Discopříběh 2 (1991) odpad!

Brrrrr, nemám rád ani první díl, ale toto se vážně nepovedlo.

Fenomén Gott (2009) (TV film)

S přimhouřenýma očima můžu označit tento dokument za průměrný, avšak Kája je prostě sympaťák, alespoň pro mě, a člověk, kterého bychom si měli vážit, nehledě na kvalitu dokumentů, které jsou o něm točeny ;)

Na Zlatém jezeře (1981)

Legenda světové kinematografie, navíc s 2 mými oblíbenými herci, nemůžu dát jinak než 5 hvězdiček.

Rozmarné léto (1967)

Popravdě, čekal jsem to mnohem horší. Knižní předloha je sice k uzoufání nudná a pro mě rozhodně nikdy nebude Vančura jazykový "génius", nicméně film je díky své délce, výkonům hlavních protagonistů (především Hrušinský s Brodským) a "neodolatelné" Janě Preissové (mohla se ale aspoň oholit v podpaží :)) velmi snesitelný, řekl bych až kvalitní (jak už jsem naznačoval, možná k tomu přispělo i těch 74 minut, za které onen "knižní" jazyk nestihne omrzet).

Babe - galantní prasátko (1995)

To, že tento film získal oskara a byl na dalších 6 nominován, již o něčem svědčí, avšak s oskarama nebo bez nich - tento roztomilý filmeček mi prostě padl do noty.

Bláznivá střela (1988)

Se žhavými výstřely stoprocentně nejbláznivější komedie, která si ale přeze všechno drží svou speicifickou úroveň (můžeme vůbec o nějaké úrovni mluvit??? :)). Pokud se chce člověk pobavit, neznám nic jiného, co dokáže tak spolehlivě pobavit.

Dobrý voják Švejk (1956)

Jedna z nejlepších českých komedií všech dob, samozřejmě hlavně díky úžasným hereckým výkonům Rudolfa Hrušinského a Miloše Kopeckého. Jen by mě zajimálo, jestli se někdy zjistí, zda je Švejk vlastně opravdový blbec nebo skvělý herec ;) ne že by na tom sešlo, čistě ze zajímavosti...

Bílá nemoc (1937)

Skvělý herecký a režíjní výkon Hugo Haase (a nejen jeho) v osobitém filmu podle skvělé (a hlavně nadčasové) knižní předlohy geniálního Karla Čapka. Možná k tomu přispělo i to, že se mi do rukou dostala velmi kvalitní kopie tohoto snímku, nicméně na rok 1937 velmi dobré zpracované a zvládnuté filmové dílo, kterému nemám co vytknout.

Anna Kareninová (1997)

Těžko se dají hodnotit díla, o kterých člověk ví, o čem budou a jak skončí, navíc když je ještě srovnává s knižní předlohou. Proto je poté těžké určit, zda Vám film připadal nudnější právě z tohto důvodu, nebo protože jednoduše nudnější byl. Dlouho jsem přemýšlel mezi 3 nebo 4 hvězdičkami, nakonec jsem se však přiklonil pro vyšší hodnocení, ale plné 4 hvězdičky to nejsou, spíše 70%.

Lví král (1994)

Dílo, které ani po mnoha letech neztrácí nic ze svého kouzla. Dílo, na které se člověk rád podívá i několikrát a vždycky si chtě nechtě pobrečí. A také jeden z nejlepších animovaných amerických filmů, možná i nejlepší.