Tygří klec 2 (1990)

Stručně řečeno. Je to strašně blbé, ale zároveň zábavné. Dnes už se jedná o extrémní Béčka, ale já mám slabost pro tehdejší tvorbu a to hlavně díky velmi specifické hudbě a vizuálním u pojetí. Woo-Ping není bůhvíjaký režisér, spíš rutinér. Bitky ale umí dobré. Tak jako většina tehdejší HK produkce byl kladen větší důraz na akci než scénář. Každopádně tento díl beru z celé trilogie jako nejlepší. Už jen díky tomu, že se zde sešla slušná parta hvězd HK teritoria a samozřejmě i ultimátní záporák v podání Michaela Woodse. I co se týče vizuálu, tak tento kousek dalece přesahuje své dva bratříčky. Nu a samozřejmě Donnie Yen ve své Top formě :)

Železní andělé 2 (1988)

I po letech stále fajn kousek. Do dneška si pamatuju trailer na každé druhé VHS od InterSonicu. Příběhově jde o patos konce osmdesátek, ale bitky jsou i na dnešní dobu celkem pěkné.

Americký ninja 4 (1990) odpad!

Jestli všechny ostatní díly série byly Bčka, tak tohle je nejméně Sko. Na filmu není co pochválit, i v rámci série jde o nejlevnější prodkuci. Jestli to chlapci (Dudikoff a Bradley) brali vážně, tak je jedině dobře, že už jsou oba v propadlišti dějin.

Appleseed (2004)

Škoda, že místy jsou scény až extrémmě přeexponovány. Když pominu, že to není příjemné pro oči, tak se ale vytrácí i mnoho detailů a textur.

Tajemství meče (1991)

Ač vizuálně i zpracováním ukázkový 90.tkový film, příběhově své soukmenovce v mnohém převyšuje. Sic jde o klasickou premisu typu : looser dostane šanci - konfrontace - trénink - finále, příběhové pozadí a na béčkový film až nezvyklá hloubka postav, dělá z filmu kandidáta na remake. Dostat téma v dnešní době někdo s citem pro postavy, hloubku a zajímavý vizuál, rozhodně bych se takovému filmu nebránil. Každopádně je to asi jedn az lepších rolí E. Robertse.

Našrot (2013)

Opravdu katastrofa. Nechápu jak někdo soudný mohl na toto dát peníze a ještě s vidinou zisku. Je pravda, že cílová skupina budou asi tak 15ti letí puberťáci, ale i těm musí dojít, že v tomto filmu není jediná vtipná scéna a jestli se někomu zdá vtipné, že borec sní tampon a nebo zvracení ve slowmotion, tak mu není pomoci.

Pařba na třetí (2013)

Nuda od začátku do konce. Je zde vidět, že řežisér a scénárista v jedné osobě udělal svůj "majstrštyk" ve formě prvního dílu a pak už se jen snaží přiblížit, ale výsledek už zkrátka není takový. Máme zde druhou, vlastně třetí variaci na zmizení jednoho z wolfpacku. Problém je, že největší prostor má Galifianakis, který ale zkrátka není vtipný a ostatní mu už jen sekundují.

Bournův mýtus (2004)

Osobně mi Greengrassova režie moc nesedí, respektive jeho rozklepaná kamera. Chce si to zvyknout, ale beru to jako rušivý element, jelikož když se kamera klepe i během prostého dialogu a u akčních scén pak dochází k velkému chaosu, tak to divácky moc atraktivní není a brát to jako "dokumentární" řežii nebudu. Co se týče příběhu, zdá se mi tento díl nejslabší, ale nikoli špatný.

Karate tiger 3: Pokrevní bratři (1990)

NOSTALGICKÝ POHLED: Kdo si na začátku 90.tek pořídil video, nemohla mu tato "pecka" uniknou i díky na tehdejší dobu slušné reklamní kampani InterSonicu. Celá série Karate Tigra byla pro tehdy nezmlsané fandy akční filmu etalonem kvality. Vždyť v každém díle se ukázal nějaký známý borec videoprodukce západu. Do dnes si pamatuji, jak jsem hltal kopy Avedona a Vitaliho, dodnes si člověk pamatuje ikonického záporáka filmu (bloďák) a dokonce i soundtrack nebyl špatný. AKTUÁLNÍ POHLED: Uplynulo více jak 20 let, kdy jsem tento film hltal plnými doušky a dnes musím říci, že dílo je křišťálový amaterismus. Ano, je vidět, že na snímku se podílelo i několik asiatů a bitky jsou relativně fajn. Ale co není fajn je dost často viděný mikrofon a hlavně celková nelogičnost scénáře a vlastně celého filmu. Z borců jako je Avedon se rázem staly nuly, jelikož i u celkem nenáročných kopů je vidět stunt a u jakýchkoli pádů/skoků už je to až okaté. Totéž platí i pro Vitaliho, který je na tom ještě o poznání hůř. Ve výsledku je půlka závěrečné bitky prostříhána mnoha momenty, kdy stunt bojuje se stuntem.

K zázraku (2012)

Vydržet a zhlédnout celý film dá dost zabrat. Film je zbytečně dlouhý, víceméně o ničem a hlavně velmi divně natočený. Stejný "příběh" se dá vidět ve spoustě jiných, kratších a mnohem lépe zpracovaných filmech. Defakto by se dalo tohle brát jako, že autor testoval novou aparaturu, protože jinak si to neumím vysvětlit. Nejnudnější film poslední doby.