Tenkrát v Americe (1984)

Bezpochyby výjimečný film, byť ne úplně můj šálek kávy. Vizuálně dokonalý, a přitom nikdy neztrácí lidské měřítko. Příběh běží přirozeně, přitom zcela nepředvídatelně.

Záhada modrého pokoje (1933)

Část herců dosti špatných. Patrně točeno narychlo - někde je vidět, že byla ponechána i scéna s přeřekem. Ale dalo se to vydržet - hlavně díky rozsáhlému použití svícení baterkou zezdola do obličeje.

Tango a Cash (1989)

Hvězda navíc za to, že padouchové jsou oškliví a nudní (a ne rafinovaní, duchaplní a elegantní jak bývají v pohádkách naší doby).

Ztraceni v Mnichově (2015)

Skvělí herci, celkově hezký film, který bych vypínal před koncem jen s těžkým srdcem. Historická teze o Mnichovu mě nerušila; (osobně si myslím, že Mnichovská dohoda je spíš metaforou toho, že Západ Evropy nebere nás na Východě moc vážně, což je dlouhodobý stav, který můžeme buď zkoušet měnit, nebo se s ním musíme smířit).

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Rodiče to zbožňujou, díky tomu jsem viděl dva díly, když jsem u nich byl. Docela dobrá licenční show, vtipný p. Kohák i moderátor. Hlavní kvalitou je, že nenápadně vzdává hold profesionálním performerům v pozadí, hlavně tanečníkům. Ze všeho nejvíc mě šokovalo, že formát prodává pořád Endemol - před 20 lety jsem se koukal na BigBrother a oni pořád existujou?! Neuvěřitelná vytrvalost.

Temné spiknutí (1997)

Čím to je, že nevnímám role a vidím jen herce? Slabý scénář, nebo odstup dvou dekád? Nejspíš to bude kvůli zprávám o zlém chování p. Sheena - nemohu mu věřit už nic.

Red (2010)

Jakékoliv hodnocení je možné: v TV velice koukatelné.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Bez vynikajících okamžiků. Zato bohužel s několika hodně slabými místy, kde jsem jen nevěřícně valil oči. Dobrá je vizuální stránka, kde jsem si nevšiml žádné slabomyslně špatné počítačové grafiky, jak bývá jinak ve filmech k vidění.

Vojna a mír (2016) (seriál)

Co víc chtít od TV, než co nabízí tato minisérie BBC? Už jenom ta dřina, než vyškrtali z předlohy všechna ótčestva.

Mizející Praha (2008) (TV film)

Celkem vydařený dokument o bydlení v centru Prahy; občas meandrující do lehké nudy, zvlášť v pasážích, kde se rozsáhle vyjadřují "obyčejní lidé". Ale přináší klidné, nehysterické pohledy na vývoj historického města, zvlášť ve vystoupení intelektuálních protagonistů. Trochu jsem postrádal jasnější myšlenku celku ze strany autora.