• Krátkometrážní

Franklin (1997) (seriál)

Jako malému se mně to docela líbilo, i když ten dabing byl někdy úplně mimo (např. když želví maminka mluvila hlubokým mužským hlasem :) ).

Frajeři (2009)

Neskutečný nášup. Super animace, soundtrack jak šlak, našlapané tempo, dokonalé charaktery. Výborně jsem se bavil.

Bezstarostný sex (2007)

V určitých chvílích jsem si říkal, že jsem si mohl rovnou pustit porno :D

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Mela, jakou jsem dlouho neviděl. Super kamera, šílené střihy, bojové scény úplně supercrazy. Vzhled videohry tomu dává pořádné kouzlo.

Sociální síť (2010)

Pohled na vznik aktuálního světového fenoménu je zpracován velmi dobře. Skvělí herci, výborná hudba (ten soundtrack musím mít), ale škoda toho "konce". Působí to strašně nedotaženě. Jinak Fincher nezklamal.

Pevné pouto (2009)

Výborný Stanley Tucci a překvapivě sympatický Mark Wahlberg. Příběh poměrně dobře napínavý (zvlášť scéna na konci v domě) se solidním tempem. Bohužel se to týká jen částí filmu odehrávajících se v normálním světě. Ty nucené vložky do "světa tam mezi" jsou odporným kýčem, které smrdí greenscreenem až za roh (podobně jako finální záběr z Proroctví), a celkový dojem filmu sráží o minimálně o třídu níž společně s celým zakončením filmu. Slabé 3*.... zklamalo mě to.

Matrix Revolutions (2003)

Skvělé zakončení trilogie. Je to sice slabší než první Matrix, ale i tak je to pořád slušně našlapaný film. Se zdejším hodnocením 69% vůbec nesouhlasím.

Matrix (1999)

Z technického hlediska převratný film jako kráva. Špička svého žánru, která se zaslouženě stala naprostým (bohužel velmi často vykrádaným) kultem.

Pláž (2000)

Nějak nevím proč, ale tento film mám strašně rád. Psycho DiCaprio je parádní.

Taxikář (1976)

Ten konec mně tam absolutně nepasoval. Divný zvrat.