Zkrocení zlé ženy (1967)

Tak tohle už dneska nikdo neumí. Co kdyby místo kravských nesmyslných počítačových efektů někdo občas použil kvalitní propracované DOBOVÉ kostýmy a kvalitní herce, kteří umí hrát? Tohle je okouzlující zábava, na kterou se skvěle dívá.

Mr. Turner (2014)

Vzhledem k tomu, co to bylo za úchyla, jsem čekala větší disko.

Máte slovo (2008) (pořad) odpad!

Populistická Jílková vyjadřující se jako po těžkém úrazu hlavy, pár tuctových idiotů, kteří omílají klišé, pár odborníků, kteří se přes neustálé skákání do řeči nedostanou ke slovu a pár lajdáků, kteří říkají, co se od nich čeká.

Hellboy (2004)

Tenhle film má prostě něco navíc. Je to ta znepokojivá hloubka, která nás vybízí k otázce: "Co kdyby?"

Paddington (2014)

Podlézavý rodinný film... Patetičnost z něj přímo odkapává. Hezoučký medvídek s marmeládovou mánií má zachránit to, jak to naprosto postrádá logiku a některé záběry navíc nápadně připomínají styl Wese Andersona, ovšem s totálně vykuchaným humorem, aby se tak zavděčil i naprostým retardům?

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Geniální, svěží, lidské. Za mě ale pouze s Charlie Sheenem.

Lev v zimě (2003) (TV film)

Za mě fakt nuda, prostě Hallmark. Na film jsem se těšila hlavně kvůli kostýmům, které mohly být divácky nesmírně atraktivní, kdyby nebyly tak odfláknuté.

Tři bratři (2014)

Za co pět? Možná za ty až nechutně chytlavé melodie, které se mi hned záhadně objevily v autě. A taky za český humor, ono ne každá liška může dabovat holuba. A taky že zabití filmového vlka po shlédnutí filmu nedonutí děti, aby se budily ze spaní - malá holčička v sále: "Tati, to bude hustý, že jo?" Tatínek: "Neboj, nebude." - a fakt nebylo. Obsazení taky stojí za zmínku - když má někdo být rapl, tak ho rapl musí hrát a když se má na plátně objevit něžná princezna Růženka, tak by jí neměla hrát afektovaná pubertální rádoby emancipovaná gymnazistka, jak tomu často bývá. A pátá za to, že jsem se fakt bála, aby to hoši nezvorali. Svěrák starší sice mohl trochu ubrat na svých poučkách, ale Svěrák mladší to zas vytáhnul efekty, které jsou na českou pohádku nadstandartní. Inu po těch všech blbostech mám radost, že se bylo na co koukat.

Interstellar (2014)

Film, který mě nutí vytáhnout materiály z astrofyziky a kosmologie. Film, který má jednoznačně přesah, který možná ještě nechápeme. Film, který si v propracovanosti astronomických úkazů podává ruku se Stephenem Hawkingem. A taky další film, kde hraní Matthewa McConaugheyho získává novou vážnou polohu, která má šmrnc. Interstellar je film, který využívá našich dosavadních nevědomostí a neprobádaných oblastí, aby do nich promítl naši představivost a donutil nás zvážit fakt, že to, co jsme zrovna viděli, se zatím nedá zcela vyloučit. Snad jedna výtka - to, jak je ta jeho dcerka důvtipná, tomu se jeden musí fakt smát.