Castle na zabití (2009) (seriál)

IN LOVE! A dokonce to bylo i na první pohled. Beckettová je úžasná, tak moc, že jsem dosavadních 94 epizod dal za 27 dní, čtvrtou řadu dokonce jen za necelé 3 dny, což stanovilo mé 2 nové osobní rekordy. Castle Kate zdatně sekunduje, i když ve Firefly mi Fillion přišel prostě lepší, ale tam se překonávali všichni. Každopádně odbočky s jeho mamkou a dcerou jsou docela fajn. No a Espozito s Ryanem, mít trošku víc prostoru, by mohli bejt novej Bodie a Doyle. Jen tak dál, 5. série a pořád je to naprosto boží. 100%

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

"Oh, mister Belpit! My legs are so swollen!" Spousta těch skečů je totálně stupidních, že ani nevíte, čemu se vlastně smějete, ale je to podáno tak roztomile, že to prostě nejde. Papoušek, švihlá chůze, mr. Hilter, nejlepší vtip všech dob, je toho tuna. Pro milovníky humoru naprostá klasika. Akorát ty pozdější filmy už mě tolik neba.

Unplugged (1989) (seriál)

Nirvána byla božská, Alice in Chains taky, u Oasis mě na**** Liam, kterej se na brášku pěkně vy**** a nechal ho v tom pěkně vykoupat s tím, že má chřipku, a pak si tam na balkónku vesele popotahuje z cíga a usrkáva z lahváče:-/ mohla to bejt taky božská věc. Page s Plantem klasika, která pohladí, i ty Cranberries mě jako malýho bavili. Dylan ovšem naprosto vůbec, Clapton taky nudil až hrůza, o jinejch exotech ani nemluvě. Kvůli těm výše zmíněnejm ale nezapomenutelnej zážitek. Když tenkrát tahal producent Kurta z šatny, ať sakra přidá ještě jednu, dostalo se mu upřímné odpovědi: "No. I cannot top that last song." Pravda, ta atmoška se tam v tu chvíli dala krájet. Nej song celýho tohodle seriálu.

Planeta opic (1968)

Úžasnej film, jako malej jsem se těch opic bál a nechtěl na to koukat, o to víc to zbožňuju teď. Heston se v tom docela našel a mávat puškou už pak do smrti smrťoucí nepřestal... nicméně to filmu nic neubírá, naopak. Hajlajtem filmu je ale samozřejmě Nova a pak geniální pointa, na kerou nemá ani konec Sedm, nebo Šestýho smyslu.

Ben Hur (1959)

Neskutečně dobrej film, i po těch letech!!! Ta scéna závodu 4-spřeží, to je dokonalost, kterou by ani dnes se všema technologiema nikdo nenatočil líp. Úchvatně působivý. Stále jedna z top nejlepších scén v historii filmu a naprosto každej by ji měl vidět. Alespoň jednou - nikdy ji nezapomene. Takových scén moc není. Celkově ten příběh je krásnej. Taková příjemná pohádka. Stopáž je sice hooodně dlouhá, ale těžko tolik věcí vtěsnat do kratšího filmu. A pozor, Galadriel: nechci se hádat, ale i tehdy existovaly určitý triky a postupy, jak udělat dojem statisícovýho davu, udělali tehdy menší dav (řekněme pro představu čtvrtinu filmového políčka) a nějak ho naklonovali, viděl jsem kdysi, jak se to natáčelo.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Nádherný ženský. Tenhle seriál jsou především nádherný ženský. U mě vede Lara Flynn Boyle. Šel bych i s Madchen, Sherilyn a Peggy, ale myslel bych na Laru. Jinak děj je samozřejmě supr, hudba hodně dokresluje atmošku a otravně nesympatickej Kyle se do toho všeho pěkně hodí. Jen by to mohlo bejt krapítek kratší, jedna serie by určitě stačila.

Firefly (2002) (seriál)

No... k čemu to přirovnat... to se těžko popisuje... asi jako když jsem poprvé viděl 5min video s akcičkama George Besta, nebo si poprvé pustil Nevermind od Nirvány. Je tu naprosto šíleně obrovskej WOOOOOOOW efekt!!! Zatim mě nenapadá, co víc napsat, pořád se z toho vzpamatovávám, jdu to sjet podruhý.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Neskutečně dobrej seriál. V každým díle se něco děje a totálně vás natěší na díl následující. Před finálovym dílem 2. řady jsem byl napjatej, jako už dlouho ne. A byl lepší než finále 1. řady. I než finále jakýkoli řady Boardwalk empire. První série mě nadchla a druhá nebyla o nic horší! A nemohu souhlasit s některými názory - Carrie je podle mě boží a chvílema i hodně roztomilá, to spíš Broudy je krajně nesympatickej. Celkově tu sympatickejch lidí moc neni (podobně jako v tom Boardwalku) a přesto je to tak vynikající! Prostě takhle mě v poslední době nadchnul jen ten novej Costner.

Skyfall (2012)

No tak to je překvapení, těšil jsem se letos, že závěr Batmana mě posadí na prdel a Skyfall možná trochu zabaví, a ono je to přesně navopak, a to je ještě pro TDKR lichotivý, protože na to se v podstatě ani nedalo koukat. Skyfall je zábavný od začátku do konce, Bond je sympatickej, hlavní záporák taky, objeví se tam parádní autíčko, novej geek s vychytávkama, kterýho moh klidně hrát Moss z IT Crowd, akce střídá akci. Pro mě konečně zábavná bondovka, ne jako ty trapný slátaniny pro ženský s Brosnanem a dalšíma. Akorád Bondgirl se mohla ohřát trošinku déle, nebo jich mohlo bejt víc.

Až do smrti (2007)

Nebylo to úplně zlý, nicméně Gibson tyhle roličky zvládá daleko líp. Van Dammovi přecijen sluší víc helicopter kick než bouchačky.