Pilát Pontský, onoho dne (1991) (TV film)

P. Munzar hraje ve velkém stylu. Vydařená inscenace, byť v chudých kulisách.

Muž se zlatou zbraní (1974)

Kouká se na to hezky, bond girls jsou krásné. Ale tento díl spíš paroduje sama sebe; bondovky však musí tvořit, parazitovat na nich mohou jiní.

Vrah zo záhrobia (1966)

Pan Chudík přijíždí vyšetřovat do provincie jak sluneční princ, ale velký detektiv toho moc nevyšetřil - usvědčující důkazní prostředek byl nakonec pro mě zklamáním. Též jsem se těžko orientoval, kdo je kdo, protože ty herci nejsou dnes již známí. Nejsem znalec slovenštiny, ale měl jsem pocit, že často používali slovo blízké češtině; zajímalo by mě, jestli dnešní slovenský standard by byl tak snadno srozumitelný Čechovi, jako byl tento pořad.

Velká přestřelka (1967)

P. Van Cleefa bych mohl sledovat kdykoliv jakkoliv dlouho.

Ben Hur (1959)

Věřím, že tenhle starší film dovede zaujmout stále nové generace diváků. Šťastně kombinuje příběh dobrodružného osudu hlavního protagonisty s hlavním tématem, kterým je vznik křesťanství jako reálného hnutí v historické Judeji. Přestože křesťanské motivy jsou patetické, až čítankově černobílé, přinášejí divákovi okamžiky uklidnění ve zběsilém proudu dobrodružství, konfliktu a akce. Celkově se film zkrátka povedl a vždy znovu se na něj rád podívám.

Ohnivá sedla (1974)

Solidní crazy komedie s rozumnou délkou. Dívatelné. Kritika rasismu je sžíravá, ale v roce 1974 už dost pozdní; kdyby byl tento film z r. 1964, byly by ty vtipy odvážné.

Případ Dominici (1973)

Nádherná vizuální a hudební stránka filmu, výborná psychologie postav.

Apokalypsa: 1. světová válka (2014) (seriál)

Velice hodnotná série, složená jen z dobových záběrů, zcela bez mluvících hlav. Oproti jiným má navíc připomenutí úprků civilistů před frontou. Vydařilo se též ukázání dějů na střednìm Východě, kde byly položeny základy konfliktů, které trvají dosud. Jak poukázali už předchozí uživatelé, důraz je na západní frontě a západních zemích, východ Evropy je ukázán sporadicky a dosti zjednodušeně; hned úvodní pokus o vykreslení atmosféry v předvečer války nevyznívá přesvědčivě: jak lze mluvit o půlstoletí míru v Evropě po dvou balkánských válkách?

Borsalino (1970)

Velké ambice, bohužel však neodpovídající výsledek. Špatné rvačky (údery jsou naznačené půl metru od cíle), nesnesitelně ploché ženské postavy, divoce se střídající prostředí, ale vizuál není úchvatný, je spíš televizně obyčejný. A to mám jinak rád filmy obou Mistrů,

Kleopatra (1963)

Skvělý p. Burton jako Caesar v první polovině.