Osamělý jezdec (2013)

První půlhodina byla zajímavá a dokonce i vtipná, ale pak šlo vše do kopru. Armie Hammer mi nevadil, Helena Bonham Carter také ne a Depp si odvedl variaci na Jacka Sparrowa, což nikdy neuškodí. Ale jako celek je to nudné a na obrovské náklady filmu mizerné CGI triky.

Stážisti (2013)

Film mi nepřišel jako komedie. Ostatně Wilson a Vaughn nejsou již pár let vtipní. Co mě ale zaráží je, že koncepčně je vše zcela mimo. Zrovna v tomto odvětví se zkrátka formule typu "jsem looser, ale stejnak to všem natřu" nehodí, jelikož by to dopadlo jednou velkou katastrofou - tak jako celý film.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Je pravda, že film je v některých scénách megalomanský, ale možná je to právě to, co na trhu chybělo. Vizuálně vytříběné, ale příběhově strohé. I když je pravda, že co se člověk dozvěděl, to bohatě stačí. Jediné, v čem film totálně zklamává jsou emoce. Ty vyvolat neumí.

Krvavé zúčtování (2013)

Ze všech hrůz, co Lundgren posledních 15 let točí se toto dá nazvat lepším průměrem (samozřejmě ve skupine totálních B-éček).

jOBS (2013)

Kutcher mi v roli Jobse nevadil ani v nejmenším, naopak se docela hodil. Ostatní postavy nebyly tak výrazné, ale přesto bych řekl, že snímku chybí větší hloubka. O celou éru Apple se defakto jen lehce otírá a konec mi vyloženě nesedí, jelikož bych rád viděl Jobse jako visionáře, který si šel za svým a dosáhl toho (i-věci).

Star Trek: Do temnoty (2013)

Sci-fi vážně nemám rád a u filmu vydržím 20minut, než mě začne nudit. O to více se mi líbil tento kousek, jelikož nejen, že příběhově zaujal, ale rovněž stylizace a vizuál jsou krystalicky čisté a skvělé.

U Konce světa (2013)

Soumrak mrvých nepřekonán. Sice je toto lepší jak Hott Fuzz, ale už to zkrátka není ono.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Je fajn vidět tolik známých i méně známých tváří pohromadě, ale je otázkou do jaké míry je film točen pro radost nebo naopak pro napakování se (pochybuju, že v Hollywoodu by někdo dělal cokoli jen z čistého nadšení). Každopádně - místy zajímavé, většinou však nudné s jedním, maximálně dvěma překvapeními. Ale rozhodně to není komedie, respektive vtipných momentů jsem zaznamenal nula.

Ip Man: Poslední boj (2013)

Bohužel nejslabší ze všech Ipů. Není to ani tak nedostatkem akce, jako spíše slabším vizuálem. Anthony Wong (ač dobrý to herec) se na tuto roli nehodí. Mnohem raději jej mám v klasickým dramatických rolík nebo kriminálkách. Stejně tak malé cameo Erica Tsanga v roli mistra Ng je spíše úsměvné, ač to má být vážné. Casting se tedy minul účinkem. Jediné co mě zaujalo jsou skutečné záběry Ip Mana na konci filmu. Neříkám, že film je špatný, ostatně minulé dva díly také nepatří k best of. Zde se tvůrci vydali jinou cestou. Nakročeno mají, ale zkrátka se z toho dalo vytříškat mnohem více a to i při viditělně nízkém rozpočtu. Tento kousek má také velkou smůlu, že vyšel po fenomenálním vizuálně-stylistickém Grandmasterovi.

Území mrazu (2013)

Velká nuda jak příběhově, tak herecky i technicky. Vyloženě zabitej čas.