• Krátkometrážní

Sounds From a Town I Love (2001) (TV film)

Ach ano, kdo by to byl řekl, že taková jednoduchost může dosáhnout tak nesmírného účinku a působivosti. Vše co člověk musí pochopit o Allenově humoru je právě zde.

Povídky z New Yorku (1989)

Tak pěkně popořadě. Scorsese zkusil udělat něco zajímavého, ale nedotáhl to do konce. Spousta hudby, malování, dialogy o lásce a přiměřené tempo pro naši schopnost empatie do psychologických operací hlavní dvojce, to vše je pěkné, ale v klimaxu nějak Životní lekce nic moc negraduje a především nikam nevede. Scorsese si chtěl patrně pouze zkusit jak mu povídková stopáž bude vyhovovat a docela mu to vyšlo, nicméně nějaké ALE tam pořád zůstává. Coppola. Co napsat o Zoe? Snad jenom, že větší paskvil už ani nejde vymyslet. Chaos, trapnost, divnost, to vše by mě normálně bralo, ale musím vidět, že pod těmi záběry opravdu bují něco jiného, než pouze záběry samy o sobě. Zkrátka neskutečná volovina, nehledě na to, že finále filmu signalizující, že rodinka typu PANEBOŽE je opět pohromadě jaksi postrádá smysl, pokud se odehrává v Řecku a nikoliv v New Yorku, název celého snímku je Povídky z New Yorku doprdele, tak proč zakončovat povídku v cizině? Hrůza! No a Woody Allen to celé maličko zachraňuje, nicméně 45 minut je pro něj zoufale málo, aby dokázal vykonstruovat naprosto komplexní film se vším všudy co na něm máme rádi a co dostává do všech svých filmů. Abych to nějak zesumarizoval, dodám snad jen to, že jako celek působí New York Stories jako schizofrenický patvar a každý z trojice velkých režisérů by se měl držet celovečerních záležitostí a přestat se snažit hustit něco, co prostě a zkrátka hustit nejde.

Do Říma s láskou (2012)

Hodnocení většiny uživatelů mě opravdu zaráží. Zdá se, že tento Allenův snímek bude patrně nedoceněn. Škoda.

Sezame, otevři se (1969) (pořad)

Narozdíl od Teletabís je Sezam debilní aspoň tím správným způsobem.

EZO.TV (2009) (pořad)

odpad! nebo ***** ? Těžká volba. Asi to budu vždycky po půlroce střídat.

Dobrý voják Charlie (1918)

Pěkná porce ironie a sarkasmu servírovaná Mistrem. Na jednu stranu byla první světová válka peklem, na druhou stranu proč si z ní taky neudělat prdel? A to i se slušnou dávku cynismu (scéna jak Chaplin ze zákopu střílí a dělá si křídou čárky na dřevěné prkno je totiž neuvěřitelně morbidní).