Lincoln (2012)

Lincoln je osobnosť histórie s veľkým O, čo nadobro zmenila vývoj života v Amerike a zrovnoprávnila černochom právo, za to ako hovoria černochovia v USA respecto bro :).. Film o ňom som dlhšie očakával, no žiaľ ani zďaleka ma nenadchol, neupútal ba naopak, mierne sklamal, bolo to miestami až príliš suché. Keď si porovnám niečo podobné v podaní J.Edgara, tak výkony, kamera a celé to dookola bolo zďaleka, aspoň pre mňa zaujímavejšie, sviežejšie.. Od filmu o ktorom sa tak dlho hovorilo v pozitívnom slova zmysle som čakal viac. Spielberg má omnoho lepšie snímky a Lincoln medzi nie isto nepatrí, škoda.. 65%

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Fenomén menom Twilight definitívne končí a v poslednom snímku sa tak uzatvára lovestory medzi Bellou a Edwardom. Niekto sa raduje, niekto smúti, no záverečný snímok nie je až taký prepadák ako niektoré z predošlých častí aj preto zaslúženych 65% si koniec tejto rozprávky zaslúži..

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Tisíc ľudí, tisíc chutí. Stará známa to veta, a keď čítam tie hodnotenie niektorích, tak až kruto pravdivá. Po dlhom čase som dostal kvalitný materiál zo žánru, ktorý mi je najbližšie. To, že ten podklad je na reálnych základoch, dáva tomu trošku navrch. Pre mňa to boli perfektné takmer necelé dve hodiny so skvelým Gosling, ktorý ma fascinoval nie len v Drive ale aj v úlohe Jerryho.. zaslúžených 90%

Dr. Dre: I Need a Doctor (2011) (hudební videoklip)

Pecka, ktorá sa dá slovami len veľmi ťažko opísať. Je jasné, že nie každý počúva HH, no pre toho komu to je blízke, ako aj celá USA oldschool je to niečo výnimočné, skvelý text, podklad, strih. 95%

Nespoutaný Django (2012)

Wow, tak tento skost Tarantina opat nesklamal, nezabudnutelny Samuel L. Jackson, pankovsky Leo a skvely Waltz, ktory po boku Foxxa davaju tomuto filmu neskutocny smrnc.. Nie som fanusikom westernov ale tento je fakt unikatny ako po filmovej stranke, tak pre western aj soundtrackovej a samozrejme nechybaju ani krvave "orgie" v podani Tarantina. Jeden z najlepsich filmov po Pulp Fiction.. 95%

Obřad (2011)

Človek môže byť silný katolík, silný ateista ale aj tak sa medzi nami nachádzajú "situácie", kedy nie len zapochybuje sám o sebe, ale aj o verie, svete a všetkom dookola. Myšlienka, ktorá sa tiahne celým filmom je viac než výstižná, buď človek verí na Ježisa Krista a tým pádom aj na Diabla, alebo sa bude tváriť, že sa ho to netýka. Nech už je to akokoľvek, podobné skutočné udalosti, niektorím z nás otvoria oči... 80 %

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Takže pre mňa napriek tej kritike, čo som tu čítal je Hobbit stále riadna pochúťka. Filmové efekty, prekrásne prostredie a strhujúci príbeh je niečo, čo sa mi naozaj dostalo až pod kožu. Ani neviem ako ubehli takmer tie tri hodiny, až zrazu nastala čierna obrazovka a koniec :) Po dlhom čase sme sa vrátili do Stredozeme, videli známe tváre a stálo to za to! Už teraz som zvedavý na to, čo sa odohrá v dvojke a ako sa celá story zvrtne, či nie? :) 90%

50/50 (2011)

Film o tom, čo sa môže prihodiť každému z nás v silnom príbehu na čele so skvelým Gordonom-Levittom (jednoducho povedané, film o dennej realite). Veríte na náhodu? Osud? Nech to už je akokoľvek, nikdy nemôžete vedieť, čo vás v živote čaká a za akých okolností stretnete to vaše osudové dievča.. 85%

Láska si nevybírá (2009)

Pre mňa príjemne prekvapenie s príjemným soundtrackom na čele s http://www.youtube.com/watch?v=N4GYqDfOzMA Príbeh o tom čo každý z nás zažíl abo ho to čaká, o tom čo sa stáva, keď po x rokoch stretnete niekoho... A áno niekedy sa stane aj to čo vo filme, len často práve naopak.. Nedávno niekto spomenul tvoje meno, a opýtal sa ma, či ťa poznám. Usmial som sa, pozrel som sa do zeme a povedal som " Kedysi... " 80%

The Notorious B.I.G. (2009)

Pre fanúšikov oldschoolového rapu, hip hopu je tento príbeh niečo výnimočné. Neuveriteľný život o tom ako to v USA fungovalo. Nie len sa ponoríte plne do života B.I.G., ale postupne sa dozvedáte zaujimavé informácie, nie len o jeho živote ale aj o prepojení medzi jednotlivými "hudobníkmi", až po známy a slavný súboj, ktorý sa mu stal osudným... 90%