• Krátkometrážní

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad) odpad!

Veškerá byť sebemenší solidnost těchto souteží šla u Československé Superstar totálně do prdele.

Atomový vlak (1999) (TV film) odpad!

Píčovina největšího kalibru. FUJ!!!

Buly (1992) (pořad)

Když pominu tu hroznou a trapnou rádoby-hustou-hokejovou hudbu a někdy velice trapné rozbory s elektronickou tužkou, tak mi vyjde celkem solidní hokejový pořad, který je jediný svého druhu u nás, protože jsou všichni paf z fotbalu jehož úroveň (i v otázce jeho televizního prezentování) je v prorovnání s hokejem mnohem nižší a mnohem méně zajímavější a exkluzivnější. Navíc, kvalita komentátorů a redaktorů reprezentovaných především pány Zárubou, Vichnarem a Dusíkem, je vynikající. Díky Bohu za ně.

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Hlavní televizní zpravodajství na televizi Nova je absolutně neobjektivní a kvůli mizerné (příšerné a neuvěřitelně ubohé) kvalitě jejich zpráv se kvůli faktu, že jsou to nejsledovanější zprávy u nás, se sám sebe ptám, jaká je inteligence obyvatel naší země, když tohle snesou. Dovolím si parafrázovat jeden výrok, který prohlásil Ivan Martin Jirous: "Já jsem rezignoval. Definitivně jsem odepsal český národ, když do posledního místa zaplnil strahovský stadion na koncert bratří Nedvědů. Co chceš pro takový národ dělat?" No, s třímilionovou sledovaností Televizních novin je to vlastně úplně stejná záležitost.

Stoupat jak dým (1978)

Dokud bude marihuana nadčasovým fenoménem, bude "nadčasový" i tento film (v rámci svého pojetí jakožto drogové komedie).

DO-RE-MI (1998) (pořad) odpad!

No, to snad nééé!!!

Faust (1926)

I na svou dobu, poměrně dosti vyzrálé dílo, a to jak po stránce vizuální tak i po stránce ideové. Faust bude navždy vděčným námětem pro všechny umělecké disciplíny. V této filmové podobě se divákovi dostává ryzí dávka emocí díky vypodobenstvím lásky, smrti, hladomoru, stáří (a vlastně tedy i mládí) a vzhledem k době vzniku i o tom jak někdy smýšlí společnost. Díky němé podobě má navíc člověk tak nějak větší náchylnost sledovat a soustředit se i na obrazovou složku filmu, která je zde opravdu dechberoucí. Některé efekty použité ve Faustovi mě opravdu překvapily a řekl bych, že tehdy i lépe vypadaly. Díky (ne)dokonalé snímací technice a vskutku vynikající řemeslné práci kameramanů a osvětlovačů, probíhá před očima člověku sled uměleckých snímků, ovšem tak už to v němé éře bylo, a proto bych řekl, že díky tomu má tato zlatá doba filmu stále svůj půvab. Nejen díky Faustovi. Jak rád bych se někdy mohl vrátit v čase a být jedním z těch, kterým se této krásy dostávalo prvním na světě, jak rád bych aspoň jednou prožil tu dobu, kdy film byl ještě v plenkách, kdy byl vskutku ohromný sám o sobě a kdy začínal na povrch proplouvat jeho umělecký potenciál, který dnes komerce tolik hanobí. V tomto snímku navíc s duchovním a náboženským podtextem, plně obohacujícím nezapomenutelný zážitek ze sledování i z myšlenek, které vyvolává.

Abeceda (1969) (studentský film)

Děsivá abeceda. Úplně se mi zatmívalo před očima jak jsem nevěřil tomu co vidím.

Kráčející skála (2004) odpad!

Když se ani v polovině filmu nestalo vůbec nic, musel jsem vzdát jakýsi hold Jean-Lucu Godardovi, který říkal, že každému filmu dává maximálně deset minut na to, aby ho zaujal. Já jsem dal Kráčející skále 40 minut a jediné co mě zaujalo bylo přemýšlení o tom, jak je možné, že někdo dělá takovéto filmy, které jsou úplně k ničemu a jenom krátí život tomu kdo se na ně dívá. Bohužel bludný kruh, který je v Hollywoodu a potažmo skoro v celé Americe (až na několik světlých vyjímek) standardem. Jinak jestli je Dwayne Johnson talentovaný herec tak já jsem nejoblíbenější uživatel na CSFD.