Kouzelníci (2013)

Nějak mi ušlo, co chtěl básník říci, obsazení dobré, přímo výborné, ale někde se muselo něco pokazit a přitom to mohla být tak dobrá komedie..Carrey není špatný, ale ani nevyniká, film je místy fakt nudný. Tam, kde jsem se měl smát, jsem kroutil očima, scénář fakt nevyužitý stejně jako potenciál a talent herců, škoda.

King Kong (2005)

Nucené melagomanství Petra Jacksona mi začíná vadit čím dá tím více. Běh pod nohami pseudobrontosaurů byl teda opravdu absurdní, z filmu stříká digi přímo z prdele, nevim no, jediné, na co se tam dá koukat, je krásná Naomi Watts jinak lautr nic. Efekty to má vydařené, to je jasný, ale to je všechno, Jacksnova ruka je znát stejně jako ta Bayova. Souboj s tyranosaury byl fakt super, ale zase to bylo moc velkolepé a klidně to mohlo být o deset minut kratší...ty prachy na tom jsou skutečně vidět, krajina ostrova je opět pompézí, jak to u PJ bývá, takový příjemně zvládnutý film na nedělní odpoledne k odpočinku, nic víc....

Temné stíny (2012)

Celý film na sebe pozornost přitahovala Eva Green která má teda neuvěřitelné charisma a talent na rozdávání, Depp byl úplně v pozadí. Bohužel jsem film viděl v dabingu, takže bych možná dal nějakou hvězdu navíc. Jinak takové průměrné dílko, na které brzo zapomenete, Depp už nemůže ničim překvapit, svůj talent vyčerpal a už jen vaří z vody, jeho pohyby jste už viděli tisíc krát a už vás to nijak neoslní. Takovej průměr, jinak z Chloé rostě kus ženský

Pelíšky (1999)

legendární hlášky, perfektní herecké výkony a dokonce i trocha těch emocí a výborná zábava...myslim že to vystihuje vše a není co více k tomu říct. DURACI

Expendables: Postradatelní (2010)

Podařilo se, Stallone dal dohromady všechny ty dinosaury a uvařil jeden z nejlepších akčňáků, bohužel jen s cameem Willise a Arnolda, ale to nám vynahradí díl druhý. Rejpavé poznámky mezi Stallonem a Arnoldem byly opravdu vtipné a výborně jsem se bavil. Lundgren to válí, Li je skvělej no prostě parádní akční film přesně takový jako má být....navíc jde vidět, že si natáčení všichni užili, závěrečná přestřelka v tom zámeckém komplexu a bitka se Stevenem Austinem je opravdu vydařená a vymazlená do detailů.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Více akce, a absolutně precizní humor, postavy si dělají srandu sami ze sebe a vypadá to opravdu výborně. JCVD ztvárnil asi nejlepší roli ve svém životě a post padoucha mu sedí, akorát ta závěrečná bitka mohla být delší, udělal jednu hlavičku, pěstí, dvě otočky a konec a stejně tak talentovaný Scott Adkins nic nepředvedl. Konečně se do boje zapojí i Arnold a Willis, spolu se Stallonem tak uvaří jednu nejlepší a nejočekávanější přestřelku, protože vidět tyhle tři po boku byl sen snad každého. Dědkové válí a jde jim to a prosím, více prostoru pro Lundgrena.....Norris a vtip o kobře byl taky výbornej prostě povedené pokračování, tam už prostě chybí jen Snipes a Seagal...takhle má vypadat akční film....

Umučení Krista (2004)

Z kina jsem musel odejít, tohle bylo na mě moc, Gibson je teda neskutečnej režisér a jde vidět, že si to užívá, zachycuje každý detail, každého řezu a tržné otevřené rány na těle Caviezela, kterej teda předvedl neskutečný výkon. Tolik brutality jsem neviděl asi v žádném jiném filmu, syrovost a nemilosrdnost je zachycena v každém záběru a detailu, opravdu povedené dílo a já doufám, že uvidíme více filmů mistra Gibsona, protože jestli někdo umí dostat na plátno syrovost a emoce, je to Mel Gibson.

Apocalypto (2006)

Úžasný, syrové drama, doba Mayů byla nejspíš pěkně krutá. Jak už je zvyk Mela Gibsona, s ničim se nemaže, ale opravdu s ničím a s nikým. Celý film se takřka někam běží před pronásledovateli, hlavnímu hrdinovi Mayové zmasakrovali vesnici, unesli zbytek do svého honosného města, aby je obětovali a poté hráli lovecké hry na vlka a ovci. Hlavní hrdina utíká a zbytek týmu jej pronásleduje, film je neskutečně strhující a plný brutality a syrovosti, opravdu dobře zvládnutá filmařina, ale od Gibsona se přece nic jiného nedá ani čekat.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Je to smutný výborně zpracované a neskutečně depresivní, tento silný příběh musí skolit každého i toho, kdo má srdce z kamene. Výborný film o zvěrstvech druhé světové války o naivním chlapci, který ničemu nerozumí, film ukazuje, jak němci vymývali mozky svým dětem a už od mala je učili a vtloukaly do hlavy, jací jsou židé zvířata, měl jsem u toho trochu nervy, ale to je jedno. Jistě jeden z nejdepresivnějších a velice smutných filmů, ještě že ta doba je už dávno za námi.

Epica - Retrospect - 10th Anniversary (2013) (koncert)

Epica patří k jedněm z nejlepších symphony kapel, rozhodně jsou na tom líp než Nightwish, jsou rychlejší, tvrdší a více EPIC. Hlavně zrzavá a krásná Simone je světlo téhle kapely, její hlas je fenomenální. DVD nabízí to nejlepší od kapely, která stoupá každým svým novým albem., prostě dokonalé, není to sice Black Symphony od Within temptation ale rozhodně lepší než Holopainenův Nightwish.