Zlaté opojení (1925)

Milé a zábavné. Osobně můj první Chaplinův filmek, ale určitě mě podnítil, abych vyhledala nějaké další. Btw, viděla jsem filmek v minikavárně a určitě to byl větší zážitek. Chaplin má prostě roztomilý provinilý úsměv :))

Poslední pokušení Krista (1988)

Film, který si opravdu zapamatujete. Scéna se lvem anebo Kristova chůze s křížem na zádech a pohled všech jeho stoupenců, kteří se v uličce odvracejí, patří mezi nejpamětihodnější momenty. A konečně jsem pochopila, proč se Kristus na kříži smál. Málem jsem se smála s ním. Konečné rozuzlení mě totiž zcela ohromilo. Willem Dafoe se své role nedokonalého mesiáše zhostil na jedničku a já sama cítím, že tento film si zaslouží všech 5 hvězdiček.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Prazvláštní velkofilm. Místy jsem měla pocit, že se koukám na thriller (scény s Halem), jiné scény mi zase připomínaly němé filmy (scénu podtrhuje zesílená klasická hudba v pozadí). Některé scény šly mimo mě a to byl jistě Kubrickův účel. Film jsem viděla poprvé, ale určitě se na něj musím podívat znova, neboť nemám ráda, když něco nechápu :) Vesmírná odysea na mě udělala dojem takovým způsobem, jako žádný jiný film. Neznamená to, že je to nějaký úžasný film, ale ... jedinečný ano.

Fantom opery (1962)

Gaston Leroux by byl pyšný. K jeho "classic gothic tale of horror" byl konečně natočen film, který tomu popisu i odpovídá. Jako u každé filmové adaptace Fantoma, i zde si tvůrci překroutili nejrůznější detaily. Příběh se odehrává v Anglii, nehraje se Faust, nýbrž Johanka z Arku ... Fanoušci se však nemusí děsit, neboť jde o vcelku zdařilou adaptaci. Fantom konečně hraje na varhany a to dechberoucí Tokátu a fugu d moll od Bacha, postavě Raoula (zde Harry) konečně věřím, že je tak inteligentní a schopný, jak se ho tvůrci vždy snažili podat. Jen Hearther Sears je v roli Christine trochu nemastná, neslaná. Je sice správně plachá, ale chybí jí přirozený půvab Emmy Rossum či Susanny Foster. Občas se setkáme s nesrovnalostmi v příběhu (záhadná smrt Krysaře či odmaskování při pádu lustru), ale nechybí humor ani napětí. Největší chybou ale opět je... Erik nemiluje Christine, jen chce ospravedlnit své dílo.

Fantom opery (1925)

Pro fanouška Fantoma Opery je tohle "povinná četba". Přesto je nutno k tomuto filmu jít s pochopením pro tehdejší dobu a kinematografii. V dnešní době už to jako horor moc nevypadá, ale co si budem povídat - i samotná Lerouxova kniha bývala hororem. Je zajímavé sledovat film, který je přímo přeplněný hudebním doprovodem. Dokonce se mi jedna skladba natolik líbila, že jsem si ji broukala ještě pár hodin po shlédnutí. Ke konci ještě jeden menší dodatek - Lon Chaney IMHO vypadá spíše komicky než děsivě. Ale chudák, když jsem slyšela o postupu maskování, tak už radši pomlčím ...

SpongeBob v kalhotách: Film (2004)

Tomuto filmečku poněkud chybí ty gagy, které byly v seriálu. Nechci říct, že tento byl napsán s jiným stylem humoru, ale prostě jsem se tolik nenasmála. Přesto je to kouzelný snímek. Bavit se budete. Piráti jsou super a David Hasselhoff si střihnul nejlepší roli v celé své kariéře :)

Nehynoucí láska (1994)

Musím říct, že Gary Oldman je docela třída. Občas má film trochu slabější momenty, ale třeba taková scéna, kdy Beethoven leží na piánu a ze srdce hraje Měsíční sonátu, aniž by ji slyšel, na vás zapůsobí. Při scéně, kdy Napoleonovo vojsko ničilo Anny Mariin dům za strhující Osudové symfonie a pod palbou umírá jedno z jejich dětí, mi hrůzou naskočila husí kůže. Kéž by se točilo více filmů o skladatelích klasické hudby, Amadeus a Ludwig van :) nestačí!

Rocky Horror Picture Show (1975)

Říkejte si co chcete, já tenhle film zbožňuji. Je to uchylárna, ale s výbornou hudbou, dobrými herci, jen ten příběh je trochu slabší. Ale záleží na tom? U tohoto filmu ne! Tim Curry je naprosto dokonalý a asi jediný chlap na světě, co vypadá v podvazkách sexy ;D Když poprvé nastoupil, má čelist dopadla někam do Austrálie a nejspíš přizabila nějakého klokana. Je to rozhodně výborný zpěvák, jehož slizce hladký hlas dodal postavě na charakteru. Postelová scéna a hláška You wouldn't want him to find you LIKE THIS! mě vždycky dostane. Film jsem viděla před týdnem a ještě teď si pouštím soundtrack a prozpěvuji texty. Jojo, tohle je kult jak sviňa. A nezapomeňte: A mental mind f*ck can be nice!

Tarzan (1999)

Je to samozřejmě hodně odlišný Tarzan od toho, co vystupuje v úžasných knihách E.R.Burroughse. Tato disneyovka potěší na duši, i když nepatří mezi ty nejlepší. Jane v podání Minnie Driver je prostě kouzelná a říkejte si co chcete, ale sloni jsou nejlepší africká zvířata vůbec :-) Ze Sabora jde opravdu mráz po zádech a vůbec ta akce je na disneyovské poměry na jedničku. Dokonce i Claytonova smrt je docela otřesná. Film samotný bych nejspíš ohodnotila ***, avšak za krásnou hudbu Phila Collinse musím jednu * přidat. Strangers like me má krásný text, Son of man je neskutečně nabité energií a You'll be in my heart pohladí rozechvělou duši.

Fantom ráje (1974)

Tento film jistě není určen fanouškům příběhu Fantoma Opery,protože s ním má společného jen ty nejzákladnější prvky. Osobně mě moc nenadchnul ani jako samostatný film. Chyběl mi tam ten humor, nějaké solidní herecké výkony a ani popová eighties muzika mě nenadchla, ač mám pop docela ráda. Toto dílo dokážu vnímat pouze jako muzikálový film. Přesto je to zajímavý způsob pojetí, ovšem pokud chcete vidět nějaký ujetý hudební film, rozhodně doporučuji The Rocky Horror Picture Show. Je mnohem lepší, především hereckými výkony.