• Krátkometrážní

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Nechutně ukřičené. Ale opravdu strašně. Navíc celý děj spočívá v tom, že někdo někam padá (a přitom pochopitelně křičí) nebo před něčím utíká (a křičí). A aby se nám to nepletlo, tak je tam každých pět minut (už velice ohraná) veverka a její žalud (který jí pořád někam padá, a ona u toho křičí). Je to blbost na n-tou, ale dětem se to líbit bude.

Astro Boy (2009)

Pro dětičky. Co tam bylo nového? - Nic.

Sigur Rós - Heima (2007)

Jako příznivec Sigur Rós nemůžu hodnotit jinak. Jejich hudba mě opravdu bere.

Záložní plán (2010)

Klišé jedno vedle druhého. Párkrát jsem se zasmál, a to je asi tak vše.

Ink (2009)

Dle mého gusta. Chvíli sice trvalo, než jsem se v ději zorientoval, ale stálo to za to. Vydařená nízkorozpočtovka s parádním soundtrackem. (PS: Scéna s řetězovou reakcí je docela chutná).

Na doraz (2010)

Taková dospělácká road-movie bez trapností. Downey nebyl takový, jak jsem očekával. Hrál podle mě docela na minimum svých schopností. Galifianakis je blb už od pohledu, ale celý film táhne právě on. Nebylo to ale nic extra... nezanechalo to ve mě žádné dojmy a podruhé to vidět nemusím.

Králova řeč (2010)

Zasloužené Oscary, naprosto bez debat. Colin Firth v nejlepší roli.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Herecky skvělé. Nikde jsem neviděl líp zahrát takové pocity trapnosti jak tu. A že jich tam nebylo málo. Výborný Mark Ruffalo.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Taková pěkně udělaná pohádka - bohužel. Mohla to být docela drsňárna, ale prostě jde vidět, že je to udělané pro menší publikum. Finální bitva sice potěší, ale naprostá eliminace zranění, krve a většího násilí tomu značně ubírá. Navíc nás toho v příběhu moc nepřekvapí. Za tu vizuální stránku si to vysoké hodnocení zaslouží.

Agora (2009)

To byli idioti ti křesťané...