X-Men: Budoucí minulost (2014)

Pecka! X-meni si jako vždycky držel laťku hodně vysoko.Neopomínají přehlídku "special" mutantích schopností a cestování v čase sem moc dobře zapadlo, i když po možných časových paradoxech moc pátrat nesmíte. Nepřítel je víc, než na úrovni a přehlídka jeho schopností docela oslní. Přesto to nemělo na superrychlýho mutanta a Magneta se zdrcujícíma scénama..

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

SLY plní sny fanouškům akčního filmu už několik let a stejně, jako vždycky i tady se překonal. Hlášky, akce, příběh, to všechno se povedlo. Jak už bývá u Expendables zvykem speciální kategorií je i herecké obsazení. Všem, co tuhle lahůdku ještě neviděli, doporučuju nestudovat herecký obsazení, protože budou opět mile překvapení. Mám pocit, že Expendables se pomalu, ale jistě stávají kultem, ve kterým si postupem času zahrajou, ne li už zahráli, všechny hvězdy akčních filmů. Fakt už jenom chybí major Zeman:). Plusem jsou i nový tváře, který sem nakonec hodně dobře zapadají a kterým dal SLY velkou šanci. Třetí pokračování je opravdu krasojízda každým coulem a můžu jí doporučit nejenom fandům akčních filmů, ale i fandům dobrejch filmů.

Muži v ringu (2014)

Zoufalství v ringu. A k tomu sympaťák Purcell, kterej svejma smutnejma očima a bezvládným tělem s boxerkama na rukách celý to zoufalství ještě umocňuje. Po Rockym asi už nejde natočit dobrej boxerskej film, aniž by se někdo neopičil. Tudíž místo klasickýho sledu událostí, kdy se prohrává, aby se vyhrálo, tady probíhaj jenom dva fighty. Jeden mezi provazama a druhej na psychologický rovině formou flashbacků, který postupně dávaj dohromady jednu velkou osobní tragédii. Na mě moc smutný, ale za ty tři hvězdy to snad stálo.

Need for Speed (2014)

Stačilo málo a byl by to maximální počet hvězd. Snad jiný herecký obsazení, možná trochu rozvinutější příběh.... každopádně uřvanejch motorů, nějakou tu autoakrobacii a akci si tady divák užije docela dost. Milovníci videohry rozhodně nebudou zklamaný.... takže jsem nebyl ani já:)

Noční jízda (2013)

V hlavních rolích Hardy a Bmw. Dokonce v jediných rolích. Nečekal jsem, že by to mohlo stát za to a upřímně jsem dlouho otálel, než jsem si Locka pustil. Musím ale uznat, že film mě docela vtáhnul a překvapivě vůbec nenudil. Může za to super scénář a skvělej hereckej výkon, kterej by měl bejt vzorem pro všechny začínající herce.

Očista: Anarchie (2014)

Gradující kousek, stejně jako celá série. Nevím, kam to půjde dál, ale tohle šlapalo úspěšně celých 95 minut (titulky přes jejich stylové zpracování nepočítám).Jestli čekáte brutálně detailní orgie, tak vás možná tahle očista zklame, ale příběhově je na co se koukat. Hlavním plusem je střídání lokací, který nabízí město a taky celkové uchopení. Za mínusy považuju postavy, který byly hodně nezáživný a člověk s nima moc srůst nemoh.Snad se dočkáme v nějakým dalším pokračování, na který bych se moc rád podíval. A očekávám v blízké době taky nějakou videohru ...abysme si mohli virtuální očistu udělat sami:)

Last Breath (2010)

Většinu filmu jde o klasické "psychohrátky" na honěnou, na schovku, i to krvavý koleno se objeví ... dohromady ale nic moc. S nádechem 80tých let, i díky muzice a spoust flashbacků, se tenhle film motá kolem jednoho otazníku, kterej si divák pokládá neustále dokola, až do poslední chvilky (nebo posledního dechu) a pak to přijde. Super závěr, v němž do sebe všechno zapadne (včetně nesmrtelnosti vrchního "psychoterapeuta"), za kterej dávám o hvězdu navíc.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Jaké to je, když se všichni spiknou proti Mirkovi Dušínovi a on, přestože neví komu vlastně věřit, přece jen dá dohromady vlastní bandu a s ní ukáže hajzlíkům jednim nepoctivejm, po moci toužícím, zač je toho loket - chráněnej štítem. O tom je další "Kápoš America". Příběh se ale poved a to i díky tomu, že trochu vybočuje ze zaběhlých konceptů padouši vs. hrdinové. Nutí totiž diváka trochu si zaspekulovat o tom, kdo je vlastně kdo. Pravda, brzo budete vědět, která, nebo kterej bije. Pokračování Captain America se nesnaží o žádný krkolomný "mindfucky" za každou cenu. Naopak jasně a nezastavitelně vede k (i pro S.H.I.E.L.D. ) neoblomnýmu závěru, kterej má nakousnout další pokračování .. a to je moc dobře, protože Marvel má pořád, co nabídnout. Navíc s novejma postavama, který se pravděpodobně v dalších pokračováních s veškerejma fanfárama zase zjevěj.

Divergence (2014)

Něčím mi to připomínalo Hunger games a ani bych se nedivil, kdyby i v tomhle případě přišlo pokračování. Navíc s celkovou probublávající romantikou bych čekal možná i fenomén alá Twilight. Objevuje se tady spousta možností, který by se mohly týkat nejenom sociálních potyček civilizované komunity. Rozhodně bych takový pokračování měl v hledáčku, protože tenhle film se prostě poved od A do Z. Super muzika, herci, příběh. Skoro mi ani nevadilo, že jsem se nedočkal pořádně rozjetý akce .... ta možná bude následovat právě ve dvojce .. jako vždycky aaaaž za dva roky v kinech.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Jestli byl Spidy v jedničce za správňáka a cíťu, z nějž ženský v kině omdlívaj, tady by moh mít nad hlavou rovnou svatozář. Z toho plyne, že stejně jako v jedničce i ve dvojce se budou řešit dilematický otázky týkající se Spidyho blízkých, který "svojí láskou ohrožuje":). Na rozdíl od jedničky to tady tolik neprudí, i když z velký části chybějící akci to bouhužel nenahradí:(. Efekty na pět hvězd, příběh na tři.... jen proto dávám čtyři - s odřenejma rohama.