Open Grave (2013)

Film bych nebral ani jako horor a už vůbec ne thriller. Je vidět, že nebylo moc peněz, ale i přesto má snímek příjemný vizuál a zajímavou kameru. Je jedině dobře, že se film nezvhrnul v další slasher a i když atmosféra kolem půlky pokulhává, závěr je celkem fajn. Ale na úvodní neznámo nemá - to se autorům povedlo skvěle a člověk sleduje film a několikrát si udělá špatné mínění o postavách (Jonah). Defakto se jedná o ekvivalent 28 dní poté, kde perlil Cillian Murphy. Zde ekceluje Sharito Copley - jeho postava je uvěřitelná, emoce reálné a ani bych se nedivil, kdyby to za pár let dotáhl na Oscara.

Men tu (2007)

Východní ekvivalent Amerického gangstera je surovější a více emotivní než jeho konkurent. Ústřední dvojice Lau a Wu odvádějí skvělou práci a podání jejich postav je velmi uvěřitelné. Rovněž dramatické přechody ve vyprávění mají náboj. Kdo mě ale přesvědčil o svých kvalitách je Louis Koo, který svůj part fetky zvládá bravurně a právem se může řadit mezi HK hereckou elitu.

Ying han (2008)

O existenci tohoto filmu jsem věděl už dlouho a A. Wonga mám rád. Chybně jsem se ale domníval, že jde o akční film. O to více a mě výsledek potěšil a hlavně zaujal. Jednoduchý příběh o životě sice nemá výraznější a hlubší postavy, ale je (i díky hudebnímu podkresu) příjemným melodramatem o životě člověka, který má vštípené zásady, ale kvůli úrazu se stane mírně prostoduchým. Na filmu je vidět, že rozpočet byl malinký, ale o to více dokázal zaujmout hlavní představitel, tedy Ye Liu. Všem HK pozitivním fandům doporučuji.

Zui hung (2012)

Ze začátku žánrové klišé, které se ale ve finále vyklube ve slušné drama. Samozřejmě se celý film opírá o kvalitní výstup Ching Wan Laua.

Mafiánovi (2013)

Chybělo málo a film mohl být klasikou. Ale v tomto provedení je silně nevyvážen a finále je vyloženě slabé. Jako by si Besson řekl "sakra, na finále mám jen 5 minut stopáže". De Niro si tak nějak film prochodil (stále jen někam chce jít nebo jde), T.L Jones se už pár let tváří utrápeně, ale Michelle Pfeiffer role vyloženě sedla.

Kdo s koho (1999)

Dobrá volba ústřední herecké dvojice. Škoda jen, že postavy nemají větší hloubku a vizuál je levnější. Být film Toova aktuální tvorba, jistě by toto vše bylo lepší. Ale i tak je film fajn podívaná.

Ve znamení zběsilosti (2013)

Kdo není fandou HK kinematografie, nedocení někdy okaté, jindy jemné narážky na celou plejádu slavných snímků a postav. Rovněž různé cameo role více či méně známých "xichtů" se jsou fajn. Celkově je snímek příjemným relaxem a umím si představit, že v Číně mohl slavit velký úspěch.

Gamshijadeul (2013)

Příjemný film s neokoukaným námětem a fajn cameo rolí na závěr. Nelze ani opomenout scénu ve stylu Old Boye.

Mrtví a neklidní (2013)

Ten film je tak hloupej, až je zajímavej. Základní myšlenka, tedy film z pohledu života zombie se mi zdá velmi zajímavá. Ale víc než romantiku bych uvítal vážněji pojatý film ve smyslu World War Z - tedy, lepší masky, větší hloubku postav atd.

V zajetí démonů (2013)

Ze všech duchařských filmů nové éry umí Wan natočit to nejlepší. Nepotřebuje moc peněz a přitom není vizuál ani technická stránka filmu nijak zlá nebo příliš retro. Ale např. Vládce temnot zůstává nepřekonán. A paradoxně s tímto filmem má mnohé společné.