• Fantasy

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Ja musim povedat, ze sa mi film pacil. Ano, suhlasim s pomerne beznym nazorom, ze Star Wars uz nie je to, co byval. Ale uprimne, je to zle? Asi by ma nebavilo pozerat 8 filmov, ktore by boli vyslovene o tom istom, v rovnakom style, s rovnakym hereckym obsadenim. Nove star wars su ine, ale nemyslim si, ze zle. Film pobavil (je pravda, ze niektore sceny boli uz podla mna na hrane, ak nie za nou, co sa humoru tyka) a rozhodne nenudil. Od zaciatku az po koniec to bola suvisla promenada napinaveho deju, ktory dokonca miestami vazne prekvapil. Ja rozhodne musim film hodnotit pozitivne. Koniec koncov, bol som v kine, kde bol zvuk naozaj vymastrovany a filmu to dodalo neobycajnu atmosferu.

Pixely (2015)

Najprv som ten film absolutne nechapal. Ale ked som sa vzdal snahy hladat v tom cokolvek logicke, zrazu to zacalo prekvapivo davat zmysel. Napad velmi originalny a mimoriadne zaujimavy, no jeho realizacia mohla byt lepsia. Tazko povedat v com konkretne, no boli tam situacie, keby som si vravel, ze uz je to vazne prehnane. Za napad a grafiku 2 a za herecke obsadenie dalsia. Adama Sendlera mam velmi rad. Rozmyslal som aj nad 4. hviezdou za humorne sceny, na ktorych som sa vazne pobavil a nakoniec som ju predsa dal. Takze 4*

Vikingové (2013) (seriál)

Má rád severskú kultúru, mám rád historické boje, mám rád seriály. Tento zhodou okolností spája všetko. Seriál je postavený do príjemného a podľa mňa autentického prostredia. Je v ňom primerané násilie, zrada, túžba po moci. Po hereckej stránke nemôžem vytknúť takmer nič. Hlavne šialený Floky, toho som si zamiloval hneď na začiatku. Ďalšia vec, ktorú veľmi oceňujem sú kvalitné osobné súboje a autentické bitky. Nenájdete tu stáť proti sebe armády ktoré majú tisícky vojakov a sú absolútne neprehľadné. Pár desiatok vojakov, niekedy do sto. Jednak divák nie je presítený obrovským vojskom, kde má pocit, že zabitie jedného vojaka nič neznamená, a rovnako tak sú bitky prehľadné a nie chaotické. Pribehová línia je zaujímavá a povedal by som, že nemá diely, v ktorých by sa príbeh zasekával. Proste plynulo ide. Dávam 90% precent (4*)

Dívka odjinud (2010) (seriál)

Snáď mi bude odpustené, že komentujem seriál už po prvej časti, ale tak nejak som si chcel pozrieť, ako je hodnotený a cítil som potrebu vyjadriť svoje sklamanie. Začnem tým, čo sa mi na seriály páči. Možno mám zvláštny vkus, ale predstaviteľka hlavnej postavy, teda Bo, mi príde veľmi atraktívna, čo samozrejme beriem ako plus. Ďalej fakt, že seriál je fantasy a zaoberá sa "niečim novým", myslím tým postavu sukuby, je tiež pozoruhodné (upírov máme už tak trochu dosť). Žiaľ, ale tam niekde to končí. Keď som videl, ako bola zajatá a postavená pred skúšku bez toho, aby divákovi bolo čo i len naznačené, prečo by ňou mala prejsť (možno bolo, ale som nevšímavý), tak som zaváhal, či to rovno rovno celý seriál nedroppnem. A akonáhle som videl ten súboj, tak tam sa mi zastavil rozum úplne. Absolútne odfláknuté, totálne klišé, kde slabučké dievčatko príborovým nožíkom zabije obra. To kde sme! Okrem toho, príde mi veľmi zvláštne ako sa hlavná postava díva na celú vec, a hlavne ako svoj pohľad zmení, ked sa dozvie, čo vlastne je. Celkovo veci nevysvetlené, súboje na úrovni škôlkárov, ktorí si kradnú cukríky. Postavenie fantasy zápletky do reálneho sveta nebolo zvládnuté podľa mňa dobre. Chýba mi tam trochu presvedčenia, že to tak naozaj je. Pretože ja žijem v reálnom svete a na fantasy neverím. Preto som od serílu čakal, že diváka vtiahne natoľko, aby "uveril" v reálnosť nadprirodzena. To sa nestalo. zatiaľ dávam 2*. Za peknú herečku a originálny nápd, ktorý však nebol dobre realizovaný.

Energy (2014) (studentský film)

Film mal od začiatku pointu a dej, čo pri komédii vždy dobre padne. Okrem toho bol plný vtipných scén doplnených o príjemnú hudbu, ktorá perfektne dotvorila atmosféru. Jedna hviezdička za nápad, dve za vtip, a ďalšia za hudbu. Jednu hviezdičku ale dávam dole ze kvalitu videa, tá mala občas nedostatky, v nočných scénach. Samozrejme z pochopitelných dôvodov.

Chuck (2007) (seriál)

Rozhodne jeden z najlepších serílov, ktorý som videl. Zábavný, akčný, postavy, ktoré v ňom vystupujú si človek proste zamiluje. Je pravda, že sci-fi občas až trochu moc preháňa, ale to je zanedbateľné v porovnaní s vošetkým ostatným, čo v seriály je. Rozhodne *****

Knights of Badassdom (2013)

Ja musím hneď na začiatok povedať, že film sa mi páčil. Do polovice filmu som bol presvedčený, že budem hodnotiť 5 hviezdami. Hlavne preto, lebo tejto (na slovensku zatiaľ pomerne málo rozšírenej) zábavke sám viac-menej aktívne venujem a humor bol podľa mňa skvelý. Žiaľ len do polovice. Potom to už začalo byť veľmi nezaujímavé a "americké" Tak geniálny nápad... Odkedy som počul, že sa taký film chystá, tešil som sa naň viac ako na vianoce, ale ten koniec ma sklamal. Je mi ľúto, že film, ktorý mal tak veľký potenciál, teda minimálne medzi hráčmi LARPu, za ostatných sa mi ťažko hodnotí, ale nepáčilo sa mi to odkedy sa ten démon vyvolal. A spôsob jeho porážky, no tak to zabilo film maximálne. Existuje toľko ďalších možností, ako sa ten film mohol ukončiť a oni vybrali hádam tú najhoršiu. Za tematiku LARPu **, za humor * a uprimne, Summer dostane tiež jednu *. Žiaľ o piatu pripravil film jeho koniec.

Avengers (2012)

Ako veľký fanúšik Marvelu som samozrejme myšlienke tohoto filmu dosť naklonený a rovnako veľmi spokojný s celkovým výsledkom. Najprv som bol skeptický, lebo som si myslel, že spojenie viacerych superhrdinov, ktorí sú aj sami dosť silní, bude typickým Americkým znásilnením diváka a snahou ohúriť samoúčelnými digitálnymi efektami, ale na moje prekvapenie opak bol pravdou. S tým ako dali dokopy rôznych superhrdinov a pritom každý z nich pôsobyl dojmom, že je tam naozaj dôležitý, som veľmi spokojný. Samozrejme nechýbalo pár vtipných hlášok i keď v tomto smere jasne dominoval Tony Stark. Aj keď by som možno našiel pár scén, ktoré sa mi až tak nepáčili, stále dávam 5*.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Po jednotke, ktorá na mňa až tak veľmi nezapôsobila, som váhal či ísť do kina, ale našťastie som sa nechal strhnúť davom a šiel som si to pozrieť. A teda rozhodne sa oplatilo. Presne ako za starých čias, so špecifickou láskou k zbraniam a kvalitným humorom v pravej chvíli. Veľa strieľania, výbuchy, vtipné komentáre, ťažké obrnené autá a tváre 80. rokov v tomto prípade naozaj stoja za pozretie.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Právnické prostredie mi nie je príliš známe a preto mnohé situácie sú mi trochu cudzie, ale okrem tejto maličkosti je mi seriál veľmi sympatický. Vo väčšine seriálov je jeden "hlavný hrdina" no tu mám pocit, že sú práve dvaja, čo veľmi mení pohľad na seriál. Človek chvíľami uvažuje, s ktorou z nich sa viac stotožniť, ale nakoniec to dopadne tak, že ich žerie oboch rovnako. Každý z nich má niečo, pre čo ho môže divák obdivovať a spolu tvoria naozaj veľmi dobrú dvojicu, ktorej nechýba humor, elegancia, trochu narcizmu i zdravej súťaživsti. Okrem iného som rád, že sa tam objavila herečka Gina Torres, ktorá je jednou z mojich obľúbenejších.