Futurama (1999) (seriál)

Tak tento seriál mám ještě radši než Simpsony. Humor je mi bližší, líbí se mi ty tvůrčí nápady z budoucnosti, úžasně hlasy a hlavně postavy si musíte zamilovat. Hned od začátku jsem nejradši měla Bendera, i když i on může občas lézt na nervy. Avšak hlášku Bite my shinny metal ass budu nadále používat :-)) Zajímavé je, že v seriálech jsem nikdy neměla nejradši hlavní postavy. Ty vedlejší mi přišly o mnoho zajímavější. Ale Fry je prostě skvělá postava. Možná je línej, ale nemůžete v něm popřít sympaťáka :-) Pořád jsem mu fandila, aby se s ním Leela už dala dohromady ;-) Také nesmím opomenout Kiffa, jehož hlas je také dokonalý. Už aby i Češi vysílali tento seriál. Ale mohli by k nim dát titulky, protože ty hlasy jsou nenahraditelné ;-)

V jako Vendeta (2005)

Na tento film jsem se těšila tak moc, až jsem měla strach, že budu hodně zklamána. Tento film si určitě zapamatujete - myšlenka, herci, postavy, atmosféra, domino, Edmond Dantes :) ... Obzvlášť Natalie Portman začínám mít více a více ráda. Není to jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla, ač jsem doufala, že bude. Lituji, že jsem Vendetu neviděla na velkém plátně, určitě by to byl větší zážitek. Musím také pochválit scénář, některé věty si prostě zapamatujete: Ideas are bulletproof, či ta strašně hezká věta, kterou V řekl, když se mu Evey snažila sundat masku. Kéž bych si vzpomněla ...

Lví král (1994)

Film mého dětství. Dokážu se na něj dívat pořád dokola a vždy si mě ukradne pro sebe a dojme. Konečně animovaný film, který byl stvořen, aby něco divákům předal. Scéna, kde si Simba hraje se svým otcem před jeho smrtí pod hvězdným nebem, ve mně vždy vypudí slzy. Hlas Jeremyho Ironse je nenahraditelný a píseň Can you feel the love tonight je jedna z mých nejoblíbenějších. Absence jakýchkoliv lidských postav dělá z toho díla ideální film na odpočinek z našeho hektického života ...

Bohové a monstra (1998)

Úžasný film. Jedné noci jsem si ho nahrála z ČT2, neboť jsem chtěla vidět Brendana Frasera ve vážné roli. Od té doby jsem si tento film pustila už asi 10krát a mohu ho vidět stále dokola. Poslední dny Jamese Whalea. Film o tom, že takzvaní "bohové" mohou být uvnitř monstra. Je to o člověku, který svoji dávnou lásku převtělil do filmu jako monstrum. Ian McKellen opět exceluje a Brendanovi tleskám, neboť dokázal, že zvládne nejen komické role, ale také ty vážné. Nezapomenutelná hudba a nezapomenutelná věta: I am NOT your monster!

Lawrence z Arábie (1962)

Nevím, co je vlastně u Lawrence z Arábie jiného než u dalších podobných snímků. Epické snímky mám ráda, jsou prostě krásné, ale stejně se člověk neubrání pocitu znuděnosti. Navíc když je film skoro 4 hodiny dlouhý ... Ale kupodivu jsem se tady ani jednou nenudila, a dokonce jsem ani nepodřimovala, přestože jsem byla hodně unavená a film končil až v jednu hodinu ráno. Největší zásluhu na tom musí mít mladý Peter O'Toole. Jeho postava Lawrence je krásně nezkažená, ovšem jako každý člověk, i on si projde svým drsným vývojem. Ač mi byl Gregory Peck sympatický rolí Atticuse v To kill a mocking bird, toho roku měl Oscara dostat Peter. Krásní blonďáci se mi nikdy ani trochu nelíbili, ale zřejmě jsem se zamilovala do Peterovy postavy ...

Superman se vrací (2006)

Tohle je film stříbrného plátna jak má být. Přesto si myslím, že Bryan Singer nám nenabízí nic nového, co nám nedal v X-Menech 2. Je to určitě dobrý režisér (o jeho posedlostí prací jsem slyšela v rozhovorech), a tak si myslím, že by se měl zaměřit na jiné žánry filmů, které mu dají více prostoru jeho talent rozvinout. Neviděla jsem původní Supermany (stydím se ...), ale Brandon Routh mi přijde správně reevesovský a určitě zahrál svou roli na jedničku. Kate Bosworth není typickou holywoodskou kráskou a o to zajímavější a vhodnější se mi pro svou roli zdála. Kevin Spacey je typickým inteligentním zloduchem, který rád cituje staré filozofy (tenhle trend mezi záporáky letí). Je to dobře zpracovaný film. Přesto na něj dokážu lehce zapomenout a vrátit se k X-Menům nebo k Spider-Manovi. Navíc, postava Supermana mě nikdy moc nebrala. Je příliš dokonalý ;)

Ryba jménem Wanda (1988)

Takhle výborně jsem se nenasmála už hooodně dlouho. Co scéna, to zábava. John Cleese jako scénarista dokazuje, že má prostě výborný smysl pro humor a dokáže stvořit neokoukaný děj, který diváky zaujme. Právníka, co začíná opět žít, hraje na jedničku, taktéž Kevin Kline je naprosto výborný. Scéna, kde fetoval kozačku anebo se snažil políbit Kena se mi vesele zaryla do mysli. Též musím zmínit mého oblíbence Michaela Palina, který se koktavostí nechal inspirovat od svého otce, a výborně hraje chudáka, co by se prostě nejraději staral o zvířatka. Tahle komedie rozhodně vyčnívá v naší "překomické" době - v dobrém smyslu slova.

SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

Kdysi mě ukázky na tuto pórovitou, žlutou, infantilní postavičku lezly na nervy. Tehdy jsem ještě nevěděla o co jde. Pak jsem si jednou po škole pustila MTV a málem jsem se srolovala smíchy z pohovky na podlahu. Tenhle originální a pološílený humor je přesně pro mě. Tom Kenny je velice talentovaný člověk, neboť jsem si nikdy předtím nedokázala představit, že by dospělý muž mohl mluvit tak úžasně hravou fistulí. Moje nejoblíbenější hláška, která v naší domácnosti zlidověla: You've got to use your IMAGINATION! *nad hlavou nakreslí rukama duhu*

Moulin Rouge (2001)

Žádný zarytý filmový znalec by neměl dopustit, aby mu Moulin Rouge nějakým způsobem uniknul. Baz Luhrmann konečně prosazuje svůj osobitý styl režie, který se k dřívějšímu Romeo + Julie až na tolik nehodil, a tvoří spektákl, na který jen tak nezapomenete. Střih, kamera, choreografie tance, výborně poskládaná hudba vás unesou do příběhu a nepustí vás, dokud film neskončí. Film začíná zběsilou absurditou a šíleností, ale u písně El Tango De Roxanne si konečně uvědomíte - tak tady začíná skutečné lidské drama. Všichni herci jsou výborně obsazení - Nicole je nenahraditelná, ale především z Ewana vám poklesne úžasem čelist. Nikdy jsem netušila, že je tak výborným hercem a především zpěvákem! Nikdy nezpívá falešně, vyzpívá i ty nejvyšší noty tak, že vám radostí poskočí srdce. Roli zamilovaného bohéma zvládá stejně dobře jako roli milence šílící žárlivostí (jeho řvoucí tvář pod tíhou zraňující žárlivostí si budete pamatovat ještě hodně dlouho). Není to mé nejoblíbenější lovestory, ale je to můj zcela nejoblíbenější film, který mě při každém shlédnutí naplní nadšením a napětím.

101 dalmatinů (1996)

Je těžké se divit mé lásce k psům, když si uvědomíte, že jako malé mi pouštěli dalmatiny, Beethovena, Neuvěřitelnou cestu anebo Lady & Tramp. I nadále v tomto filmu vidím dobrý nápad, dobré herce, některé dobře vypointované scénky a celkově krásnou pohádku. Glenn Close se určitě zastávám, protože její Cruella je perfektní, a taky dvojky Laurieho a Williamse (aneb jak by to vypadalo, kdyby se House a pan Wesley dali na zločin). 101 dalmatinů je super film pro děti a milovníky psů. Rozhodně doporučuji původní znění - ty jejich britské přízvuky a nadávky jsou tak kouzelné!