Muž zvaný Kůň (1970)

Film není skutečný western, spíše jde o příběh s výrazným antropologickým prvkem - ukazuje život a zvyky Indiánů. Přesto však není nudný a poměrně svižně utíká. Z dnešního pohledu je nezvyklé, hlavní protagonista zůstává i mezi Indiány vždy Angličanem, neasimiluje se do kmene. Respektuje Indiány, ale dělá celou dobu vše pro to, aby se vrátil do Anglie.

O labuti (1982) (TV film)

Výrazné dílo. Pí Maciuchová zde dospěla ke skvělému stylingu: štíhlá, dlouhé temné rovné vlasy. Škoda, že jako úplně mladá, v počátcích kariéry, byla obsazována spíš ve stylu boubelka krev a mlíko; bylo by skvělé, kdybychom měli zachován její výkon jako úplně mladé herečky ve stylu, k němuž dospěla až později.

V zámku a podzámčí (1981) (TV film)

Hezky jsem si pobrečel. Výteční herci. Zvláště jsem si vychutnával umění p. Růžka: obrovská škoda, že většinou hrál protivné nebo zlé dědky. Málokdy hrál dobrosrdečné postavy jako zde, a hraje je skvěle. Zaujal mě i příběh s několika výraznými postavami - až po skončení mi došlo, kdo je skutečnou hlavní postavou - zámecká paní.

Bezva finta (1985)

Milá komedie, zločinec-gentleman, poněkud chaotická policie.

Štír (1973)

Pro mě skvělé naplnění žánru: koukám, koukám, nemůžu se odtrhnout, ale za 20 vteřin po skončení nezůstane v paměti z filmu nic.

Sázka pro dva (1978) (TV film)

Pí Vančurová krásná. Zábavné retro: kalkulačka.

Volný pád (1993)

Výborní herci, krásné ženy. Některé prvky jsou trochu dětinské, ale film zaujme i po letech. Téma životního neúspěchu je silné a dotklo se určitě mnoha diváků, nejen mě. Možná je paradoxní, jak silné ideologické výklady jsou do filmu vkládány, když přitom film sám je poměrně politicky korektní.

Viktor Veliký (1988) (TV film)

Uspávačka, ale p. Kopecký dodal spoustu životnosti. Možná sám nedotáhl skromnou tv výpravu až do nejvyšších pater francouzské elity, ale přiblížil se.

Až já budu velká (1981) (TV film)

Vydařená inscenace. Myšlenka o pozornosti, vnímavosti a připravenosti pomoci je nadčasová a hluboká. Racionalizující proslovy lhostejných kolemjedoucích jako by byly vzdálenou (a slabší) ozvěnou textů p. Havla. Zpracování sice nevyniká nad TV standard té doby, ale špičkoví starší herci dodávají šťàvu. Též se mi líbil realistický šmrnc v detailech: sporák s kafem v kanclu a přehozenou utěrkou; revize v práci; vkládání parte do obálky.

Král komiků (1963)

Nejzajímavější je asi Liškova hudba přimíchaná do starých scén V.B. Celkově mi ve filmu chyběla myšlenka, co vlastně má koláž sdělit. Člověk si snad uvědomí jen zálibu V.B. v uniformách a v parodování rakouské aristokracie. Iritovalo mě zdůrazňování odstupu moderního imitátora od "prastarého" p. Buriana. Přitom Burianovy filmy byly v té době jen 20 - 25 let staré, tj. žádný pravěk.