Akta X: Chci uvěřit (2008)

Buď to nemá s původními Akty X již moc společného, nebo už jsou prostě Akta X za zenitem. Spíše bych ale řekl, že za zenitem jsou herci, režie tomu také moc nepřidala a scénař byl hodně, hodně slabý. Jediné, co to zachraňuje, je přijatelná délka, ale tento film určitě nepouštět někomu, kdo o původních Aktech X nemá ani páru. Pak by si totiž mohl myslet, že fanoušci této série (potažmo tedy i já) jsou padlí na hlavu.

Superbad (2007)

Nevím, nejspíše mi při sledování tohoto filmu něco uniklo, něco, co ti, kteří dávají například 4 hvězdičky, asi postřehli. Pro mě to byl tento film jen hromada sprostých slov, pár rádoby směšných gagů, trio rádoby hustých týpků a párek vyhulených poldů. Jak říkám, asi mi unikla pointa, nebo jsem měl prostě čekat něco jiného, než jsem čekal.

Výměna (2008)

Mám rád Clinta Eastwooda, mám rád filmy, ve kterých hraje a mám rád filmy, které točí. A po shlédnutí tohoto filmu to nebude jinak. Mix několika žánrů, mix několika zápletek a to všechno skvěl zkombinované. Nevím jestli to je film, který si budu pamatovat až do konce života, ale příhlédnu-li k tomu, co jsem řekl na začátku, tomu, že mám rád tento žánr i styl a také k tomu, že to bylo podle skutečné události, je to u mně někde mezi 4 a 5 hvězdičkami. Jen mi to přišlo nějaké dlouhé, nevím proč, ale přišlo mi, že film má snad 3 hodiny, a ne "jen" 141 minut, což asi není moc dobré. Ale i tak je to velmi dobrý film.

Pretty Woman (1990)

Co k tomuto filmu říct, jednoduše klasika. A mám ho rád ještě z jednoho důvodu, tedy z důvodu, proč ho nejspíše mají rádi i ostatní - jednoduše se neokouká ;)

Parfém: Příběh vraha (2006)

Je to zvláštní. Všichni kolem mne říkají, jak jde o parádní film, hýří superlativy a doporučují ho dále. Nevím proč, ale já to tak nevidím. Nevím, co konkrétně bych celému filmu vytknul, jednoduše mě nezaujal jeho příběh, nějak jsem v něm neviděl pointu ani náznak nějaké základní myšlenky. Neříkám, že tam žádná není, jen pro mě zůstala skryta. Otázka je, jestli je to moje chyba nebo tohoto filmu ;)

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Nejsem žádný velký fanda bratrů Coenových, Big Lebowski mě také zrovna příliš nenadchl, ale tohle se jím opravdu nepovedlo. Bylo mi to doporučeno jako paradní komedie, já to ale musel vidět nadvakrát, jak jsem se u toho nudil. Všechno bylo takové mdlé - od režie počínaje až hereckými výkony konče, tudíž není nic, co bych mohl vyzdvihnout. Myslím, že i když člověk nemá co dělat, našel by lepší film na zaplnění času.

Requiem za sen (2000)

Výborný film, to bezesporu, avšak zajímalo by mě, jestli se na tento snímek má člověk dívat, když má dobrou náladu, nebo když špatnou. Neboť jak řekl golfista, nevím, jeslti si mám po filmu dát panáka proto, že se mám relativně tak dobře a můžu být za to rád, a nebo proto, že bych si měl položit otázku, kam ten svět spěje.

Žít po svém (2005)

Parádní odpočinkový film, který mě mile překvapil. Skvělý Refdord s Freemanem, J. Lo pro mě neni žádná velká herečka, ale dala se. Není to film, který by se mi vryl nesmazatelně do paměti, ale strávil jsem u něj pekný sobotní večer.

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

Film pro fanoušky tohoto seriálu, jako jsem i já, jednoduše film, který mě bavil, ale nijak nenadchl, myslím, že ani nemá čím, prostě jen ukončení jednoho legendárního seriálu.

Bathory (2008)

Film, který mě absolutně zklamal. Většinou chodím do kina jen na filmy, o kterých dopředu vím, že budou dobré. Po přečtení zdejších hodnocení se mi na film ani nechtělo, přemluvila mě pouze moje přítelkyně. A byla to velká chyba. Proti výkonu hlavních herců nic nemám, ale absolutně se mi nelíbil scénář, režie ani kulisy, a to hlavně interiéry, který vypadali již na první pohled velmi lacině, souboje se klidně mohli odehrávat u nás na zahradě, několik nechutných scén a dále některé scény, které měli dojmout a zapůsobit, ale nestalo se tak. Jeden z dalších filmů, které kdybych neviděl, nic se nestane.