáš se, a basta! (2007)

Možná jsem ovlivněn tím, že poslední dobou vidím samé špatné filmy, ale tento mi nepřipadal nijak hrozný. Viděl jsem ho několikrát a pokud ho sleduju v dobré náladě, vždy se rád zasměju. Žádný zázrak to není, ale ty krásné slečny v hlavních rolích si ty tři hvězdičky určitě zaslouží.

Devátá brána (1999)

Zpočátku dobře rozjetý film, který nakonec zachraňuje už jen Johny Depp a jeho občasné hlášky, při kterých jsem se někdy i docela pěkně zasmál, avšak nevím jestli je to u filmu typu horror / thriller / mystery to, o co režisérovy šlo, neboť jinak jsem v tom filmu neobjevil vůbec nic zajimavého či dokonce děsuplného (špatně jsem se díval?), takže pro mě docela zklamání a 2 hvězdičky jen za již zmiňovaného Deppa.

Až tak moc tě nežere (2009)

Po delší době film, který nám přínáší něco trochu originálnějšího - pohled na svět, lásku, ženské a mužské chování z trochu jiného úhlu. Množství hvězd stříbrného plátna by samo o sobě mohlo znamenat kvalitní filmový kousek, avšak bohužel všechen potenciál byl promrhán (nejspíše chyba "režiséra") a tak jsem se nakonec koukal jen na průměrný film se zajimavým nápadem a sympatických herců, avšak nic víc. Škoda.

Válka nevěst (2009)

Tak nudný snímek už jsem dlouho neviděl a ani herecké výkony dvou "hvězdných" krásek v hlavních rolích mě moc nenadchli. Když přimhouřím obě oči tak 2 hvězdičky, ale i tak se tomuto snímku raději vyhněte.

Noc na Karlštejně (1973)

Možná přemrštěné hodnocení, avšak když přihlédnu k tomu, jak nemám rád muzikálové filmy, se mi tento opravdu líbil a to zaslouží přeci jen nějakou tu hvězdičku navíc.