Kráska dne (1967)

Ten obličejík! A ty vlasy! O tom by složil písničku nejeden Ledecký. Taky bych se nechal sešvihat. Nad myšlenkou filmu jsem moc nehloubal, na to to dávaj moc pozdě a po jídle, jen jsem se tedy kochal a dávám pěťuli! Podobně oku lahodící film jako starý filmy s Faye.

Maffiósso (1998)

Pokud mě v parodii na mafiánky nejvíce rozesmějou vtipy na Forresta gumpa a Jurskej park, něco je špatně. A to mě nikdo nemůže podezírat z neznalosti, Kmotry, Casina, Mafiány a další věci mám nakoukaný jak nikdo, jen mi ty fekální fóry holt nepřídou vtipný. Ale z úcty k Lloydu Bridgesovi a z čisté lásky k Pamele Gidley dávám aspoň 1 hvězdu. Vtip filmu: "Byl na mě hodný, pomohl mi, když jsem musela kouřit Mailu." - "To je nějaký levný tabák?" - "Neee, Mai-Lo je čínský velvyslanec." :-D

Co takhle svatba, princi? (1986) (TV film)

Tyhle písničky duetujeme se ségrou už pěknou řádku let, vynikající písničková pohádka.

Zabít tiše (2012) odpad!

Neskutečně nudná blbost a trapnost, hrající si na gangsterku a snažící se jakože po pulpfictionovsku hláškovat, ale tak marnejma větama, že by je nevypustil ani Barney v HIMYM, a to je všech trapnohláškařů král.

Jedna mezi oči (2012)

Slušný. Jen o něco málo horší než Koněčná a o něco lepší než Die Hard 5, když bych to srovnal s dalšíma starejma pákama. Scénáře všude vesměs debilní, takže to do hodnocení nebudu promítat, ale zábavný to je a vcelku slušně rychle to uteče. A nepůsobí to tak trapně jako ta gangsterka s Pittem, hrající si na Pulp fiction nebo co. Jen si nemůžu pomoct, ale Gibson mi pro tyhle role vendety v podsvětí sedne víc. Sly ať se drží toho kosení znepřátelených armád.

Uprchlík (1993)

Neobyčejně zábavnej film, jak tu někdo píše, člověk to může vidět mockrát a pokaždý ho to strhne a donutí dokoukat. I teď v 1 ráno po Jurským parku a Četě. Tommy Lee Jones ve svý nejlepší roli.

Četa (1986)

Hereckej koncert Toma Berengera a Willema Dafoe (nicméně herci ve vedlejších rolích se taky překonávaj). A taky koncert Olivera Stona, skvěle natočený, má to spád, pořád se něco děje a člověk je vtaženej tou atmosférou. Titulní melodie je ikonická. Scéna s vypleněním vesnice nezapomenutelná. Ale s 2 nejlepšími filmy o Vietnamu raději nesrovnávat. Ty jsou přecijen o pár levelů výše.

Jurský park (1993)

Parádní spielbergovina, tak jak jsme to měli rádi, než začal točit ty sentimentální hovadiny. Samotnej děj nic extra, akorát se někam pořád utíká před mazanejma velociraptorama, ale je to zasazený do tak krásnýho příběhu a prostředí, že to film utáhne. Pamatuju, jak mě to nadchlo jako malýho a vzbudilo to obří dinosauromanii, a i dnešní repríza nezklamala. Pořád je to dobrý. Nicméně je svym způsobem krásný, že se všema penězma, Laurou i nejmodernějšíma technologiema, který vypadaj dodnes úžasně (ty efekty, Laura tak nevypadala nikdy), Spielberg netrumfne svůj o 20 let starší film s jednim gumovym modelem žraloka...

Studio 60 (2006) (seriál)

Dokonalost. Mám hodně rád Matta, nicméně tomuhle seriálu podle mě vévodí Danny Trip, skvělá a hlavně skvěle a sympaticky zahraná postava. Člověk s nim v těch posledních několika dílech úplně dejchá a do poslední chvíle nevěří, že se mu stane něco zlýho. Takle jsem pěsti už dlouho nikomu nedržel. Jinak Matt je taky výbornej, nevím, proč někomu neseděl, nemůžete čekat, že bude všude už jen šaškovat alá Chandy, podle mě se na roli hodil, jeho holka napřed trochu nevýrazná, ale s postupem času vás dostane její kouzlo a postavu Matta chápete. Další postavy taky výborný, hlavně Wollowitz z TBBT a jeho Cage-eskapády. No prostě supr.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Tohle neni Die Hard, ale Rambo 12. Nemít to tu nálepku a jméno Johna McClanea, dal bych tomu třeba i 4 hvězdy, protože to odsejpá a všechny ty vybouchlý bedny s obohacenym uranem, co nikomu nic neudělaj, jsou celkem i legrační. Nicméně van Damme se zloducha prahnícího po 5 tunách plutonia nedávno zhostil o 100% lépe, dále to vůbec nevyužívá Johnovu značku, její potenciál (a asi už je to i po těch letech zbytečný točit, páč 1. díl stejně nikdy nic nepřekoná...), takže to v podstatě dopadlo jako Indy 4. A děte už všichni s těma návratama ztracenejch synků do hajzlu. Kde tohle skončí? V Alienovi 7 s mladinkou Ripleyovou juniorkou?