Vykoupení z věznice Shawshank (1994) odpad!

Děsivá, děsivá věc. Dojemné až k poblití. Jako byla pro kluky z Trpaslíka těžko představitelná a zvladatelná dvoutýdenní karanténa pouze s videokazetou Vytapetuj si sám a časopisem o háčkování, pro mě je nejděsivější představa být zavřený v karanténě se dvěma filmy. Tímto a Zelenou mílí.

Zelená míle (1999) odpad!

Až neskutečně trapný a špatný film. Podobně jako Shawshenk, prostě Darabont. Dříve mě šokovalo, proč ho tolik lidí hodnotí kladně, ale dnes když vidím, kolik lidí zajímá osud Ivetky Bartošové a hltá každou rádoby dojemnou a na emoce útočící zprávu o ní, tak to chápu. Holt velká část společnosti je jednodušší.

Domek z karet (2013) (seriál)

Noooo.. jelikož Hyde Park a Události komentáře jsou mý nový večerníčky, bez kerejch prostě nejdu spát, tušil jsem, že seriál o politikaření bude prima zábava, ale až takováhle? Holt se Spejsym asi nemůžete šlápnout vedle, a když mu navíc dělá společnost nádherná Kate Mara a Forrestova Jenny, která sice trošku zestárla, nicméně je snad ještě rajcovnější, tak je to prostě jasná pěťule. EDIT: po druhé nemastné neslané řadě přišla otřesná řada třetí, tak se de s hvězdičkama rapidně dolů. Ten seriál už bohužel nemá co nabídnout, vaří z vody, opakuje se a chvílema je i nelogickej a trapnej. A nezachrání už to ani zpočátku zajímavej, ale dále už jen nechutnej Spacey a míň a míň výrazná Robin :-/ škoda, první řada byla výborná.

Kurz sebeovládání (2012) (seriál)

Charlie pořád baví, a to hodně. První řada sice nebyla tak dobrá a rozjíždělo se to docela pomalu, ale druhá už je supr a stalo se z toho plnohodnotný pokračovaní Dva a půl chlapa. Tu zbytečnost s Kačerem ignorujte.

Počátek (2010)

Působivý film, zajímavá myšlenka a závěr, efektně natočeno, jen si trošku posmutněle říkám, že Dark Knight byl působivější a efektnější a Memento zas mělo tu myšlenku i závěr lepší... ale co, člověk se nemůže pořád jen překonávat, rozhodně to člověka přiková k obrazovce, dávám čtverec.

Prokletý ostrov (2010)

Prvních 30 minut naprosto úžasnejch, skvěle budovaná atmoška, vyzdvihuji zejména tu pani, co na Lea pokukuje od záhonku, když přijede na ostrov. Pak to trošku upadne a hlavně člověk začne cejtit zradu. Až moc dopředu. Pořád jsem ještě čekal nějakej zvrat v poslední minutě, jak tu někteří píšou, ale co se dá dělat. I tak ale velice slušnej film na Scorseseho v novym miléniu. P.S.: Člověk si těžko představuje zajímavější ména než Leo a Marty, ale když si pak v zajímavostech přečtu, že to měl původně dělat Fincher (kerej přecijen tyhle hutný atmoškový filmy umí udělat ještě na úplně jinym levelu) s Bradem (kerej tyhle vyschízovaný uslzený poldy umí taky zahrát na úplně jinym levelu), tak si říkám, škoda přeškoda.

Haló, haló! (1982) (seriál)

Geniální záležitost. V podstatě všechny postavy jsou naprosto vyšperkovaně perfektní. Kdo má rád anglickej humor, nešlápne vedle, ba právě naopak, vyhraje bingo!

Spaced (1999) (seriál)

Do top10 se to sice nevejde, ale je to solidní, velice solidní. A Nick Frost je tu naprosto boží.

Jezero smrti (2008) odpad!

Bože to byla slátanina, chyt jsem jen poslední půlhodinu a jsem za to moc a moc rád. Nemytá hnusná ženská běhá po lese a jak na potvoru pokaždý rovnou do náruče vrahounům, a to dokonce i když už jim uteče. Holt smůla, asis měla špatnej horoskop, krávo, ale za tohle nemůžu dát ani hvězdu, je to na nervy lezoucí.