• Krátkometrážní

Kostičky (1994) (pořad)

Jak rád bych se vrátil do dob, kdy jsem byl malý, kdy dávali v televizi Kuřátka a pak jsme se ve školce dívali na Kostičky. Jak krásný bezstarostný život bez nebezpečí a smutku.

Prásk (1998) (pořad) odpad!

Hmm, Nova se zase skvěle ukázala pro jakou cílovou skupinu jsou její původní pořady určené, pro lidi, kteří zjevně nemají na nic duchaplného názor a svůj volný čas u televize tráví tím, že sledují jak vypadá kuchyně Karla Gotta, co dělá ve volném čase Lucie Borhyová a jaký nový způsob záchrany světa si vymyslela poslední Miss České republiky. Podívat se jednou stačí, abych si udělal názor na tohle.

Comeback (2008) (seriál)

Nehodnotil bych to tak ostře, ale rozhodně Comebacku do dokonalosti schází hodně. Spousta vtípků je mnohdy nedotažených do konce, jsou často předvídatelné a ten humor je evidentně výsledkem špatné snahy napodobit anglické britcomy. Nehledě k tomu, že mezi tvůrci se objevil i pan Tomáš Baldýnský, dle mého ten absolutně nejhorší filmový kritik u nás, poněvadž je téměř pořád neobjektivní a vnáší do svých recenzí chaos a nesourodot v názorech na různá odvětví filmového průmyslu, kterážto se pro něj zřejmě mění stejně často jako obličej Michaela Jacksona. Bravo, pane Baldýnský. Chtěl bych si přečíst Vaši recenzi na Comeback.

Snídaně (1994) (pořad) odpad!

Nerad používám na CSFD sprostá slova, ale vzhledem k směšným ranním zprávám, vzhledem k někdy až iritujícím (a především stále se opakujícím) otázkám v rozhovorech a vzhledem k nepříliš výrazným moderátorům, kteří sami zřejmě pořádně neví co mají dělat bych řekl, že celý tento pořad je k hovnu.

GO - GO šou (2000) (pořad) odpad!

Fujtajksl. Vtipný až hamba.

Mazací hlava (1977)

Ohromá a dokonale ztvárněná Lynchova mozaika těch nejúděsnějších představ, které musel nést v mozku pět let, aby nám je předal. Nikdy nezapomenu na scénu, kde Henry rozstříhá nůžkami své dítě a na scénu kdy uletí hlava hlavního hrdiny. Nikdy bych neřekl, že Lynchovi přijdu na chuť, ale Mazací hlava kompletně převrátila všechny mé názory na Davida Lynche a právem patří mezi mých deset nejoblíbenějších filmů. Eraserhead dokonale splňuje jeden Lynchův výrok, a totiž, že film může vyvolat v člověku něco, o čem nevěděl, že by byl kdy schopen pocítit (jak krásně se to doplňuje s prakticky stejným tvrzením Woodyho Allena o umění). Vůbec mi nevadí, že jsem ten film nepochopil, právě naopak, možná začíná mé hledání po smyslu tohoto filmu, který možná ani nikdy nenajdu. Nevadí. Ten zážitek, který mi Mazací hlava přinesla, nejde slovy vyjádřit.

Co týden vzal (2008) (pořad)

První díl, skvělý. A poté? Nic než bezmocné plácání ryby na suchu po vyčerpání nápadů. Tele Tele vydrželo aspoň dva roky než na to přišlo, ale paní Bubílková nějak ztrácí to, co se od pana Šimka naučila.

7 čili sedm dní (1994) (pořad) odpad!

Další shit k nedělnímu obědu, abychom promarnili hodinu našich krátkých životů.

Kotel (1998) (pořad) odpad!

Jako by ten pořad vůbec měl smysl.