The Stoning of Soraya M. (2008)

Silný ale opravdu silný příběh o zcela jiné kultuře a jejich hovadských zvycích. Film ukazuje, jak se krutě a nemilosrdně zachází s ženami v Íránu, čeho všeho jsou tam muži schopní a jak vymývají mozky svým dětem už od mala. Neskutečný příběh, u kterého se mi zvedal tlak a měl jsem chuť něco rozbít, nechápu, jak se všichni mohou divit, že tyhle zvířata my tady prostě nechceme. Opravdu nemám ani pomyšlení na to, že bych si přečetl knižní předlohu. Nejděsivější na tom všem je, že tohle se skutečně děje, je to podle skutečné události a nikdo s tim nic nedělá. Skutečně smutný příběh, který si opravdu nepustíte někde na pohodové odpoledne, nebo jako zpestření romantického večera.

Samba (2014)

Určitě k tomu nesmíte přistupovat jako k Intouchables a očekávat stejnou zábavu. Samba je příběh chudého přistěhovalce, který se snaží vydělat si za každou cenu. Omar Sy je excelentní herec, který dokáže zahrát i tu nejcitlivější linku, opravdu by neměl mrhat svůj talent pro Jurský svět nebo X-men. I tu nejvážnější a nejcitlivější scénku mu fakt věříte a hned na to se usměje od ucha k uchu, vtipkuje a hláškuje a vše je maximálně přirozené. Humor je trochu na jiné úrovni než Intouchables, romantika nenudí, není tam debilní klišé, vata ani hluchá místa. Samba je celkově výborně zvládnutý film, u kterého jsem se výborně bavil, mohu doporučit.

Transport (1996)

Naposledy jsem to viděl tak v 15 letech, v té době to nebylo špatné, s dinosaury jsem žral všechno, ale dnes už bych se na to nepodíval, tragická režie, herecké výkony někde mezi Megan Fox a Josefinou Mutzenbacherovou. Lidi se chovají jako dementi a efekty jak z Asylumu, vlastně se divím, že to není Asylum.

Legie (1998) (TV film) odpad!

Už nevim jestli jsem to viděl v 10 nebo 15 letech, každopádně v té době se mi líbila každá chujovina. Nešťastnou náhodou jsem si na film opět vzpomněl a pustil si ho. Byla to nejhorší chyba v životě, tohle je prostě arcihnůj zaručené kvality, nejradši bych se profackoval, mohl jsem dělat něco úplně jiného.

Oldboy (2013)

Lepší než originál to není, ale není to ani totální průser. Josh Brolin je výborný herec a jistě už ztvárnil lepší role, ale tohle mu sedlo. Pořád je to však ale takový ten průměrný akční kousek, na který nejspíš rychle zapomenete.

Vetřelci (1986)

Cameron je prostě borec, po Scottovi přichází s důstojným pokračováním pro mě lepším než díl předchozí. Více vetřelců, unikátní mariňáci a temná atmosféra, která ještě dnes nahání strach. Naprosto výborné herecké výkony, hlavně bych vypíchnul Billa Paxtona a jeho úžasného hláškujícího Hudsona, samozřejmě Sigourney jako Ripleyová. Jedno z vůbec nejlepších Sci-Fi, který si velmi rád pustím i dnes.

Predátor (1987)

Po Conanovi a Terminátorovi jistě další ikonická a legendární role Arnyho. Výborná akční vyvražďovačka uprostřed temné, husté a nehostinné džungle. Arny je prostě kult stejně jako celý tenhle film o boji s mimozemským tvorem, který se celý život živí jen lovem, to je potom těžký na něj vyzrát, že? Výborná hudba, skvělé efekty, kulervoucí akce, plno napětí a Shane Black se svými vtipy o kundách jako barák.

San Andreas (2015)

Mnohem lepší než 2012 nebylo to tak tupý a absurdní, ale jde vidět, že něco z toho si to přeci jen vzalo. Rock je dobrej herec a docela rychle stoupá, roli mu věřím, efekty nejsou špatné a klišé je tak nějak nutností v tomto žánru. Americká vlajka na konci byla neskutečně Bayovská, ale já si to užil. Za posledních pár let nebyl lepší katastrofickej film bez mimozemšťanů nebo něčeho jiného, příjemná jednohubka na pohodové odpoledne.

Avengers Přísně Tajné: Black Widow a Punisher (2014)

Jeden z nejlepších animáků Marvelu, ani mi tak nevadí ten asiatskej look, je to takové temné a funguje to. Punisher jako moje nejoblíbenější postava Marvelu splnuje veškerá má očekávání, je to prostě řízek. Avengers ke konci potěší a Stark výborně hláškuje. Kresba je příjemná a děj nenudí, více takových filmů.

Jurský park 3 (2001)

Není to Spielberg, není tam Williams a bohužel ani výborný Neill jako navrátivší Alan Grant to nezachrání. Tohle je prostě tragédie, raptoři jsou barevní, herci k smíchu, nemá to tu atmosféru ani to napětí, je to spíš k smíchu. S Tyranosaurem si totálně vytřeli prdel, efekty jsou nejspíš vycucané z prstu a ta přerostlá kachna nepůsobí vůbec hrůzostrašně, prostě slabota. Jednu hvězdu za pterodaktily a druhou za souboj kachny s Tyranosaurem......