Jen Bůh odpouští (2013)

Velká artovka. Rozhodně to není film pro masy. Ze začátku mne neskutečně vadily dlouhé záběry kamery bez střihu, ale zhruba v půlce jsem zjistil, že už to ani nevnímám. Zajímavé vizuálně, ale i kamerově. Dlouhé záběry nakonec hodnotím jako klad. Stejně tak i velmi hutnou atmosféru. Porovnání s Drive není moc na místě, jelikož je to zcela jiné dílo.

Stíny temnoty (2012)

Kdyby zůstalo u nedokončeného filmu, jak tomu původně bylo, asi by tento fakt byl lepší pro všechny. Celou dobu si říkám, že je to levnější a horší variace na Snipesovo trilogii Blade.

Kickboxer (1989)

Kickboxer je vlastně trochu "tvrdší" Krvavý sport. Ale i po bezmála 25 letech je to stále koukatelné, příjemně naivní a hlavně jeden z mála filmů, kde si člověk dokáže zapamatovat hudební podkres.

Trans (2013)

Děj rozhodně není překombinovaný (pro porovnání se stačí podívat na jakýkoli čínský epos - to je chaos). Tady má vše logiku, záměr i výsledek. Očekával jsem slušný film, ale výsledek mě více než mile překvapil. Dobře natočené, hezký vizuál a skvěle zahrané. Co víc si přát? Snad jen více takových filmů, které jsou založené na příběhu, který se nedá dobře odhadnout už v půlce filmu.

Muž z oceli (2013)

Aby bylo jasno - nemám rád postavu Supermana, ani jejího aktuálního představitele (Henry Cavill), ale zde musím uznat, že film se povedl a velmi se mi líbil. Jedná se o milé překvapení jako svého času film Počátek. Je zde všechno - emoce, velkolepost, dobré obsazení i vizuála a rád režiséru odpustím i přehmat ve stylu Sucker punch.

Pád Bílého domu (2013)

Po dlouhé době fajn Rkový akční snímek. Sice z něj táhne CGI na sto honů, ale to se dá celkem odpustit. Kupodivu film na diváka necpe americký nacionalismus jako jiné kousky, jen klasicky stále děkují a žádají Boha o něco - což už je také značně otravné.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

PG13 je zvěrstvo. Film díky tomu vyznívá dost komicky a přitom by nemuselo jít o nějakou brutalitu a ani detailní záběry. Ale stačila by červená linka po seknutí mečem :) Mimochodem, neví někdo, proč RZA má nutkavou potřebu ze sebe ve filmech dělat mistra boje?

Drogová válka (2012)

Už jsem si říkal, že Johnny To vyměkl a ono nastěstí ne. Čekal jsem další Fuk sau nebo Fong juk, ale tohle je trochu jiný film. A ve výsledku opět velmi povedený.

Lesní duch (2013)

Docela mi vadilo přeskládání jednotlivých scén, oproti originálu. Je sice pravda, že z Raimiho Evil Dead remake čerpá spíš jen námět, takže jde jen o zvyk a fakt, že jsem původní filmy viděl nesčetněkrát. Musím ale pochválit hezký vizuál, ale to je asi tak vše, co se chválit dá. Nic děsivého ani převratného se nekoná. Je pravda, že v rámci dnešní doby se jedná asi o více brutální film než je zvykem, ale i tak se nelze zbavit dojmu, že je zde násilí samoúčelné. Originál je zkrátka jen jeden.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Fajn oddechovka, která ale už moc tlačí na pilu a hlavně ke konci ztrácí dech, jelikož finále je čisté sci-fi. Mimoto - Diesel vedle extremně nabušeného Johnsona působí jak nedochudče a to jak svalově, vtipem i charismatem. Řekl bych, že ač je to týmovka, není tu moc prostoru pro ostatní.