Samuraj (1967)

Krása, klid, zkušení profesionálové, obrazy, všichni v oblecích.

Diktátor (2012)

Dost špatný film, ale nemůžu dát méně, protože upozorňuje na správnou věc: bezpráví na obyčejných lidech. Též Aladinova velká řeč v OSN je vtipně podvratná.

Život a doba soudce Roye Beana (1972)

Povrchní, ale na pohled hezké. Přesto nejde o kýč, neboť děj byl pro mě nepředvídatelný; až na samotném konci se naplní okoukaná klišé.

O Vánocích už nechci slyšet ani slovo (1981) (TV film)

Podíval jsem se s chutí na toto TV retro. Panelák; děti se neberou jako rovnoprávný partner, ale jako obtížný hmyz; nechybí obligátní taneček v nočním podniku se živou kapelou. Jedna scéna je opravdu pěkná, když dva hlavní protagonisté potkají kamarády z mládí a ti je berou omylem jako manželský pár, což si protagonisté užívají.

Le Mans (1971)

Originální film bez záporáků, se spoustou dokumentárních záběrů. Téměř beze slov, zato s dlouhými sekvencemi řevu motorů. Právě zvuk naplno vytočených motorů mi z celého filmu utkvěl nejvíc.

Útěk z Alcatrazu (1979)

Ocenil jsem, že scény o ubližování hodným nebyly přehnaně srdceryvné. Děj je old school z pohledu naší doby plné kamer a čidel.

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Scénař, režie a hlavní role: Mr. Spock. Lehká komedie. Některé scény by mohli namísto kpt. Kirka a Mr. Spocka sehrát 1:1 Bud Spencer a Terence Hill.

Interstellar (2014)

Doják, který mě nedojal. Přesto však svébytné dílo s osobitým castingem. Čím méně je kosmického výzkumu, tím více filmů o kosmonautech.