Střelci na útěku (1998)

Tento film je spíš takové multinárodnostní dílo a ukazuje, že vlastně co je americké, je většinou odkudkoli jen ne z USA :) Máme tu Fata (Čína), Prochowa (Polsko), Schweigera (Německo), Trejo a Collins Jr. (oba z mexické rodiny) a nakonec Tsang (Honk Kong, defakto Čína)

Nikdo nepřežije (2012)

Po dlouhé době slasher, který za to stojí a není jen prvoplánovou kravinou. Aneb, co se stane, když sociaopati potkají psychopata. Luke Evan svůj part uhrál slušně a působí reálně. Jen je škoda, že postavy nemají větší hloubku. Osobně bych se povrtal více v motivech, historii atd. Leč to je dvousečné a dálo by se to díky tomu také snadno pokazit.

Spring Breakers (2012)

Vizuál není všechno a tento film je toho důkazem. Rádoby přemýšlení dětiček o životě, kde ani netusí, co chtějí dělat a co vlastně i aktuálně dělají. Výsledek se zvrhne v divné finále, které není zajímavé a ani logické. O artovosti snímku nemůže být řeč. Celou dobu si říkám, že režisér a scénárista v jedné osobě si zkrátka chtěl natočit film bez ohledu na kvality a pojal jej jako party, kde chtěl mít co nejvíce nahých holek.

Kouzelníci (2013)

Extrémně nudný příběh viděný nespočetněkrát. Carell odvádí svůj díl práce dobře, Buscemi naopak moc místa nemá a Olivia Wilde je zde klasicky pro parádu. Škoda, že po představění charakterů člověk ví přesně jak celý film dopadne.

Vexille 2077 (2007)

Vizuálně i příběhově velmi pěkné. Jako jeden z mála animovaných filmů má emoce a co se týče akčních scén, tak i slušný drive.

Jack a obři (2013)

Nenapadá mě vůbec nic, co bych na filmu mohl pochválit. Naproti tomu mne napadá tucet věcí, které se dají brát jako negativní. Dle mě je to přesně film pro sobotní večer na Nově (rozhodně není lichotka).

Lepší zítřek 2 (1987)

Klasická ukázka polovičaté práce. Na jedné straně slušné akční scény (bohužel jen dvě), na straně druhé špatný a místy nelogický scénár. Je pravdou, že tehdejší HK tvorba vždy řešila hlavně akci a mluvení a věci kolem šly hodně stranou. Leč to už na dnešní dobu i s velkou dávkou nostalgie nestačí.

Pravidla mlčení (2012)

Stále je vidět, že Redford je v Hollywoodu pojem a kdyby chtěl točit reklamu na toaletní papír, jistě sežene mnoho zajímavých herců, stejně tak jako do tohoto projektu. Jen je škoda, že Redford-režisér točí námětem sice zajímavé filmy, avšak zpracováním nijak přesvědčivé.

Z cizího krev neteče (2013)

Baterman překvádí svůj klasický výkon, ale McCarthy je snad v každé scéně pro mne velmi iritující a stát vedle ní, tak to asi nepřežiju.

Tygří klec 3 (1991)

V ranných devadesátkách pro mě celkem nesehnatelný titul (alespoň v okruhu mnou navštěvovaných půjčoven). Dodnes si pamatuju na ukázkuu VHS společnosti InterSonic. Dokonce během sledování filmu si vybavuji konkrétné scény i citace z ukázky. Nu a dnes po více jak 20ti letech je to fajn bitkařina na vypnutí mozku a odreagování :)