Loupež na úrovni (2013)

Výborný. Jeden mindfuck za druhým. Hodně povedenej klon Dannyho parťáků. Dokonce jsem přemejšlel o pěti hvězdách, ale To bych Clooneymu a jeho bandě udělat nemoh:)

Žraločí invaze (2012)

Žralok v obchoďáku. To zní jako začátek nějakýho fóru, ale tady to funguje. Nevyrazil si koupit šnorchl, ale když už se tam ocit, dá si pochopitelně nějaký to maso. Sice nemá cash, ale to nevadí, protože má za žranici zaplatit banda docela sympatickejch lidí. Za ty patetický kecy,co vedou by si sice sežrat zasloužili, ale divák je i tak s nima a občas se přistihne, jak sebou škubne, když žraločí zub mine nohu jednoho z nich. Některý efekty sice vypadaly, jako z 80. let, ale i tak to bylo poctivý napínavý béčko, který si zaslouží čtyři hvězdy.

V bolestech (2013)

Asi jsem ovlivněnej mojí nákloností k hororům, obzvlášť k upírům, ale mě to bavilo. Found footage není tak cukatůrní, jako bejvá zvykem a hlavní hrdina docela přirost k srdci. Až tady jsem si všim, že všechno maj na svědomí dva lidi, který pochopitelně s výpomocí nadšených kamarádů zvládli celou podívanou určitě minimálně na tři hvězdy. Jestli čekáte ovšem "Twilight", poohlédněte se jinde.

Dovolená za trest (2014)

Tohle se hodně povedlo. Ze začátku se tady sice trochu přešlapuje a člověk neví, jestli má čekat nějakou crazy komedii, nebo romantiku, ale nakonec se ukáže, že je tady úplně všechno. Co se týče humoru, nejsou tu žádný přehnaný dělovky, ale zařehtal jsem se u toho docela slušně. O to víc pak působí emotivní stránka, na kterou tvůrci brnkaj opravdu vyváženě, aby měli kam gradovat. Tím tohle story dokáže slušně vcucnout a i přes jistou dávku předvídatelnosti, přilepit k ději. Výborný herecký výkony všech navíc pomohli z Blended udělat adepta na jednu z nej komedií roku.

Transcendence (2014)

Nápad výbornej a kupodivu i díky zpracování uvěřitelnej. Chyběl trochu akčnější závěr a za mě i víc charakterový prokleslenosti opozičních stran příběhu. V podstatě jsem pořád fandil straně s "umělou" inteligencí, která měla bejt asi za špatnou ... ale za to může Depp:)

Ďáblův uzel (2013)

Musím uznat, že se tvůrci ujmuli tohohle příběhu docela schopně a mě osobně dokázali vtáhnout do děje. Bohužel jenom na půl. Zcela vážně se připravte na to, že uvidíte opravdu jen půlku příběhu. Ta druhá část tvořící aspoň částečně pointu proběhne před titulkama formou několika vypsaných vět. Tím úplně zkazili docela dobře se rozvíjející příběh, za což bych tyhle "pány scénáristy" přivázal k židli a nechal je koukat na desetihodinovou smyčku titulků Hvězdných válek:/.

13 hříchů (2014)

Asi se dá najít fůra přirovnání ke spoustě jinejch filmů, ale v tomhle případě jde o dokonalou kombinaci masakru a etickýho dilematu, kterej k tomuhle subžánru patří. Ani jsem nevěděl že existuje nějakej originál z Thajska. Koukat na něj ovšem rozhodně nebudu, protože jsem si takhle naběh už několikrát a zjistil, že asijská filmařina opravdu není nic pro mě. V tomhle případě pochybuju, že by mě původní verze dokázala víc přinutit ke vžití se do hlavního hrdiny, se kterým bych váhal, jestli sežrat, nebo nesežrat mouchu .... ok, já bych asi váhal míň.)

Stalingrad (2013)

Mám docela rád válečný filmy, ale tohle mě docela minulo. Film má našlápnuto na pořádnej masakr a na opravdu napínavou podívanou. Místo toho se tu ale objevuje fůra ruskýho patosu, který má zjevně diváka donutit, aby si povlík postel ruskou vlajkou. Abych ale Stalingradu nekřivdil nějaká ta slušná akce se najde a nota hrdinství s váma taky občas se vší uvěřitelností zalomcuje. Kdyby se vyřadilo takovejch 40 minut zbytečnejch scének, byla by to docela pecka.)

Sousedi (2014)

Fakt jsem se docela zařehtal. Po dost dlouhý době komedie, kde člověk nemusí vzít zavděk trapáckejm "rádobyvtípkům", který tahaj z člověka úsměv za každou cenu. Tady jde o originality typu "co všechno jde vymyslet s ukradeným airbagem z auta". Při tom všem si film zachovává pořád svůj styl a (i přes některý super zvěrstva:) úroveň, u který scénáristi ve většině případů zůstavali nohama na zemi. Nečekejte, že se budete řezat smíchy od začátku do konce, ale když to přijde, stojí to za to.... nudit se ale rozhodně nebudete.

Oculus (2013)

Horor se zrcadlama už tady byly, ale tenhle se snaží být veskrze originální, ale bohužel na úkor nedotažený pointy. Atmosféra byla sice docela ok, nějaký ty haluze se taky konaly, ale při tahu na branku se gól nekonal. Navíc flashbackový scény z toho udělaly neuvěřitelnej guláš. I tak, pravděpodobně při minimálních nákladech, docela ok podívaná.