Věc (1982)

Je neuvěřitelý, že tento film i po těch letech má stále své kouzlo, mnoho umělců by se mělo učit. I dnes je to jeden z nejnechutnějších filmů, kterým dnešní rádoby horory nesahají ani po koule. Tolik skvělých efektů se opravdu v té době asi nevidělo, jistě to bylo přelomové dílo a je opravdu ostuda, že pokračování z roku 2011 je oproti tomuhle spíš trapná komedie bez špetky atmosféry jedničky. Opravdu Carpenter zabodoval, protože toto i dnes budí respekt a uznání.

Psí vojáci (2002)

Thrillerové a hororové béčko, které to o sobě ví, a proto se nesnaží být něčím víc, poslední bitka a honička v domě je absolutní špička, jistě se nudit nebudete, prostě vyvražďovačka trochu jinak s trochu horším scénářem a herci, ale pořád lepší než Pach krve, Pád do tmy 2 nebo ten nový Lesní duch. Jednu věc bych opravdu ale vytkl, efekty jsou teda jak z Nekonečného příběhu 3, vlkkodlaci vypadají loutky, a proto nejsou moc v souvislých a delších záběrech, prostě škoda.

9 hráčů se smrtí (2005)

Aneb Vyvolení trochu jinak, bez akce, napětí, logiky, postavy se chovají jako naprostí debilové (asi jako v Očistě) scénář je děravej jak cedník a nezachrání to ani Dennis Hopper, ještě že to nemá pokračování.

Zrod komiksových superhrdinů (2010)

Příběh DC comics je skutečně neuvěřitelný, studio, které nám přineslo dva nejlegendárnější charaktery vůbec, si několikrát sáhlo na dno, aby mohlo znovu povstat. Je neuvěřitelné, za jakých podmínek a jakým způsobem se tehdá tvořilo, jaký obrovský vliv na lidi měl Superman, lidi ním téměř žili, každý chtěl být jako on a pak to přišlo, najednou se objevil Batman a bylo vymalováno. Sice mám radši konkurenci, ale DC má samozřejmě také něco do sebe a prostě každý si najde něco svého. Nejvíce mě pobavila paní, která se do kamery rozpláče při vzpomínce, kdy studio nechalo zabít Supermana, tehdá to byla jistě obrovská událost.

Marvel: 75 Years, From Pulp to Pop! (2014) (TV film)

Historie jednoho z největších a nejvlivnějších nakladatelství je skutečně bohatá, Jack Kirby, Stan Lee a mistr Ditko byli a jsou skutečně velcí tvůrci a nebýt nich, neměli bychom dnes to, co máme- skvělé komiksy, napínavé příběhy, výborné filmy a své ikonické legendární a oblíbené postavy jako Spiderman nebo Wolverine. Je opravdu obdivuhodné, že tu komiksy jsou pomálu už od třicátých let a pořád neztrácí své kouzlo a zájem o ně se čím dál více zvětšuje, hlavně díky modernímu trendu filmů právě na základě tohoto voňavého čtení.

Marvel Studios: Assembling a Universe (2014)

Je jasné, že Marvel dokázal něco nevídaného, něco, co tu ještě nebylo, DC jim může jen tiše závidět. Marvel si vytvořilo svoje vlastní filmové studio a přineslo do světa propojený svět filmů promyšlených do posledního detailu tak, aby byly všechny filmy propojené. Marvel má můj obrovský obdiv, protože vymyslet svět filmů na 15 let dopředu, tak aby vše bylo propojené dávalo smysl, není jednoduché a do toho ještě seriály a tak odvážné projekty jako Inhumans a Guardians of the Galaxy a ejhle, ono to funguje...třetí fáze končí 2019, ani nepohybuji o tom že, by to Marvel zabalil, ti jen tak neskončí.....DC, měl by ses snažit.

Slídil (2014)

Potkat někde venku tohohle absolutního úchylnýho slizkýho hajzla, tak se na místě zeseru. Jake se posunul zase o kus dále, pro svou roli rapidně zhubnul, oči má přes celý obličej. Sledujeme vývoj šikovného a pracovitého sociopátka, kterej si začne přivydělávat focením nehod, přestřelek a čehokoliv, za co televize zaplatí, stává se z něj abolutní magor bez špetky sentimentu a empatie, který by pro fotku prodal vlastní mámu. Jake předvádí výborný výkon, scénář je opravdu dobře zvládnutý. Jistě jeden z nejlepších filmů roku, Jake se stává jedním z nejlepších herců a vím jistě, že o něm ještě uslyšíme.

Kniha džunglí (1942)

Už je to opravdu řada let, co jsem to viděl, bylo to tedy barevné. Podle mě asi nejlepší zpracování Mauglího, příroda je krásně udělaná, Mauglí výborně zahraný, hudba příjemná a opravdu dobrá výprava a efekty. Po letech jsem se na to podíval pořád to má něco do sebe, vskutku příjemný film a na svou dobu výborně zpracovaný, ta atmosféra je prostě okouzlující.

The Big 4 Live from Sofia, Bulgaria (2010) (koncert)

Já tam byl, 2010 Milovice, kde zahráli tito 4 giganti, událost, která se zapsala do dějin. Co k tomu říct, vidět tvůrce thrash metalu z 80. let na jednom pódiu je sen každého fanouška téhle nesmrtelné hudby. Jen mě mrzí, že na konci nebyli při společném vystoupení Slayer, Kerry King prostě neumí jamovat a improvizovat, škoda. Dnes už z velké Big4 thrash metalu hrají thrash jen tři kapely, Metallica už dávno nic pořádného neskládá, Slayer šlapou jako hodiny, ryzí thrash, Musteinovo Megadeth vydávají jedno CD za dva roky a Anthrax to valí šíleně. THRASH TILL DEATH

Slayer: Still Reigning (2004)

Absoutní náser v podání legendárních Slayer, tihle týpci prostě nikdy nezradí. Perfektní výběr písní, Tom ječí pořád stejně jako za mlada, Kerry King a Jeff Hanneman hoblují kytary co se do nich vejde. Slayer jsou jednou z nejlepších thrash kapel a stále si udržují svůj standard, díky bohu, že jim v devadesátých letech nezačalo hrabat v hlavně jako třeba Metallice, která zcela rezignovala na svůj původní směr. Měl jsem tu čest Slayer vidět několikrát a řeknu vám, je to pořád stejná mrda, tihle týpci umí opravdu vytvořit masivní moshpit. Slayer valí a ještě pár let budou, tohle dvd je prostě perfektní, tvůrci thrash metalu to jistě ještě nezabalí.