U pokladny stál... (1939)

Moja prvá skúsenosť s Burianom a samozrejme som dostal doporučenú aboslútnu perlu. Tie slovné hračky, zápletka, herecké výkony. Nikdy by som neveril, že film starý viac ako 70 rokov ma tak neskutočne rozosmeje.

Funebrák (1932)

Slabý film s Burianom, ale už pre jeho povzdych sa oplatí vidieť. Och!

To neznáte Hadimršku (1931)

Nuž aj Burian má o niečo slabšie filmy, ale stále sa pri nich pobavíte lepšie ako pri 90% dnešnej produkcie.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Zaujímalo kto vyberal do hlavných rolí hrdinov. Tak nesympatické duo, hlavne teda sám agent Valerián, to aby som pohľadal. CGI výborné, planéty, tvorovia, paralelné vesmíry, všetko zaujímavé. Ale dej pokulhával na obe postrelené nohy a žiadne množstvo krásnj grafiky nedokázalo prekryť scenáristické diery. Takže pekný film z atraktívneho prostredia, ktoré bolo dobre spracované s dejom, ktorý by vám nemohol byť viac jedno.

The Inbetweeners 2 (2014)

Po prvom filme som s celkom veľkými obavami čakal, aký bude druhý film. Dej je o niečo hlbší (ale zase rozhodne nie o veľa) a množstvo nechutného humoru topuje všetok ostatný humor. Trojka podľa rozhovorov nebude a je to zjavne dobre.

Přizdis*áči (2011)

Po skvelom, aj keď drsnom seriáli som sa potešil, že existuje aj film. Bohužiaľ scenáristom zjavne svedčí viacej 20 minútová forma a na 1,5h dobrého materiálu, ktorý bude konzistentný nemajú. Najviac ma mrzelo prudké zvýšenie fekálneho humoru, ktorý v seriáli až tak prítomný nebol. Také bristké Prci prci prcičky... Nič viac, bohužiaľ.

Death Note (2017)

Ten film má tak zaujímavý námet a oni ho takto zmršia. Strašná škoda. Nebolo to zlé, ale bohužiaľ ani dobré. Herecké výkony poslabšie. Asi najväčší mínus vidím v tom, že strašne chýbali nejaké pozadia postáv. Boli predstavené tu sme, toto robíme (a nikto nevie prečo) a vás divákov ani nemusí zaujímať prečo. Ale mňa to zaujímalo. Dúfam, že z toho bude niekedy vysokorozpočtový film, kľudne na pár častí so šikovným režisérom a scenáristom.

Zabiják & bodyguard (2017)

Kombinácia Jacksona a Reynoldsa bola neskutočná. Fakt neviem kedy som sa pri filme posledne tak nasmial. A to vrátane kapitána Deadpoola. Dynamika je neuveriteľná, bitky a scény skvelé a guľometná paľba vtipov nedá oddýchnuť vašej bránici... Spolu s Baby driver zatiaľ film(y) roku.

Okja (2017)

Jediné, čo je na tomto filme tak dobré je CGI prasohrocha. Ale inak je to tak stupídny, zbytočný film, že som to po hodine a pol musel vypnúť a k dopozeraniu sa musím donútiť. Cely čas sa tam nič nedeje, pripadá mi to ako keby niekto nahral ako venčí psa. Asi art, alebo neviem.