Komedie s Klikou (1964)

Černobílý film není úplný, dokud se netancuje ve vinárně u živé hudby. Tady je tažení po pražských nočních podnicích podstatnou částí filmu. Snímek samozřejmě nic moc, ale kde zpívá božský Karel coby barový zpěvák do ouška p. Högerovi o rujánských plážích?

Připoutejte se, prosím! (1980)

Podařená parodie přežila díla, která paroduje. Některé scény mají evidentně své vzory v katastrofických filmech, které však neznám. Skvělá je postava cudné skromné nad-ženy, která na sebe váže ty nejlepší scény (chlípný autopilot, hříšný tanec).

Arabesky (1987) (TV film)

Dramaturgie: Marie Poledňaková. Všímám si, že kde figurovala tato dáma, nechybí nikdy feministický osten a dílo bývá svěží i po letech. Jen místo legrace bývá spíš smutek. Holt něco za něco. Vedle řady dalších hvězd hraje ve vedlejší roli s velkou chutí p. Nárožný; radost hledět na jeho výkon.

Mimoni (2015)

Sofistikovaný styl jednotlivostí, myšlenka však pro celý film spíše průměrná.

Žert (1968)

P. Somr a p. Munzar ve svých rolích skvělí. Zajímaví méně známí herci ve vedlejších rolích. Skvělé civilní záběry. Zjednodušení knihy zostřuje otázku po tom, jaký člověk je vlastně hlavní protagonista. Pěkná finální scéna na koncertu.

Star Trek: Film (1979)

Koukatelné, ale ne dobré. Nevím, jestli je to mnou, ale ve většině scén jsem se cítil na samé hranici parodie. Čekal jsem, kdy se stane něco ve stylu Galaxy Questu.

Zrcadlo nenávisti (1987) (TV film)

Televizní, ale svižné a koukatelné. Hvězda navíc za p. Hrušínského, p. Čepka a výjimečné obsazení vůbec.

Enderova hra (2013)

Velice slušná adaptace pěkné knížky. Film promyšlený, pevnou rukou vedený, bez slabin - a to přestože velkou část rolí hrají děti či dospívající. Děj odsýpá rychle, nenudil jsem se.

TRON: Legacy 3D (2010)

Pár krásných kousků architektury, hlavně prosklený dům pánbíčka. Jinak - zvlášť ke konci - děsně plytké. Na psaní dialogů v poslední půl hodině asi už nezbyly peníze, a psal je patrně narychlo náhodně vybraný komparsista.

Rvačka v Panamě (1966)

Něco mezi 3 a 4 hvězdy. Klasika, luxusní výprava, světové exteriéry (letiště, hlavní památky, Tokyo, Paříž, Mnichov, Londýn), pomalé tempo, bondovská hudba. Děj však poněkud pitomý.