• Krátkometrážní

Černobylský přírodopis (2010) (TV film)

Velmi zajímavé pojednání o současném stavu přírody v zakázané zóně. Pokud by vědci z oboru jaderné chemie chtěli získat další stoupence, myslím, že tento film by je rozhodně zaujal.

Howlův kráčející hrad (2004)

V roce 2013 komentuji slovy "Naprosto nejlepší film od Miyazakiho. Nádherné prostředí, hudba a příběh především. Je to krásné zhmotnění snů. Kéž by někde na světě existovalo tak pěkné místo, jako je Howlův zámek." O pět let později mi při pohledu na Howlův zámek v mysli vyvstává obraz lodě Musashi.

Imaginaerum (2012)

Úžasná hudba z alba Imaginaerum, zajímavý trailler i klip k písni Storytime, ale samotný film skutečně zklamal má očekávání. Když jsem poslouchala tu hudbu, představovala jsem si něco zajímavějšího. Rozhodně bych tento film neoznačila jako "hudební" a vzhledem k tomu, jak dobré písně Nightwish nahráli, je málo využili v průběhu filmu, kde se nejčastěji objevoval jen motiv "Taikatalvi". Postava Withmena chvílemi vypadala podobně jako Tuomas Holopainen, pokud jde o představy, nápady k písním, atp. Avšak žádné námitky vzhledem k zakomponování vlastních pocitů a postojů autora. Docela nevhodná mi připadala užitá slovní zásoba a neustále se opakující slova typu básník, skladatel, sny, vzpomínky, ... a rovněž mnohokrát opakované téma špatného vztahu mezi dcerou a otcem nebo smrti. Celkově mi příběh hodně připomínal film "Velká ryba".