Epica - Retrospect - 10th Anniversary (2013) (koncert)

Epica patří k jedněm z nejlepších symphony kapel, rozhodně jsou na tom líp než Nightwish, jsou rychlejší, tvrdší a více EPIC. Hlavně zrzavá a krásná Simone je světlo téhle kapely, její hlas je fenomenální. DVD nabízí to nejlepší od kapely, která stoupá každým svým novým albem., prostě dokonalé, není to sice Black Symphony od Within temptation ale rozhodně lepší než Holopainenův Nightwish.

Within Temptation & The Metropole Orchestra: Black Symphony (2008) (koncert)

Absolutní masakr, kam se na ně hrabou Nightwish, WT šlapou. Black Symphony je absolutně nadupané, emocemi narvané dvd protože takové aranžmá si nedovolí jen tak někdo. Pompézní show s orchestrem a sborem prostě nažene husí kůži až na prdeli snad každému je to famózní, epické, monstrózní prostě dokonalé. Sharon je naprostá profesionálka, její hlas je neuvěřitelný, akorát to její máchání rukou mě fakt sralo, ale užil jsem si to....mimochodem živě jsou WT ještě lepší...škoda jen že v posledních letech se topí v pop sračkách. Jinak zde uvidíte ty nejlepší písně, muzikanti jsou ve vrcholné formě, naprosto unikátní koncert, kam se na to sere Holopainen a jeho ždímačka.

Nightwish: Showtime, Storytime (2013) (koncert)

Jsem zvědavej kdy idiot Holopainen vystřídá Floor, protože podle jeho filosofie budou mít jednu zpěvačku v kapele vždy na dvě alba. Tohle zamrzlé dítě by se mělo probudit a dospět trochu. Jinak jako dílo to není špatné, docela to jde, ale Tarja je Tarja...kapela pro mě skončila v roce 2006 a nezachrání to prostě nic...místo aby udělali nové album, jen vzali své fláky a vydaly je na dvd v podání Floor...to si radši pustím End of Era a mám to více epičtější.

Nightwish: From Wishes to Eternity (2001) (koncert)

První živák budoucí hvězdné kapely, výběr písní se zaměřuje hlavně na album Wishmaster a z Oceanborn bohužel uslyšíme jen 5 písní, ale to vůbec nevadí. Kapela má před sebou úžasnou budoucnost....ALE

Nightwish: End of an Era (2006) (koncert)

Jeden z nejlepších koncertů zaznamenaných na DVD (pořád to ale nemá na Black Symphony od Within Temptation) zároveň je to předzvěst konce jedné éry do slova, poslední koncert Tarji v řadách NIghtwish, která poté šla už jen dolu a dolu do průměru. Toto je však výborné, perfektně nazvučené, skvělá show, nejlepší výběr písní, který kdy hráli, prostě paráda. Tímto bohužel Nightwish končí a stávají se průměrnou kapelou.

Drsňačky (2013)

Bullock to jasně táhla, je výborná herečka, přijde mi ale, že zde nic moc nepředvedla. Film je předvídatelný, občas jsem se zasmál, ale jinak humor celkem suchý. Je zcela jasné, že se tu někdo snažil udělat film ala Mizerové, Smrtonosná zbraň nebo jiné policejní týmovky, ale absolutně to nefunguje.

Gravitace (2013)

Jednu za Bullock a Clooneyho a druhou tak nějak za ten vizuál, ale to je vše...Když už jsem si myslel, že bude konec, uběhlo teprve 15 minut filmu, takhle jsem se naposledy nudil u filmu Vesnice. Je pravda, že je to narvané efekty a nejspíš nad tim strávili filmaři moře času, ale výsledek mě absolutně neoslovil. Opravdu nechápu všechny ty Oscary a nominace...mimochodem znalci fyziky a astrofyziky si musí trhat vlasy, tady nesedí vůbec nic. Jedna velká nuda.

Zrození šampióna (2009)

Životní příběh o tom, jak se z chudého, stydlivého obra stane sportovní šampion. Bullock v nejlepší roli podá záchrannou ruku mladému chlapci a změní mu život. Co je však důležitější, že on změní život jí. Příběh je silný, zábavný, sice se to dá trochu předvídat, ale zase to tak nebije do očí.

Kdo je kdo? (2014) (pořad) odpad!

Tolik tuposti na jednom místě může být opravdu jen na Nově a Primě...kde jsou ty časy starých televizních soutěží a zábavných pořadů, absolutní hnůj, co je horší, že jsou ještě mnohem tragičtější pořady. Vondráček by měl dělat to, co mu jde nejlépe, věnovat se hudbě.

Chlapectví (2014)

Příjemný přirozený film, kde hlavními hrdiny můžeme klidně být i my. Tohle si prostě zažil každý. Originální koncept filmu, který se natáčel 12 let a zachycoval tak dospívání hlavního hrdiny od mala až do dospělosti, vidíme změny nejen jeho, ale i jeho rodiny a okolí, jak se mění a vše co k tomu patří. Film nenudí, já si ho užil, plyne to opravdu rychle, tolik přirozenosti jsem snad v žádném jiném filmu neviděl. Prostě obyčejný film o obyčejném životě. Linklater je borec, zvládl to skvěle.