Poslední dny na Marsu (2013)

Po klidném začátku film dostal slušný náboj. I když jde defakto o slasher, tak prostředí tomu dává docela šmrnc. Nabízí se porovnání s velmi zajímavým dílem Europa Report, ale když porovnáme pointu - je to totéž. Zde je ale méně financí více znát, což ale nijak zvlášť nevadí. Atmosféra je slušná a to jde.

Po setmění (2012)

V úvodu klasický HK thriller, co se týče vizuálu i příběhu. Ale právě příběh je tím nejlepším na celém filmu. Zhruba od poloviny začně docházet k celkem zásadnímu zvratu a film se obrací v regulerní drama s velmi zajímavým výsledkem. Simon Yam již po několikáté hraje stáhnoucího policistu a je vidět, že je to pro něj již rutina. Pokud ale mohu soudit, Nick Cheung zde hraje výborně a to za celý film nepromluví ani slovo. Jeho postavu lze ze začátku velmi snadno odsoudit, ale na konci filmu s ním již zcela sdílíte jeho osud. Rovněž Michael Wong si zaslouží pochvalu, jelikož osobně jsem si myslel, že se herectví nevěnuje a mile překvapil.

Riddick (2013)

Jednička zůstává nepřekonaná a to i po stylistické stránce. Méně se tu hláškuje a Riddick už není takový borec jako dřív. Samozřejmě je to tím, že Diesel stárne a muskulaturou už je spíš jak tatík od rodiny než ultrakiller. Chvílemi mi třetí Riddikovo dobrodružství přišlo až vtipné (hlavně jeho způsob léčby zranění).

Red 2 (2013)

Velké hvězdné obsazení a ve výsledku nuda. Malkovich již tolik neperlil, Byeong-heon Lee byl kompletně nevyužit. I Helen Mirren vypadala, že se nudí. A to ani nezmiňuji totálně otravného Hopkinse, který své postavě nevdech uvěřitelnost a jen si zahrál malou etidu na blázna.

Snajpr (2012)

Na tomto filmu je vidět velký nedostatek financí. Nemyslím jen vizuální stránku, ale i přeskakování úseků děje. Vždy je střih a šup do jiné scény, místo rozvětvení příběhu či událostí (viz útěk z vězení).

Machři 2 (2013)

O chlup lepší než první díl, ale i tak je to ten typ filmu, kde si člověk za týden nebude pamatovat, o čem to vlastně bylo.

Jednou ranou (2013)

Rockwell opět vynikající. U něj je vážně škoda, že nedostává příležitost ve větších filmech. O to víc, ale vždy zazáří v podobních snímcích jako je tento. Ze začátku tuctový a relativně nudný thriller, který má ale skvělé finále a velmi mrazivou atmosféru.

Po zániku Země (2013)

Nějak mě nenapadá, co na tomto filmu pochválit. Upřímně ani nechápu, proč do takového projektu Will Smith šel, když příběhově je defakto o ničem. Leda, že by se snažil prosadit svého naprosto příšerného syna Jadena. Režisér by si měl dát pokoj od velkorozpočtových věcí a v klidu si kutit nějakou levnou věc, kde má možná ještě šanci uspět.

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Milé překvapení od filmu, kde jsem nečekal nic. Obvykle nemám moc v oblibě autory, co si napíší a zrežírují vlastní film, ale tohle je vyjímka a hodně tomu dopomáhá výkon Sama Rockwella.

Dny teroru (1986)

Tento kousek nezachrání ani relativně slušné bitky. Sice je to klasická tvorba 80tek, ale příběhově mi snímek přijde ještě horší i než USA tvorba let 90tých. Příběhová lobotomie, čemuž nepomůže ani fakt, že u každého trochu náročnějšího kousku je vidět stunt místo Cynthie Rothrock.