Pod zemí (2014)

Měla jsem tu čest vidět v kině a popravdě řečeno... kdybych věděla, co je to zač, tak na něj nikdy nejdu. První polovina filmu uchvacující, seděla jsem zmrazená v pohodlné sedačce, ládovala do sebe popcorn, ale potom přišla ta osudná chvíle s hořícím autem a nadále jsem brečela hrůzou, na co jsem to vůbec šla. Jako kdyby studio přišlo o peníze a snažili se to zachránit šílenou slátaninou plnou nulových efektů a fakt "hrůzných" záběrů. Nápad opravdu vynikající (nikdy bych tam nevlezla, klaustrofobie na mě číhá za každým rohem), ale opravdu šíleně, šíleně nepovedené. Konec se dal očekávat, tak nějak bylo jasné, jak to celé skončí.

Planeta Země po vymření lidstva (2008) (TV film)

I když z nějakého nepochopitelného důvodu zmizíme ze Země, lidské vynálezy ničí planetu Zemi nadále. Náš odkaz zde zůstane navždy.

Klub rváčů (1999)

Spisovatel, nosící pyšně jméno Chuck Palahniuk, u kterého se divím, že nemá na čele přilepenou samolepku s názvem podivín, mne nasměroval k tomuto filmovému ztvárnění, které bylo stejně tak geniální, jako knižní zpracování. ,,Nezáleží na tom, jak se jmenuju, ale můžete mi říkat třeba Jack. Šest měsíců jsem nemohl usnout. Při nespavosti je všechno jako ve snu. Všechno je daleko od vás." Pokud jste někdy trpěli nespavostí a cítili jste, že zde nepatříte, že si připadáte jako trosečník na opuštěné planetě... tak právě pro vás je tu Fight club s plno dalšími lidmi, kteří se přišli odreagovat a vybít své druhé já, které je zakopané hluboko ve Vás a čeká na správnou chvíli, jako je tato... What can I say? Just anarchismu zdar!

Muž ve stínu (2010)

Velmi mne popudil pohled na McGregora, který ve snímku vystupuje jako ten "hoch" jednoho pohledu a zároveň naprosto s tupým výrazem a s minimální inteligencí jiskřící v jeho očích. Výběr jiného hlavního herce by byl poměrně lepším a zdařilým prvkem tohoto nijak výrazného filmu, který se pořádně rozjede a zaujme až v konečné fázi... a tak stále doufám, že Polanski vytvoří spíše další dech-beroucí dílo, jako např. Pianista či Hořký měsíc.

Vrtěti psem (1997)

Velmi povedené dílo, které nám zobrazuje dnešní obrovskou manipulaci médií, která v našich životech hraje až příliš velkou roli. A tak se prostě jednoho dne banda lidí usmyslela, aby jeden velký skandál zastínili ještě mnohem větším skandálem, aby jiní lidé mohli těžit. Ale to přeci ,,nic není" !

Machete (2010)

Jediná hvězda za obsazení de Nira, který v téhle hrůze ani nemá co dělat. Prosím, vysvětlete mi tyto kladné hodnocení tohoto až směšného filmu, který nemá hlavu ani patu.

Pozemšťané (2005)

,,Zvířata jsou moji přátele a já své přátele nejím!" G. B. Shaw

Snílci (2003)

Poprvé jsem se seznámila s knižním zpracováním a následně až s tímto filmovým. ,,Nejlepší knižní či filmové kousky najdeme v momentě, kdy to nejméně očekáváme," tohle tvrzení je charakteristickým aspektem v této situaci. Bertolucci dokázal zfilmovat všechny mé představy, které mne naplňovaly při čtení knihy. Zobrazil to, co jsem od filmu očekávala a představil jej na filmovém plátně.

Mechanický pomeranč (1971)

Poprvé děkuji maturitní četbě- díky Vám jsem narazila na naprosto úchvatné dílo, které ráda zhlédnu i přečtu opakovaně. Ze začátku člověk neví, co si myslet, každý vypadá jak milk blázen v jednom z hodně starých sci-fi filmů. Po pár minutách ale tomu přijde na chuť a už se do toho chaosu tak nějak dostane... Kubrick dokázal něco nepochopitelného, byla jsem celý film tak nějak v rozpacích, ale můj šálek dobré kávy to byl. Jak lehké si je zahrávat si s psychikou člověka, jak málo stačí k zničení samy sebe.

Mafiánovi (2013)

Nerozumím tomuto nízkému hodnocení. Slušná komedie s obsazenou hlavní rolí Roberta de Nira. Film nijak nevíří originálním dějem, ale mne naprosto dostal a určitě dám přednost něčemu takovému, než zaškatulkovaně přehnaným americkým komediím, které stále častěji vidíme na filmovém plátně.