Iron Man and Captain America: Heroes United (2014)

kresba není vůbec špatná, akorát ten Cap mi přijde až téměř nesmrtelný a nezranitelný a to, že si hravě poradí i s Iron manem je docela přehnaný. Děj je fajn a Hulk ke konci potěšil, radost mi udělala přítomnost Taskmastera no a RedSkull je klasický tupý padouch, který chce ovládnout svět. Průměrný animák, ale pořád to není průser, akce je tam plno, místy i povedený humor, víc takových, třeba se Spidermanem, Sentrym nebo Fantastickou čtyřkou, jistě by v téhle podobě kresby nedělali ostudu.

Skyfall (2012)

Zde se mi teda líbí že Bond je více člověk než ten legendární Bond s nožem v podrážce, lasem v hodinkách a bombou v propisce. Akorát mi nejde do hlavy, že má vysílač od Q kterej je několikanásobně větší, než ten, co měl Bond v 60. letech, no nic. Craigovi role sedne, celý film mi přijde tak nějak lidštější a přirozenější a celkově to více připomíná spíše Agenta bez minulosti. Film je celkově dobře zvládnutý, ale jedna věc mi nesedí, od poloviny filmu nějak přestali řešit ten šlohnutej seznam agentů, no uvidíme, třeba se to vyřeší v jiném díle, kde bude Bonda hrát třeba Idris Elba :-D

Casino Royale (2006)

Tak abych si to ujasnil, MI6 věděli, že Cifra je zloduch a je vinný, věděli, že přišel o miliony dolarů a věděli přesně, kde se bude nacházet. Místo, aby ho okamžitě chytli a zatkli, nechali ho uspořádat poker, aby mohl všechny ty prachy vyhrát zpět a vrátit tak opět svou moc, protože celou dobu byl vlastně na mizině a zranitelný. Nakonec ho zabije někdo a MI6 je úplně na začátku? Scénář teda děravý jak cedník. S Bondovkama jsem začal až od Craiga a teda nevim nevim...doufám, že ostatní nejsou tak tupý jako tenhle. Mimochodem nechápu smrt Evi Green, Bond zabil úplně všechny, ale ona se i přes to zabije protože ho vlastně miluje. Craig jako Bond je jinak opravdu super a exceluje, akorát ta úvodní honička mohla být tak o půl hodiny kratší. Eva Green je asi nejlepší mladá herečka protože se na ní kouká opravdu hezky a samozřejmě Mikkelsen jako padouch je výbornej, tahle role mu sedne, charisma z něj zeje neskutečně, dám Bondovi ještě šanci, avšak tohle je pro mě trochu zklamání.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Forman je prostě jeden z nejlepších a tohle byl jeho nejlepší počin. Nicholsonova absolutně nejlepší životní role, na tomhle filmu se nedá vůbec nic vytknout, prostě mistrovské dílo.

The Punisher: Dirty Laundry (2012)

Jistě nejlepší Punisher ze všech (uvidíme jak se Frank vytáhne v Daredevilovi), škoda že to je zrovna ten kraťas. Takhle má nějak vypadat, Tomas Jane je prostě nejlepší Frank Castle, Ron Perlman je taky dobrej, prostě povedené ve všech ohledech, tento skeč bych jistě používal jako reklamu na Jacka Danielse..

Ranař (2011)

bitky byly dobře udělané a humor výborný, hlavně při rozhovorech Dougovy rodiny, není to sice nic přelomového nic závratného a zapamatovatelného, ale taky to není žádný průšvih.

Tucet špinavců (1967)

Naprostá klasika, válečné filmy z téhle doby mají pořád své kouzlo a ve většině případů jsou mnohem lepší a záživnější než ty dnešní rádoby strhující válečné filmy. Lee Marvin byl prostě pan herec, stejně tak Bronson a plno ostatních. Výcvik špinavců nemá chybu a závěrečný útok na německý hrad je nezapomenutelný. Při sledování Špinavců si připadám, jako bych hrál opět hru Commandos, vlastně není nic, co bych vytkl, prostě výborný válečný film a zároveň klasika, tyhle filmy nikdy nevymřou.

Moucha (1986)

Spolu s Věcí asi nejlepší horor osmdesátých let, tolik brutality a nechutnosti snad není nikde. Jsem opravdu moc rád, že nějakého idiota ještě nenapadlo na to udělat reboot. Goldblum je výborný a exceluje, Cronenberg je borec, natočit takové dílo chtělo jistě dávku adrenalinu a flašku rumu. Tohle je prostě hororová klasika, na kterou nemá skoro žádný horor z toho dnešního hnoje, co se chrlí několikrát ročně.

Babadook (2014)

Horor trochu jinak, ale pořád kvalitní dílo. Já byl nadšenej, není to ten typický horor plný lekaček, krve a sraček, jak už to v dnešní době bývá. Atmosféru to má výbornou, místy jsem byl docela fakt posranej až za ušima. Kent to zvládl dobře, za mě určitě nejlepší horor 2014 protože ta atmosféra je fakt úžasná a napětí se místy dá krájet, dokonce jsem chvílema ani nedýchal.

Sinister (2012)

Že se normálně u hororů nebojím, tak tady jsem udělal výjimku. Opravdu vydařenej horor nahánějící husí kůži. Je fajn, že film není založenej na lekačkách i když jich tam pár také je. Autoři si opravdu se scénářem pohráli, Ethan Hawke je výborný a jsem rád, že to skončilo tak, jak to skončilo. Pro milovníky hororů je to výbornej kus prostě.