Lovec jelenů (1978)

Lepší než již tak vynikající Četa, s Apokalypsou bych nesrovnával, oba filmy jsou vyjímečné a každý je o něčem jiném. Nicméně kdyby Lovec jelenů neměl tak dlouhý prolog, byl by ze všech nejlepší. Díky nesmyslné stopáži ale film odradí hrozně moc lidí, a to si výkony (jedny z nejlepších v dějinách filmu) Walkena a De Nira vůbec nezaslouží. Jeden z nej filmů, co jsem kdy viděl.

Chuck (2007) (seriál)

Po 1. řadě to vypadá na další oblíbený odpočinkový seriál alá Castle, ale ten je přecijen ještě o pár tříd lepší jednak větší chemií mezi hlavním párem a hlavně zápletkama jednotlivých dílů, které nemá Chuck úplně tak promakané. Ale zábavnej je, o tom žádná. Edit 2. řada: Tak ta chemie už funguje daleko líp, Sara je výborná, navíc Casey je pro tenhle seriál požehnáním, vybrat Baldwina byl geniální tah a je tu snad ještě lepší než ve Firefly. Do toho výborná parta z Buy more, nejen Morgan, ale i ostatní začínají být hodně zábavní. A epizody jsou už docela našlapané jak dobrou zápletkou, tak vtipem. Po 2 seriích jasno, tohle půjde do topky. A ta modelka, co hraje francouzskou agentku? To je třešinka na dortu. I ve 3. řadě opět exceluje Adam Baldwin, jehož votrávený zamručení při pohledu na ústřední duo vždycky spolehlivě zvedne náladu. Navíc dostává řada zajímavou zápletku, které vydrží až do konce, a série tak drží více pohromadě. Jen ten hlavní záporák mohl být mnohem lepší... potěší ale moře kultovních guest star sušenkovým poldou z Die hard počínaje a T1000 konče. 4. řada, aneb jízda guest stars pokračuje - sou tam snad všichni - brácha Jůlie Roberts, Rudej Škorpión, Bond s velmi pohlednou dcerkou i Sára Konorová - A DĚLÁ SHYBY!!! A jako třešinka Karolína Kůrková! A ač jsem byl z počátku trochu rozpačitej z už asi 8. vymazání a znovunahrání intersektu, tak nakonec právě u týhle řady jsem se zatím nasmál nejvíc i díky tomu, že patří konečně i Morgenovi, kterej hlásí jako o život. "Morgene, už jsi někoho zabil?" - "Eeeeeeh. Něco ti povim. Ten první je nejhorší..." :-D 5. série je hezká a závěr kurevsky dojímavej, ty poslední dva díly nerozhodily jenom mě, ale i Kejsyho! A brečel i Chuck i Sára, tak mě nechte bejt.

Wallander (2008) (seriál)

Všichni už tu výkon Branagha víceméně kvalitně popsali, takže já bych jen vyzdvihl naprosto úžasnou pochmurnou atmosféru srovnatelnou s málokterejma detektivkama, skvěle vybranou hudbu, zvlášt tu, co začíná hrát těsně před koncem epizody a úvodní titulkovou samozřejmě taky, dostane vás okamžitě do tý nálady. Jo a Kurtovo vyzvánění. Nějak se mi ta sekvence klesajících tónů zaryla hluboko do paměti, stejně jako ta povalená flaška od vína, nad kterou ho to vyzvánění dycky vzbudí.

VyVolení (2005) (pořad)

"Dnešní palec bych chtěla dát člověku, kterému jsem otevřela své srdce, a on mě moc zklamal. Jsi to ty, El Ňíňo." :-D Já prostě jakože nevim, ale tyjo tohle je prostě geniální věc, tyhlety palcovačky, výzva a duel. Málokde se takhle pobavim u vylízanosti největší spodiny republiky, posbíraný někde v lepším případě na pracáku, v horším někde po léčebnách... snad jen ještě u Událostí komentářů, když je tam Mareček Benda, Polčák nebo Langšádlová.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál) odpad!

no... skoda ze whedon raci nepokracuje ve firefly misto techhle blbosti pro deti... svet nepotrebuje dalsi avengers ani transformery, potrebujeme 80 serii FIREFLY!!!

Hluboký spánek (1946)

Trošku zbytečně zamotané, ani už vlastně nevím, koho to zabili a po kom se to furt Marlowe sháněl. Preferuji přímočařejší o 20 let mladší noirovky s Delonem. Ale Bogart je tu výbornej, to se musí nechat.

Soumrak mrtvých (2004)

Supr, sice o fous horší než Jednotka příliš rychlýho nasazení, ale zato luxusně obsazený všema těma známejma ksichtama ve vedlejších rolích, srdce fandy britcomů plesá.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Naprosto dokonalá akční komedie. Člověk by pak taky nejrači popad bouchačku a střílel do vzduchu a dělala "UÁÁÁÁÁÁ" jako Nick Frost nebo Keanu Reeves :-)

Sunshine (2007)

Taková o dost slabší a zbytečně dlouhá vykrádačka Horizontu událostí, a to ani ten nebyl dokonalej. Znám lepší sci-fi, minimálně 10 bych jich dal zpaměti. Navíc těžko pochopitelné obsazení, míň sympatická posádka včetně hlavní role nebyla snad ani ve Star treku. Nejvíc se mi líbilo main theme, Adagio in d minor, výborná skladba.